Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lesz ha nem lesznek barátai...

Mi lesz ha nem lesznek barátaim? Vagy menyi idő amíg az osztály közösség, meg a végleges klikkek kialakulnak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem a 9.-et. Az osztályom 35 fős, nyelvi előkészítős. 19 lány van és 16 fiú. A lányok nagyja kinézetre és viselkedésre k*va, és félek hogy ki leszek tagadva.

Sokan ismerik egymást már, mert egy osztályba vagy suliba jártak, így kialakultak már a klikkek (valószínűleg nem végleges).

Az első egy hétben, nem sokat beszélgettem senkivel, inkább nagyrészt egyedül üldögéltem a folyosón, játszottam, chateltem a barátaimmal (akik másik suliba járnak). Idén 3 osztály indult, velünk Együt, de csak az egyikkel vagyunk egy épületbe meg ismertségbe (a másik külön épületbe van, meg külön gólyatáborba volt stb).

A saját osztáloymba, csak 1 barátom van, meg 2 akik úgy kb megtűr ék maguk mellett.

Viszont a másik osztályban sok van! 2 gyereket eleve ismertem mert egy suliba jártunk (az egyikőjük nagyon jó barátnőm, és osztálytársam volt). Melléjük csapódott egy teljes kis csapat, akikkel szintén elgé jóba lettem. Így kb a másik osztály negyedével vagy felével jóba vagyok, míg az én osztályomba kb senkivel.

Én szívesen beszélgetnék bárkivel,vsak nincs merszem odapofátlankodni egy egy klikkhez. Az osztályomba nagyon nagy a klikkesedés, és már gólyatáborban vagy elötte kialakultak. Akik pedig ugyan olyan kirekesztek mint én, azok szintén falkába verődve járkálnak.

Én elég zárkózott embernek tartom magam, nehezen nyitok emberek felé, nehezen bízom meg bennük. Abszolút introvertált személyiségeim van. Viszont ha kialakul egy barátság, akor az nagyon szoros lesz részemről. Nem vagyok egy jó beszélő, nem is tudok beszélni, kezdeményezni, de akit ismerek azzal nagyon könnyen tudok beszélni kb bármiről. És elég gyáva is vagyok így nem merek nagyon oda menni emberekhez beszélgetni, meg mivel nem tudok jó témákat felhozni eleve nem is próbálkozok.

Arra is gondoltam, hogy rádírok szimpatikus emberekre, hátha. De nem tudom hogy írjak, meg mit, így hogy elötte a büdös életben nem beszéltünk.

Szóval szerintetek? Mit írjak nekik?

Hogyan szerezzek barátokat? Hogy illeszkedjen be? Emellett ez menyi idő? Mikorra lesz olyan suliba járni, hogy nincs gyomorgörcsöm? Mikorra alakulnak ki a klikkek? Ki lehet bírni egyetlen baráttal az osztályban, úgy hogy mellette van egy csomó barátom a másik osztályba? Mi lesz ha nem lesznek barátaim?

Hogyan legyek nyitottabb? Nem akarok a kedvükért megváltozni, mert én ilyen vagyok. Szerintem vagy így elfogadnak, vagy inkább végigszenvedem az 5 évet aztán isten velük.


Köszönöm ha válaszolok, de az se baj ha nem, igazából csak jól esett kiirni magamból. Meg van egy pár dolog amit jobb idegenekkel megvitatni



2020. szept. 6. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Klikkek a számítógépen vannak és nem emberek között. 😂
2020. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Miert nem mesz oda azokhoz akik olyanok mint te?
2020. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert nem merek. Nem tudok beszélgetést kezdeményezni, és félek hogy nem érdeklem őket, és beáll a kínos csend. Meg túrának tartom hogy eddig egyáltalán nem beszéltünk most pedig hirtelen odamegyek hozzájuk.
2020. szept. 7. 06:29
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
"Túrának" tartod?? Szóval, neked az fel érne egy "túrával", ha beszélni kellene a többiekkel. Csak ki ne fulladj a végén! 😂😂
2020. szept. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

az 1-es és 4-es válaszoló nagy idióta...

Átérzem amit mondassz, és nem fogom azt tanácsolni, menj oda beszélgetni hozzájuk, mert én is ebben a szituban voltam, és tudom, hogy "lehetetlen" feladat. Nem is azért mert túl visszahúzódó vagy és nincs olyan jó beszélőkéd, hanem simán az osztályban kialakult státuszok miatt. Nálunk az osztály többsége már 9. elején eldöntötte, hogy kivel lesz jóban, és ezek a klikkel 12. végére alig változtak. Én mindig kivülálló maradtam, de nem azért mert nem mertem nyitni mások felé, szimplán "lázadtam" a klikkesedés miatt, szőrnyen zavart, hogy van egy réteg, akik a nagymenők, akik mindenkit kiosztanak és csak ők hallatják a hangjukat, illetve van több klikk akik meg a felszínen hirdetik, hogy jaj de jó az ő közösségük, de titkon mindenki a nagymenőkre akar hasonlítani. Én ebben nem akartam részt venni, így végülis 11-től "átpártoltam" a szomszédos osztályba, ahol az összes lány (15-en) tudatosan törődött azzal, hogy közösen egy társaságot hozzanak össze, és senki ne lógjon ki. Náluk összejött, mert nem voltak olyan nagy értékrendbeli különbségek, mint az én osztályomban. Így azt tudom neked tanácsolni: foglalkozz a másik osztálybeli barátaiddal, velük ápold a kapcsolatot. A sulis napjaid nagyrésze (főleg szünetek) unalmasak lesznek (hisz minden szünetben azért nem tudsz folyton a szomszéd osztályban lógni), de legalább lesz egy szorosabb baráti köröd, és nem érzed magad teljesen kivüállónak.

2020. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló! Nálunk szerencsére vannak hasonlóak mint én, akik nem nagyon klikkesednek, maximum azért mert még nem ismernek nagyon senkit, csak azt az embert akihez társulnak, akár jóba voltak akár nem.

Talán velük még van esélyem a barátkozásra. Többen tanácsolták nekem, hogy legyen legalább egy kics baráti társaságom, vagy legalább pár olyan ember akikkel egész jóba vagyok, aztán a másik osztályban pedig alakítsa ki a szorosabb barátságokat.

Azt is mondták sokan hogy a gimis barátságos vagy nagyon tartósak vagy érettségi után szinte teljesen megszünnek.

Most van egy pár ember akikkel jóban vagyok (legalábbis megtűrnek maguk mellet, nem lesznek szoros barátságok, de legalább nem leszek tök egyedül), majd velük kihúzom az órákat, a szünetekben majd lógok a másik osztályal.

Köszönöm szépen

U.I.:az autokorakt miatt bocsánat, így lett a furának (tartom)-ból túrának.

2020. szept. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!