Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Férfiemberek akiknek szintén...

Férfiemberek akiknek szintén fekete férfi, esetleg zsidó, cigány, vagy ázsiai származású ember a barátjuk; mi a vélemény a másik etnikumba tartozó emberről - mint barátról?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok sem liberális, sem fajvédő, sem BLM fanatista vagy hasonló. Én csak egy egyszerű ember vagyok és én úgy gondolom hogy az embert alapvetően nem a bőrszíne ill. a vallási és kulturális hovatartozása határozza meg.


Sajnos ebben a mostani, elfajzott, beteg világban, amelyet pszichopata, őrült, végtelenül megátalkodott és gonosz személyek vezetnek - amelyeknek érdekében áll a vallások, nemzetek és etnikumok közötti ellentét - az emberi társadalmat próbálja szétszakítani az ellentétek megteremtésével. A világ különböző kultúrái egy bizonyos életvitelre vannak berendezkedve, ezért hihetetlenül nagyok lettek az ellentétek. Ezeket az ellentétes kultúrákat pedig a "felső hatalmi körök" igyekeznek jelenleg egymás nyakába zúdítani.


A sztereotípiáknak köszönhetően itt vannak a következő szegregációk:

- Zsidók: pszichopata, pénz és hataloméhes népség, amely igyekszik a többi nemzsidó (gój) embert az uralma alá keríteni és ott ártani a "nemzsidó" embertársainak, ahol tud

- Cigányok, négerek: Elkorcsosult, majdnem állatias életmódot folytató népség, amely még az "emberi kategóriába" sem sorolható a bőrszínük miatt

- Arabok, muzulmánok: kegyetlen fanatikus terroristák, az emberiség ellenségei, akiket "pogány és kegyetlen vallási szokásaik miatt" tűzzel-vassal kell írtani

- Ázsiaiak (főként kínaiak, vietnámiak, malájok, kambodzaiak stb.): Az emberiség rákfenéi, egyfajta inváziós paraziták, akik nem tisztelnek sem istent, sem embert és akik bármit képesek fölzabálni az emberi magzattól kezdve a kutya és denevérhúsig bezárólag


Nagyon nehéz igazi barátra, vagy társra találni az "ellenségként" megbélyegzett etnikumok sorai között.


Viszont nekem sikerült ezen „emberi csoportok” majdnem mindegyikével barátságot kötni (azért mondtam hogy „majdnem”, mert ázsiai emberrel eddig nem sikerült kapcsolatot teremtenem).


Az egyik legkedvesesebb és legjobb gyerekkori barátom egy valószínűleg Nigériából származó fiú volt, akivel 10 éves koromban ismerkedtem össze, akivel annyira jó barátok lettünk, hogy én jobban szerettem őt gyerekként, mint a saját tesóimat (akikkel állandóan vertük egymást).

Amikor elkezdtem járni tizenévesen szerepjátszói csoportokba, nos akkoriban ismertem meg a másik két embert, akiket később szintén a barátomnak tudtam nevezni, mivel emberi szinten becsületesek, tisztességesek és megbízhatóak voltak. Ezen két ember egyike cigány, a másik pedig zsidó származású volt. (De ezt csak utólag tudtam meg róluk, ezt leszámítva baromi jó fej és nagyszerű ember volt mindkettőjük.)

Egy alkalommal uncsitesóméknál voltunk vendégségben. Az ő szomszédságukban lakik egy Szenegáliából származó, muzulmán vallású néger illető – akinek a felesége egy magyar asszony. A család éppen túl volt az iszlám „Ramadán” nevezetű böjt időszakon és éppen kecskét vágtak. Az egészben a legmeglepőbb és legcsodálatosabb az volt, hogy a szomszéd meghívott bennünket (mint az ő szomszédait és azok vendégeit) az ő általa készített kecskehús lakomára.


Sajnos közeli ázsiai ismerősöm eddig nem volt, viszont én mélységesen elítélem az ázsiai sztereotípiákat.

Engem amúgy rendkívül érdekelnek a különféle ázsiai kultúrák (kínai, japán, koreai stb.) és szeretnék egy-két ázsiai nyelvet (pl.: japán v kínai) megtanulni.


Szóval én manapság ilyen viszonylatban állok az emberiséggel és a különböző népcsoportokkal.


Viszont mégis érdekelnének azok a hasonszőrű emberek, akik szintén hasonló módon gondolkodnak és nem fertőzte meg őket még a politikai métely.


2020. szept. 11. 15:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Amúgy még annyit hozzáfűznék így a végére; itt van ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=U6-mtixekzk


Ennek a videónak köszönhetően jutott eszembe a régi, gyerekkori néger barátom (akit én "Bonifác" néven ismertem) és kezdtem el igazán átértékelni az "emberség" fogalmát.

2020. szept. 11. 16:02
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Én nem a bőrszínt nézem, hanem hogy milyen ember az illető. Felőlem lehetsz cigány, zsidó, fekete, sárga, vörös, nem érdekel, ha jó ember vagy, elfogadlak. Ha hazudsz, csalsz, élősködő életmódot élsz, nem vagyok rád kíváncsi. Mindez bőrszíntől, nemzetiségitől, vallástól (vagy annak hiányától) független.
2020. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

"mi a vélemény a másik etnikumba tartozó emberről - mint barátról?"

Mi lenne? A személyiséget nézem, nem a bőrszínt. Ha valaki sz.r alak akkor kerülni fogom még ha fekete vagy ázsiai is.

Az a baj sok emberrel manapság (különösen az antirasszistákkal) hogy tulajdonképpen nem mások mint olyan rasszisták akiknek lelkiismeretfurdalásuk van a saját előítéleteikkel kapcsolatban (ezért hiszik azt hogy a többi fehér ember is biztos tele van előítéletekkel, ennél fogva tuti van igény az SJW aktivistáskodásra). Így aztán hogy bizonyítsák az ellenkezőjét átesnek a ló túloldalára, mindenre ráfogják hogy rasszizmus azt gondolva hogy így ők nem fognak fennakadni a "rasszizmus-detektoron". Ahelyett hogy úgy kezelnék a bőrszínt mint pl. a szemszínt. (Ja hogy akkor nem tudnának mások nevében való megbotránkozással plusz pontot szerezni a saját lelkiismeretük megnyugtatása végett? Ez van.). A bökkenő ott van hogy sok pl. fekete leereszkedőnek tartja ezt az antirasszista ripacskodást (jogosan) és tudják jól hogy amelyik fehér ember buzgón bizonygatja hogy milyen befogadó az kompenzál valami miatt.

És a következőt ne vedd sértésnek de a te kérdésed is olyan mintha hosszú sorokon át azt bizonygatnád hogy ilyen-olyan barátaid vannak, íme a bizonyíték hogy te nem vagy rasszista. Sőt, elmondásod szerint "ázsiai emberrel eddig nem sikerült kapcsolatot teremtenem", ezt pedig úgy írod mintha hiányozna egy pokémon a gyűjteményedből.

Aki valóban nem rasszista az még olyan szinten se nézi a bőrszínt hogy erről egy ilyen kérdést írjon ki. Egyszer megkérdezték Morgan Freeman-t hogy szerinte hogyan lehetne megoldani a rasszizmus problémáját, erre azt felelte hogy "ne beszéljenek róla többet az emberek". Ennyi.

2020. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok rasszista. Nincs róluk egyéb véleményem, mert az általánosítás, azt viszont csak a véglények csinálják.
2020. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"elmondásod szerint "ázsiai emberrel eddig nem sikerült kapcsolatot teremtenem", ezt pedig úgy írod mintha hiányozna egy pokémon a gyűjteményedből."


Elnézést ha ilyen kontextusban jön vissza a mondandóm lényege.


Engem régóta őszinte csodálattal töltenek el az ázsiai kultúrák. Borzasztóan érdekelnek az ázsiai emberek (a kínai, vietnámi, koreai, maláj kambozsdai, laoszi, japán stb.). Régi, gyerekkori vágyam, hogy el tudjak utazni a távol-keletre, hogy minél több ázsiai kultúrát meg tudjak ismerni.


Lehet hogy hülyén fog hangzani, de én mindig is antropológus szerettem volna lenni. Ugyanis borzasztóan érdekelnek a különböző emberi kultúrák, azon belül pedig maguk az emberek (hogyan gondolkodnak, hogyan élnek, hogyan látják a világot, ők maguk hogyan vélekednek más népekről stb.).


"ezt pedig úgy írod mintha hiányozna egy pokémon a gyűjteményedből."


Igazából ezt úgy írom, hogy hiányzik egy olyan fontos tapasztalás az életemből, amire mindennél jobban vágyom - megismerni minél több embert és kultúrát.


De sajnos az antropológia - mint tudjuk - nem egy "kifizetődő szakma" és az egyszerű (magyar) ember jelenleg nincsen abban helyzetben, hogy úgy éljen, ahogy szeretne. Hanem hogy úgy éljen, ahogy tud - hogy legyen keresete, amiből tud enni. Lehet légvárakat építeni, de abból még nem lesz kenyér az asztalon.

2020. szept. 13. 13:40
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

nyugi kérdező magyarokról is van szép sztereotípia pl németben meg a többi nyugati országban

mogorva negatív nem tud csapatban dolgozni mindenkit kibeszél csak a rossazt látja nem képes előre nézni stb stb konkrétan tőlünk nyugatra nagyon sokan utálják a magyarokat és sajnos nem csak sztereotípia miatt hanem a tényleges gyakorlat miatt...

és ha már etnikumok én cigány vagyok nekem vannak magyar barátaim...

konkrétan leszarják meg én is hogy ki micsoda mert nem ez számít (vagyis számít majd lejjebb kifejtem) (hozzá teszem a cigányok nem feketék... a beások feketék de ők közelebb állnak a románokhoz mint a cigányokhoz... teljesen más nyelvet is beszélnek valamint csak itt magyarban és romániában vannak beások külföldön nincsenek! meg lehet nézni a külföldi cigányok mind fehér vagy kreol bőrűek...)

meg ahogy mondtam leszarják meg ahogy te mondtad eltorzult fajtalan világ van ami miatt az emberek teljesen kifordultak és amúgy elég vicces de én egyre több olyan magyart látok akik úgy kezdenek viselkedni mint anno a cigányok 10-20 éve :"D ami elég vicces...


és ahogy mondtam lent kifejtem... sajnos tény számít hogy ki micsoda de nem így hogy magyaroeszágon vannak cigányok és magyarok valamint zsidók

abban a formában hogy vannak europaiak amerikaiak ázsiaiak arabok (közel keletiek) meg afrikaiak! nagyon sokat számít az alap gondolkodásban! és sajnos tény vannak rossz cigányok vannak rossz zsidók arabok ázsiaiak feketék és bizony vannak rossz fehérek avagy magyarok is!


én pl tapasztaltam hogy milyen undorító is tud lenni az ázsiai nép! bogár rovar evés kutya macska hús a kutyákat konkrétan lemészárolják... na meg denevér patkány és hasonlók... de ugyan akkor tudom nem mindenki ilyen vannak normálisok csak hát ez igaz a normális emberek az mindig a kis része minden társadalomnak! vagy legalábbis a 40%-a maximum!

egyébként az ázsiai kultura engem is érdekel persze az igényesebb dolog de tény! attól még hatalams különbség van kelet ázsiai és európai ember között és nem a külsőségekben hanem a belsőségekben! ugyan ez igaz amerikára afrikára és a közel keletre!

2020. szept. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

# 6

Nem az a lényeg hogy cigány vagy-e vagy sem. Ez, hogy ki milyen szegregációba tartozik, mindössze politikai találmány hogy az embereket minél jobban elidegenítsék egymástól. Ellentéteket és hamis identitástudatot teremtenek. Pl. egyik példa erre hogy a legtöbb zsidóban azt a öntudatot igyekeznek elültetni, hogy őmaga "más, kiválasztott, fensőbbrendű", aki a nem-zsidókat "gójnak" - lélektelen állatnak - kell hogy nézze. A cigányságnál pedig nem tettek, hanem bőrszín alapján szegregálnak (azaz mindegy milyen bűncselekményt követett el, hátrányos helyzetre hivatkozva felmentik, ugyanakkor egy nem-cigányt esetleg kisebb bűnökért is jobban meghurcolnak). Ezért történhet az meg, hogy az emberek már emberi, hanem "faji" alapon kezdenek viszonyulni egymáshoz, gyűlölni kezdik egymást, megszűnik az összetartás. Innentől nem emberek közösségéről, hanem "fajok" közösségéről lesz szó. Pedig ha megnézzük, ez egy baromság, mert az "ember" - a homo sapiens - maga egy "faj". Az hogy vannak fehérek, feketék, ázsiaiak, polinézek, bushmanok, szentinelézek, amerikai őslakosok stb. az csupán a faj sokszínűségét bizonyítja, de ez nem kéne indok legyen arra, hogy az egyik ember "alsóbbrendű" csak mert nem olyan a bőre színe vagy a kultúrája. Azok pedig, akik az egészet irányítják a háttérből, pontosan tudják, mit csinálnak, hiszen csak így képesek gyakorolni a hatalmukat a "prolik" tömege fölött. Lényeg, hogy széthúzás, tudatlanság, gyűlölködés, félelem és káosz legyen. Arra lehet hatalmat építeni.


Nyilván az emberi faj maga sem tökéletes. Én is végtelenségig elítélem az erőszakot (pl. a háborúkat, azt hogy az emberek gyilkolják és gyűlöljék egymást, esetleg ártanak az élővilágnak). Én csupán azokat tekintem EMBERNEK akik képesek békében élni egymással és nem arra hajtanak hogy a saját élővilágukat kiszipolyozzák, hanem azzal harmóniában élni.


Ilyen szempontból az én szememben a legnagyobb tiszteletet azok az ősi népek vívták ki, akik szinte ugyanolyan, ősemberi körülmények között élnek a vadonban már évezredek óta, nem ártanak másoknak és a természetet is csak annyira "terhelik", amennyire az a fennmaradásukhoz szükséges és nem pusztítanak el mindent maguk körül ész nélkül, a környezetükkel teljes összhangban és harmóniában élnek (pl. egy kivágott fa helyére két másikat ültetnek). Nem lopnak, nem csalnak, nem hazudnak (miért is tennék?), nem verik a gyerekeiket vagy az asszonyaikat, nem erőszakosak, összetartanak, ha kell, megvédik magukat és a családjukat de egyébként ok nélkül senkit se bántanak. (Én egy ilyen EMBERT sokkalta többre becsülök, mint 100 másik "civilizáltabbat".)


Csak még annyit így a végére, én nem vagyok sem liberális sem semmilyen politikai ideológiához nem kategorizálom magamat. Egyszerű ember vagyok aki mindössze békés életre vágyik. (És normális együttélésre az embertársaival.)

2020. szept. 30. 07:48
 8/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok azaz A cigány 😅😂

Hát kérdező oke szép dolog nem ítélsz rassz alapján de ezt egy cigány mondja neked igenis számit hogy ki milyen alrasszba tartozik! Mert ennek kulturális és szociológiai alapja van! Tény minden társadalomban vannak jó és rossz szokások a jókat kell erősíteni a a rosszakat gyengíteni! Pl ázsiai embereknél a dög hust illetve egyéb nem emberi “étkek“ evesét hanyagolni a cigányoknál az outlaw hajlamot a muszlimoknál a tényleges női elnyomást a magyaroknál a kemény fajgyűlöletet és azt hogy saját nepüket is elárulják ha kell Az afrikaiknál a 4. Világba való belépést kell erősíteni meg hanyagolni a gYerek csinálást mert nem lehet annyi száját etetni az amcsiknál meg hát ezt a bullshit black lives mattert meg a hulye amerikai felfogást hogy csak Amerika létezik!

Vannak gondok mindenhol

De egy buta második civilizacioban élő ember sőt ősember mitől jobb? Meg ne gondold hogy ott nem mennek a bél harcok és a területekért a harcok! Sokszor elég embertelenül állatiasan ezt nem nevezném homo sapien sapiens-nek ezek homo neandervolgyi vagy homo erectusok...

meg lehet hogy az ember szennyezi a környezetét de hát olyan életszínvonal van meg hát nagyon sokan környezet barátok! Jah ezek az ősemberek nem tudnak fát ültetni! Nincs meg nekik a tudásuk ezek gyűjtögető vadászó élet módot élnek nem pedig felvilágosult tenyésztő illetve földművelő életmódot... naphoz imádkoznak hogy minden nap keljen fel vannak törzsek ahol még ember áldozatok is vannak...

ezek az ősemberek sajnos a legbutább élőlények...

bocs de tényleg ilyen módon elkötelezett vagyok sajnos az Indoeurópai nép a leg felsőbbrendű... ez van...

Nézzünk csak meg Afrikát Ausztráliát és Amerikát... amikor az emberiség màr puskákat gyártott akkor ezek az emberek még csak a botra erősített Fémes köveket jobb esetben rezet ismerték... A spanyolokról azt hitték istenek a mennydörgés istenei a fegyverek miatt... indoeuropaiak után jonNek az ázsiaiak igen hatalmas kultúra fejlett technológia de a tudást nem tudták úgy megőrizni mint a görögök romaik germánok Arabok és egyéb indoeurópai népek Utána jönnek az amerikai és ausztrál őslakosok és azert vannak a lista legalján a feketék mert a saját nepuket adták el rabszolgának gombokért! És ezt valahogy az amcsi feketék elfelejtik hogy nem a fehérek taszították rabszolgasagba hanem a saját fajtársaik...


Persze ettől függetlenül a mai világban lehetnek a felek egyenlő vagy hasonlo képességűek


És azis sajnos hogy nem politikai találmány próbálj meg együtt élni a migráns feketékkel... igen Cigány aki migransOzik... sajnos meg lehet nézni hogy nemetben franciában és Angliában mennyi bűntényt követtek el! Szét szemeteltek mindent eroszakos és nemi eroszakos bűncselekmények más emberek szabadságjogait korlátozni akartak mert hogy az ő kultúrájukban az nem lehet...! Ez tényleg a legalja sajna! Én azt mondom nyugodtan jöhetnek feltéve hogy az európai azon belül is a magyar szabályoknak és normáknak eleget tudnak tenni! De persze nem ide jöttek mert ez nagyon szegény ország... és hát annyiban tényleg igaza volt Orbánnak mert sajna Magyarország nem bírta volna ki gazdaságilag! Már ott tartunk hogy lassan svájci árak vannak persze a fizetések közel sem tartanak ott (persze ez még Orbán és az ellenzék hibája...)

Meg meg lehet nézni hogy milyen az élet Egy kelet azsiaival... jo biztos van normális nem is egy de ettől függetlenül teljesen más a kultúra lennének viták és problémák és nem oldodna meg hacsak az egyik fél nem enged!

Pl Koreában még a levest is megeszik egymás után...

2020. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tisztelt 6-os! (függetlenül hogy cigány vagy - felőlem lehetsz akár inuit vagy tamil, esetleg ainu is)

„igenis számit hogy ki milyen alrasszba tartozik! Mert ennek kulturális és szociológiai alapja van! Tény minden társadalomban vannak jó és rossz szokások a jókat kell erősíteni a a rosszakat gyengíteni! Pl ázsiai embereknél a dög hust illetve egyéb nem emberi “étkek“ evesét hanyagolni a cigányoknál az outlaw hajlamot a muszlimoknál a tényleges női elnyomást a magyaroknál a kemény fajgyűlöletet és azt hogy saját nepüket is elárulják ha kell Az afrikaiknál a 4. Világba való belépést kell erősíteni meg hanyagolni a gYerek csinálást mert nem lehet annyi száját etetni az amcsiknál meg hát ezt a bullshit black lives mattert meg a hulye amerikai felfogást hogy csak Amerika létezik!”


Nos igen, ez pontosan úgy van, ahogy te leírtad. Én csupán vigyázva, óvatosan próbáltam közelíteni a lényeg felé, mert nem akartam megsérteni senkit sem.

Igen, valóban úgy van, hogy az emberi faj különféle „alrasszok” csoportjára tagolódik. Ezek a rasszok mind különféle genetikai és kulturális jellemvonásokat hordoznak magukban. Az, hogy miként és hogyan alakultak ki ezek a bizonyos rasszok, számomra egy igazán izgalmas és érdekes téma, és ezért szeretnék többek között antropológiával foglalkozni. (Amivel nem tudok, mivel ez a szakma olyan „büfé szak” – azaz nem kifizetődő.)


Viszont már más kérdés az, hogy mi a helyzet a „rasszok közötti háborúval”? Pl. Afrika vagy India teljes mértékű kizsákmányolásával és leigázásával – a többi nemzet (elsősorban az angolszászok, spanyolok és portugálok) által az idők folyamán?


„De egy buta második civilizacioban élő ember sőt ősember mitől jobb? Meg ne gondold hogy ott nem mennek a bél harcok és a területekért a harcok! Sokszor elég embertelenül állatiasan ezt nem nevezném homo sapien sapiens-nek ezek homo neandervolgyi vagy homo erectusok...”


Én már az elején megmondtam, hogy számomra az az „igazi ember” aki elvan magában, a saját törzsi közösségében, nem vágyik többre, nem bánt másokat, nem kártékony az őt befogadó élővilágra nézve. Ugyanakkor megvédi azt, ami az ő sajátja.

https://www.youtube.com/watch?v=K2rq8JftK4I&t=181s


„ezek az ősemberek nem tudnak fát ültetni! Nincs meg nekik a tudásuk ezek gyűjtögető vadászó élet módot élnek

ezek az ősemberek sajnos a legbutább élőlények...”


Úgy gondolod? Nézd csak meg a fenti videót, mielőtt ítélkezel. Ezek az emberek már több 10 ezer éve élnek ilyen körülmények között. Ezek az emberek megtanultak alkalmazkodni a saját környezetükhöz (majdhogynem eggyé válni vele). És baromi jól elvannak a „civilizált ember” közreműködése nélkül. Ismerik az élővilágot (minden fát, bokrot és növényt) tudják hogy melyik növény milyen hasznos célt szolgál. Ugyan ölnek állatot, de ezt is csupán a saját élelmezésükre. Elvannak saját magukban, nem vágynak többre, csak a saját békéjükre és hogy legyen mindig betevő falat, amivel táplálni tudják a családjukat. Nem bántják egymást, nem verik a gyerekeiket, nem lopnak, csalnak, hazudnak (és ezt hangsúlyozom).


Pontosan emiatt irigylem ezeket a népeket. Én sokkal szívesebben élnék közöttük, mint itt Európában, a „civilizált népek” társadalmában, ugyanis nekem a tököm tele van az itteni mocsokkal és szennyel.


Orbánnal-Gyurcsánnyal-Bokrossal-Hornnal-Kádárral-Rákosival és az összes, tetves, mocsokláda emberiségellenes és hazaáruló patkánnyal, akik valaha ebben az országban megszülettek és még képesek voltak "magyarnak" tekinteni magukat.


"Magyarnak lenni" nem csak azt jelenti, hogy az adott ember fehér bőrű és beszéli a magyar nyelvet és "Magyarország területén született".


Inkább csak mutatom (még egyszer) mint mondom, mit is jelent az "igazi magyar szellemiség" - azaz az emberség, a tisztesség, a tisztaság, az őszinteség, a gondoskodás, az önfeláldozás, a bölcsesség, a gondolkodás, a becsület és a szeret fogalmai: https://www.youtube.com/watch?v=U6-mtixekzk

Ezek azok az igazi emberi értékek, amiket az igazi magyar emberek (etnikai hovatartozástól függetlenül) hordozniuk kéne magukban. Ugyanis IGAZI magyarnak lenni valójában azt jelenti, hogy a nyelv ismeretén kívül az ember rendelkezik mindazon pozitív jellemvonásokkal, mint pl. a videóban szereplő Feri bácsi is.

2020. szept. 30. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem a videót igen sajnos (vagyis nem sajnos) ez egy ténylegesen békés közösség de ettől függetlenül Afrikában nagyon sok agresszív benszulott van akik tényleg csak pusztítanak de kérdem én tényleg ez a jó társadalom? (Mármint amit küldtél) pl egy civilizaltabb Békésebb társadalom nem lenne jobb? Amugy megnézném hogyan élnél mindenféle luxus nélkül! Áram gáz viz! Wc papir tusfürdő tisztsagi szerek gyógyszerek mosógép meg normális fedél mellett! Mert ház azok a fa kunyhok nagyon zordak! Még oke melegebb egtajon vannak de ettől függetlenül az éjszakák hidegek és van téli időszak is! Lehet ők nem veszik észre de te a szigetelt tégla vagy beton hazadban ez olyan mintha a szabad pusztában aludnál! Ja meg hát ágy takaró meg szórakozás nélkül ételek italok nélkül! Ott Bem tudsz rantot hust enni sem gordont sem pizzát sem egy jó magyar paprikást vagy egy még jobb gyulai kolbaszt! Hidd el nekem ez a modern embernek lehetetlen élet körülmény!!!


Visszaterve az antropológus számhoz nem mondanám hogy büfé szak igenis jól el lehet vele helyezkedni pl egy egyetemen úgy hogy közben kutatsz és közben tanítasz is (ehhez professzornak kell lenned) ettől függetlenül szerintem érdekes szakma valamint egy nagyon átfogó és széles ág! Van neki a kulturális törtenelmi alapja bele tartozik a vallások kultúrák nyelvek művészet hadászat stb és van a vizsgálati része ahol biológiai és fizikai kutatásokat kell végezne vagy épp lelet munkákat

Szerintem ez nagyon nem büfé szak 😂😅


Viszont tény a bevándorlok többsége nem volt békés! És hát ez akkor is volt amikor a terroristák Angliában meg franciában robbantgattak azt egy karácsonyi vásárra behajtotak azt ott mészárlást csináltak... hidd el ha Orbán hozott jó döntést akkor az ez volt!


Meg sajna ahogy mondtam van tényleges fajelmélet ettől függetlenül nem kell erőszak gyűlölet és kizsákmányolás és igen a bolygót sem kell “megölni” De hidd el vannak emberek akik ez ellen tesznek vannak kutatók akik már évtizede olyan bakteriumokon kísérleteznek amik képesek lebontani a műanyagot! Ez megoldaná a szemét és tengeri ökológiai kérdést...

ezekkel a benszulotekkel még egy gond van a vadászat... barmikor le vadászathatnak egy olyan alat fajt ami kihaló félben van vagy veszélyeztetett! Nagyon sok veszélyeztetett van főleg az olyan erdőkben ahol ők is élnek nem tom ez mennyire van figyelve... de általában már az összes veszélyes állatot próbálják meg menteni a modern emberek... a lényeg sokan tesznek ellene!


Sajna az afrikaiakkal és azsiaikkal kevésbé vagyok kibékülve mert én amugy folyamatosan nézem az ilyen cikkeket nagyon sokan azt csinálják hogy a “fehér” ember oda megy ad neki ételt italt tiszta ruhákat takarót ágyat emberséges környezetet... aztán mit csinálnak szét szedik szét rombolják mert nem jut el a tudatokig hogy mennyire meg könnyíti az életüket... és inkabb le gyalogolnak 10 km-ért a vízért...

persze tudom nem mindegyik de van rá több példa ugyan ez igaz a többi népre függetlenül a rassztól de ha már ha valamelyik népcsoport reklamálhat akkor azok nem a feketék Amerikában hanem a zsidok! Ők több ezer évig uldozve voltak és rabszolgaságban! Egészen már az ókor óta hitlerig plusz kaptak egy jó kis holokausztot 6-8 milliós kivégzéssel... (cigányok is kaptak 2 millióssal...) szóval...

2020. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!