Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek "lehet" több...

Szerintetek "lehet" több legjobb barátnőd?

Figyelt kérdés
Szóval ezt a "lehet" szót inkább úgy hasznalnám h volt már h megkaptam azt h csak 1 legjobb barátja lehet az embernek. Nekem személyszerint 3 is van ((; . De ők nem ismerik egymást. Nektek erről mi a vélemenyetek?

2020. szept. 7. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Lehet több bff-e az embernek!
Legjobb barátból csak 1 van!
43 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, ha csak ilyen netes moslék barátságról van szó,akkor felejtős a dolog.
2020. szept. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Három személy az már 'tömeg'.

Tömeges 'legjobb barátnő' pedig furcsa.

2020. szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne lehetne? Mi öten vagyunk a baráti körben és senki nem tesz különbséget.
2020. szept. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
A "leg" előtag logikailag kizárja, hogy több legyen belőle.
2020. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
előszöris, amit a 3-as ír, az egy teljesen más dolog és pontatlan is. nem ritka dolog az, hogy egy személy egy szoros, pár fős (3-6) társaság része, akik mindent együtt csinálnak, és a személyek egymás között nem tesznek különbséget a személyes kapcsolatok erősségét tekintve. ilyenkor viszont nem arról van szó, hogy akkor mindenki mindenkinek a legjobb barátja, hanem van egy kollektív "legjobb baráti társaság" tudat, azaz a kapcsolatok összességében együtt formálódnak. a kérdező viszont olyan esetre kíváncsi, amikor az ő legjobbnak vélt barátai egymástól függetlenek. az ember szeret méregetni, és ha jobban belegondolsz, biztos ha nagyon akarnál, tudnál választani hármójuk közül egyet. ezután meg már értelmét veszti a több "leg" létezésének feltételezése.
2020. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem alapból gyerekes dolog rangsorolni a barátainkat vagy használni a legkjobb barát jelzőt.
2020. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"A "leg" előtag logikailag kizárja, hogy több legyen belőle."


Szerintem ez az állítás 1 mp alatt cáfolható.

Ha egy osztályban két fiú is van, aki 187,4 cm magas, a többiek mind 182 cm alattiak, akkor ki a LEGmagasabb?

Ha egy futóversenyen egyszerre ketten is 15:34-gyel érnek célba (a többiek csak később), tehát holtverseny alakul ki az első helyen, akkor ki volt a LEGgyorsabb?

Ezért nem jó példa a "leg" logikája, mert nem veszi figyelembe az azonosságokat, csak a különbségekre figyel. Ha géppel írok 120 'A' betűt, akkor melyik lesz a legszebb/legjobb/legnagyobb/legkisebb stb. 'A' betű? Egyik sem, mert a "leg" logikája nem tudja értelmezni a hasonlóságokat, csak a különbségeket.

Nekem speciel KÉT legjobb barátom van, KÉT teljesen eltérő karakter. Az egyikük szórakozott, nagyon vicces, bolondos, humoros, a másikok komoly, megfontolt, pontos, precíz, őszinte ember, mégsem tudnék választani közülük, hogy melyikük a LEGjobb barátom, mert mindkettőjüket EGYFORMÁN kedvelem, egyforma mértékben, csak máshogy. Szerintem lehet két (vagy több) legjobb barát/barátnő, ha az ember nem tud rangsorolni közöttük. Ugyanilyen pl. ha valaki nem tud rangsorolni a gyerekei vagy az unokái között, és mindegyiket egyformán szereti - csak máshogy. :)

2020. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez az állítás 1 mp alatt cáfolható.


Ha egy osztályban két fiú is van, aki 187,4 cm magas, a többiek mind 182 cm alattiak, akkor ki a LEGmagasabb?


Ha egy futóversenyen egyszerre ketten is 15:34-gyel érnek célba (a többiek csak később), tehát holtverseny alakul ki az első helyen, akkor ki volt a LEGgyorsabb?"


Ha versenyről van szó, akkor csak egy első lehet. Általában több dolgozzus figyelembe vesznek, hogy ha esetleg holtverseny alakul ki, tudjanak dönteni. Például ha világ legerősebb embere versenyt nézzük, több feladat is van, van aki egyikbn jól teljesít, másikban nem. Vagy van, hogy a végén is holtverseny van és akkor jön még egy verseny, ami mindent eldönt. Így az embereknek is vannak egyedi tulajdonságaik, több szempontot figyelembe vehetsz itt is. Lehet, hogy ő bármikor ráér, de van egy olyan tulajdonsága, ami kicsit kevésbé teszik. Összességében nagyon jó barátod, de a másik aki ritkábban ér rá, nincs meg ez a tulajdonsága és jobban szeretsz

2020. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vele lenni
2020. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Értem amit mondasz, hogy akkor szerinted mindig, minden helyzetben lehet dönteni, ha nem egy, akkor több tulajdonság figyelembe vételével. De mi van akkor, ha az egyik barátnak is 6 rossz tulajdonsága van, meg a másiknak is? Mi van akkor, ha nem tudok dönteni, hogy melyik a rosszabb vagy a jobb, mert nekem EGYFORMÁN fontos mindkét barátom, mert PONT UGYANÚGY kedvelem mindkettőjüket? Olyan eset nem fordulhat elő, hogy pont egyformán kedvelem őket? Muszáj mindig rangsorolnom őket valamilyen tulajdonságuk alapján?

"Ha versenyről van szó, akkor csak egy első lehet." Szerintem nem. Számtalan olyan helyzet van, amikor ketten (vagy többen) is lehetnek a legjobbak.

Én nem tudnék választani, hogy melyikük a legjobb barátom, tök őszintén mondom. Mindkét ember más. Egyiket ezért szeretem, a másikat meg azért.

2020. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!