Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyszerűen nem tudok társas...

Egyszerűen nem tudok társas ember lenni. Bármennyire is próbáltam nem megy. Baj van velem?

Figyelt kérdés

Nincs elegendő energiám hozzá. Hamar elfáradok mentálisan emberek között és akkor csak nézek ki a fejemből, képtelen vagyok kommunikálni, átvenni mások energiaszintjét.


Igen, a legnagyobb gondom, hogy lefáradok és ezen nem tudok változtatni csak ha elvonulok és pihenek.


2020. szept. 17. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez gond? Vágysz a társaságra? Mert a lényeg ebben lenne.


Én sem vagyok társasági ember, olykor betársulok, de hamar telítődök és olyankor csendre van szükségem. Elfogadom, hogy introvertált vagyok és engem a csend, a magány az, ami feltölt. A felesleges dumát utálom. Nekem ez teljesen természetes és nem nyomaszt.

2020. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól erzed magad ebben az allapotban akkor nincs gond. Ha zavar akkor segitsegre van szukseged akar egy pszichológustolvaki segit megtanulni koncentralni ugy hogy ne zavarjon, terheljen.
2020. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2


Abból a szempontból zavar, hogy másokat zavar. Nem tudom ha ez érthető.


Tehát konkrét hátrányaim származnak ebből és sokan negatívan ítélnek meg emiatt. Szóval úgy látom nincs elfogadva ez mint normális viselkedésforma és valami bajt vélnek mögötte.

2020. szept. 17. 07:59
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen vagy, fogadd el. Változtatni nem nagyon lehet ezen. Szerintem tök normális.
2020. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Én is introvertált vagyok, és leggyakrabban számomra is teher a bandázás. Ráadásul ha elmegyek egy társaságba, legtöbbször olyan dolgokról beszélnek órák hosszat, amik engem egyáltalán nem érdekelnek, ami tovább nehezíti a helyzetet.


Alapvetően nincs ezzel gond, ilyen személyiségtípusok vagyunk. Az introvertáltságnak vannak pozitív oldalai is: mélyen gondolkodó, kontemplatív elme, együttérző lelkület, stb. - sok művész, tudós volt introvertált.


Én arra szoktam ügyelni - és ezt neked is javaslom -, hogy időnként azért kilépjek a komfort zónámból, és erőt véve magamon igenis találkozzak ismerősökkel, elmenjek velük egy-egy sörözésre, stb. Ellenkező esetben ui. az ember teljesen begubózhat a négy fal közé, a társas kapcsolatok elmaradnak, a mindenféle lehetőségek pedig beszűkülnek. Összességében tehát fogadd el magad ilyennek, és ezt nyugodtan megmondhatod az ismerőseidnek is, hogy te egy introvertált személyiség vagy, de azért emellett egy picit tartsd is kordában a dolgot.

2020. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Olvass utána a túlérzékenységnek/szuperérzékenységnek. (Nem ezoterikus katyvasz, hanem neurológiai oka van.) Nekem is pontosan ez van mint nálad. És én is azt hittem baj van velem.
2020. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6


Igen, utána szerettem volna olvasni. Tudsz valami jó forrást?

2020. szept. 17. 08:39
 8/14 anonim ***** válasza:
De igényed lenne rá?
2020. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor ne legyél társasági ember!


Én is olyan vagyok, mint te. Próbáltam megváltozni, de én így vagyok boldog, a magam csendességében. Sokkal felszabadítóbb érzés ezt elfogadni, mint görcsösen tenni ellene.

2020. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok. Szerintem ez jó forrás. [link]


Ez nem teljesen ugyanaz mint az introvertáltság, mert sok túlérzékeny ember extrovertált. Annyi, hogy te (mi) erősebben fogod/fogjuk fel az ingereket, így szükség van arra, hogy ezeket leadjuk. Tehát egyedüllétre csendben. Azt nem vetted észre hogy a zajok és a fények egy idő után zavarnak?

2020. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!