Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Stockholm-szindróma ellen...

Stockholm-szindróma ellen valami tipp?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, hogy "szögben ülök és visítok a fájdalomtól" de ez nekem valamiért még mindig jobb mint felállni a szögből. És ez már stockholm-szindróma szintű.

Haverjaimnak tartok olyan embereket, akik bántanak, meggyaláznak. Nap-mint nap felmegyek hozzájuk beszélgetni az interneten keresztül és hagyom, hogy úgy beszéljenek, úgy ordítsanak velem mint normális ember a kutyával se. Rosszul érzem magam, sírás kerülget amikor játszunk, depresszióba esek, öngyilkos hajlamaim lesznek tőlük, de.... valamiért ez jó nekem. Úgy érzem ez kell, hogy bántsanak , eltiporjanak, lelkileg összetörjenek minden nap. Már minden értelmes haverom elhatárolódott tőlünk, mert én maradtam ebben a mérgező közösségben. Egymás torkának estek itt elég sokan még a való életben is. Az jó, ha fáj...

Ugyanez a családommal, mérgező környezet, már mindenki öngyilkos lett volna ilyen környezetben, de ahelyett, hogy elköltöznék, inkább visítok tovább és hagyom, hogy bántsanak. Mit tudok ezellen tenni?

20/f



2020. szept. 27. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A Stockholm szindróma nem ez. Nézz utána mielőtt hülyeségeket írsz.

Simán csak mentálisan instabil befolyásolható gyenge lelkű és akaratú mazochista ember vagy.

2020. szept. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a másik tippem, hogy mazochista vagyok. Azért gondoltam, hogy Stockholm szindróma, mert végül is lelki terrorral ott tartanak mint túszt a számítógép előtt a csevegő alkalmazásban, amikor csak pár klikk lenne lelépnem és letiltani őket, de nem megy.
2020. szept. 27. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz!
2020. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mérgező családi környezeted miatt számodra a törődést tudat alatt a bántás jelenti. Ezért ragaszkodsz a téged bántó haverjaidhoz is.

A te példád mutatja, hogy a tudatalatti hatalma olyan óriási, hogy még ha az eszével tudja az ember, hogy nem jól van ez így, akkor sem tud kilépni belőle, ha a tudatalattija nem engedi.

Szakember (pszichológus) segíthetne, de magánúton ez elég drága dolog.

Magad annyit tehetsz, hogy kényszereket építesz az életedbe. Pl. csinálsz annyi programot, hogy ne legyen időd a bántó haverjaidhoz fellépni az internetre.

Esetleg azokkal az értelmes haverjaiddal, akik kiléptek a bántó közösségből, vedd fel a kapcsolatot. Ez azért lenne jó, mert ha normális, szeretetteli emberi kapcsolataid is lesznek, akkor talán könnyebb lesz kilépni a bántó kapcsolatokból.


Egyébként 1-esnek elvileg igaza van, csak éppen semmit se segített a kérdezőnek.

2020. szept. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jártam ingyen pszichológushoz de nem segített semmit.
2020. szept. 27. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Vannak normális kapcsolatait is? Olyanok akik nem bántanak? Azért kérdezem, mert ez picit olyan, hogy ha csak ilyenek között vagy és nőttél fel, akkor ez egy konfortzónává válik, mert ezt tudod elképzelni, ehhez vagy szokva, de ugye ettől még szenvedsz és a hiánya is zavarna. Mintha függő lennél. Fokozatosan kéne ettől megszabadulni,például azzal tudnál kezdeni, hogy minél több olyan barátot szerzel melléjük, akik nem bántanak és akkor egy darabig ott van mindkettő, aztán ezeket fokozatosan ott hagyod. Én valahogy így kezdeném
2020. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vannak de azok nagy ritkán érhetőek csak el.
2020. szept. 28. 01:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor fizetős pszichológusra spórolj, a tb-s nem olyan jó.
2020. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!