Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kiderült,hogy a legjobb...

Kiderült,hogy a legjobb barátnőmnek nem lehet soha gyermeke Tudom,hogy ebből nem lehet senkit felviditani,de nem tudom ,hogyan tudnék neki segíteni ?

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Örökbefogadni még mindig tud, ha szeretne. Szerintem nem másabb az örökbefogadott gyermek sem, nevelés kérdése jobban, mint a saját is :)

Mellesleg én tudnék szülni, de örökbefogadni fogok inkább :D

2020. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Nekem pont egy ilyen lány kell, nem akarok gyereket, max örökbe fogadni

16f

2020. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha még a jövőben is ilyen jó barátnők lesztek, akkor megteszed keresztszülőnek. Ha neked lesz gyermeked.
2020. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos kimondottan a problémán nem tudsz, főleg ha abban a korban vagytok, ahol a veletek egykorúaknál meg sorban jönnek. Ez egy borzasztó fájdalom lesz neki, saját magát tudja csak rajta igazán átsegíteni, illetve ha támogató párkapcsolatban van/lesz, de az is idő.

Megpróbálhatod elterelni a figyelmét, programokat csinálni, lehetőleg többnyire gyerekmentes övezetbe, de a világ tele van gyerekekkel, nem lehet őket kikerülni vagy elkerülni.


Ez egy kicsit más tészta, de: Az én legjobb barátnőm az altatásos császárt nem tudja feldolgozni, ez is olyan, amivel más nem igen tud mit kezdeni, neki kell saját magában helyretenni, hogy az valóban az ő gyereke, nem pedig egy fiókból kapta.

2020. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
#1 le a kalappal előtted.
2020. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem meg egy betegség és kezelés miatt több az esély rá hogy nekem már nem lehet gyermekem!

F

2020. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Légy mellette, hallgasd meg a bánatát tudom hogy ez így nem a legjobb de neki sokkal könnyebb lesz valakinek kiteregetni és erre egy jó barátra van szüksége. Aztán sok sok idő kell mire elfogadja hogy ez így alakult és beletörődik. Az örökbefogadásos témát ne dobd be egyenlőre csak akkor ha ő is ilyenen kezd el gondolkodni, akkor maximálisan támogasd. De így önmagadtól ne dobd be mert ez érheti őt érzékenyen is hogy ő sajátot akar stb... és ezzel is jobban érezni fogja hogy arra sem képes hogy szüljön ami csak ronthat a helyzeten. Majd idővel ha már kezdi elfogadni a dolgot és ő kezd el ilyenen gondolkodni akkor kell ebben támogatni. Ha neked lesz gyereked akkor felkérheted keresztszülőnek ha akkor is jóba lesztek persze, szerintem ez neki sokat jelentene pozitív értelemben. Ha mostanság esetleg terhes leszel mert úgy alakul akkor számíts arra hogy kellemetlenül fogja őt érinteni a dolog főleg ilyen friss sebekkel.


Meg itt a kérdés hogy miért nem lehet gyereke? Meg van-e esetleg valami megoldás mondjuk lombik program például amivel elvileg lehetne. Egyik ismerősöm feleségének is mondták hogy nem lehet gyereke, viszont megpróbálták a lombik programot, igaz hogy sok próbálkozás volt, és rengeteg idő, de sikerült összehozni és egészséges kislányuk született.

2020. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hany eves? Biztos nem lehet? Ne ird le csak azert "emlitem", mert legjobb baratnomnek 20 evesen mondtak meddo es soha nem lehet gyereke. Kozben pcos volt es ugye ahogy teltek az evek meg csak nem is igazan kezeltette magat de vegul lett gyereke termeszetes uton. A tudomany fejlodik es ha pl 20-30 eves korul van akkor lehet az elkovetkezo evekben megoldjak a problemajat es megis lesz gyereke. Lombikprogramra jelentkezzen.

Ha viszont szegeny epp mar a lombikköröket lefutotta es sikertelenul vagy pl kimutottek a mehet vagy mindket petefeszket es donorpetesejtes lombikra nem hajlando menni, akkor marad az orokbefogadas lehetosege.

Ha viszont mar abbol a kora miatt kezd kifutni (pl 45-47 eves es o nem akar nagyobbacska gyereket nevelni), akkor mar aztan tenyleg nehez lehet neki. De akkor meg lehetne igen keresztszulo, nagyneni, potnagyneni, potnagymama.

De ehhez is elhatarozas kell reszerol es elfogadas.


Te abban tudod segiteni, hogy meghallgatod, felemlegetsz neki nehany sikersztorit (ha vevo ra) vagy ovatosna megkerded es o mit gondol errol vagy arrol (lasd fentebbi lehetosegek).

2020. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Lehet lepontozni, de most ez a legeslegnagyobb probléma? Sok, 1000-féle egyéb dolgot tud helytette tenni, cselekedni, önkénteskedni, segíteni Afrikában a rászorulóknak, örökbefogadni, stb. Ettől még nem dől össze a világ...
2020. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

9-es! Sajnos akinek ettől nem dől össze a világ /ahogyan nekem sem dőlne/ nem igazán tudja elképzelni milyen lehet annak, akinek viszont igen.

A legjobb barátnőmnek a világon SEMMI más terve nem volt soha az életbe csak és kizárólag szülni. Eddig van két gyereke (1 év korkülönbséggel) és semmi másban nem is tudná magát elképzelni. Bármikor beszéltünk a témáról akkor még gyerekmentesen, ő nyíltan megmondta, hogy ő neki nincs B terve, ő csak anya akar lenni. /egyébként egyetemre jár, de az is csak olyan tessék-lássék neki/

2020. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!