Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi okozza a jellemtelenséget...

Mi okozza a jellemtelenséget és a karakternélküliséget egy embernél?

Figyelt kérdés

Két olyan lányt ismerek (szaktársak), akiknek nincs megjelenésük. Annyit lehet róluk elmondani, hogy szürkeegerek. Mivel én pártolom a befogadást és nem szeretnék a csoportból senkit sem kiközösíteni, állandóan kedves és beszédes vagyok hozzájuk. Néha maguktól is eljönnek velünk moziba vagy inni. Néha csak ketten elmegyünk meginni egy kávét/teát. Mégis, nem tudnak önálló gondolatokat mondani, feltételezem, bántották őket. Néha finoman megpróbálok rákérdezni, de ha érzem, hogy nem szívesen beszélnek róla, akkor hagyom. Pedig szívesen segítenék, mert ők is mondták, hogy milyen magányosak.

Sajnos azok is maradnak, mert nem adnak hozzá a beszélgetéshez semmit, mindig a másik fél beszél, félnek, mindenért elnézést kérnek. Nem mernek semmit elmondani, az egyik szingli, fél a pasiktól, a másikat pedig egy mérgező kapcsolatban bántják és használják.

Szóval, mi lesz a sorsuk? Magányosak, barátokra vágynak, mégis ha befogadó és kezdeményező vagyok, akkor visszahúzódnak, csendesek. Mintha egy ördögi körben szenvednének.

Hogyan tudok segíteni?


2020. okt. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
nem biztos, hogy kell segits rajtuk. Főleg, ha nem is kérték a segitséged. Önmaguktól kell kimásszanak ebből, főleg, ha akarnak. Vagy szakember segitsen rajtuk.
2020. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem önbizalom-hiány
2020. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt kommunikáljak le, hogy kérik, mert keresnek, stb. stb. De mégis ha valaki ennyire passzív, lesz ebből kiút? Mert én sem érzem jól magam a társaságukban, hiszen sok energiát igényel. Szóval egyedül maradnak így vagy úgy.
2020. okt. 6. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg elhanyagolt, bántalmazott gyerekek voltak, akit nem hagytak a szüleik kibontakozni, nem segítették elő a személyiségbeli fejlődésüket. Csakis kőkemény önismeret fejlesztéssel juthatnak előrébb, de ez évek kérdése. Szerintem azzal már bőven segítesz nekik, ha elmész velük néha ide-oda és kikéred a véleményüket. Nem kell velük legjobb barinőkké válni, mert ahogy mondtad, a részedről ez erőbefektetés.

Csak az jusson eszedbe mikor már épp besokallnál tőlük, hogy ők a környezetük áldozatai voltak és ne hibáztasd őket direkt módon.

A szeméthalmon ugyanis nem fog virágoskert nőni. Hiába adattak meg nekik jó képességek, az ingerszegény környezet elsorvaszt mindenkit.

2020. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez sajnos nagyon szomorú, de igazad van. Pontosan emiatt nem közösítem ki őket, hanem segíteni szeretnék, legalább ilyen formában. Sőt említettem az egyiknek a terápiát is és azt mondta, hogy elgondolkodik rajta,
2020. okt. 6. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

En is ismerek ilyet, sajnos a mergezo emberek raszallnak a munkahelyen es onnantol kezdve droton rangatjak oket, a ferfiakrol nem is beszelve.

Nem is hiszik el h tobbet erdemelnek. Szomoru.

De lehet jobb is ha nem kezdenek el beszelni mert tuti kiakadnal h mik vannak a mely bugyrokba hidd el tapasztalatbol mondon

2020. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Küldd el őket pszichológushoz.
2022. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!