Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoljak arról aki alig...

Mit gondoljak arról aki alig keres és mindig ígérget és kifogásokat keres "barátként"?

Figyelt kérdés
Van egy gimiből ismert barátom 2 évvel idősebb. Én dolgozom már 5 éve, ő viszont egyetemre jár azóta. Sok közös van bennünk de egy ideje már nem olyan a viszonyunk. Volt egy időszak mikor szinte csak én kerestem. Amikor megbeszéltük hogy jövő héten találkozunk akkor vagy lemondta vagy fel sem hívott hogy mi van, mi lesz. Facebookon se válaszol nagyon. Ezeket mind elmondtam neki és azt mondta h nem ír senkinek vissza mert elege van már abból is. Nyáron 1x találkoztunk és kb ennyi. Igérgette h majd menjek meg majd találkozunk stb de mindig az egyetemre a tanulásra fogja vagy nem is jelentkezik hogy a megbeszéltek szerint jó e vagy sem. Van neki egy barátnője akit a háta mögött nekem elmond ilyennek olyannak kb undorodik tőle, de lehet csak nekem mondja ezt.

2020. okt. 7. 11:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem a barátod.
2020. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Érdekes az még hogy ha telefonálunk akár van hogy 2-3 órát is.
2020. okt. 7. 11:58
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ő neked max haverod, nem barátod. Telefonálgatni könnyű, ezer dolgot csinálhat közben az ember, de ha nem akar veled találkozni, akkor nem érdekled és kész. Eszköz vagy arra, hogy kipanaszkodhassa magát amikor ahhoz van kedve, de energiát már nem fog fektetni a dologba.
2020. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem elég, hogy kifogásokat keres, még téged is keressen?
2020. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ne érdekeljen azt kész? Ignoráljam? Az a baj nekem ez nehéz így eldobni egy úgymond barátomnak hitt valakit
2020. okt. 7. 21:26
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem opció, hogy egyéb problémái vannak és nem rólad van szó? Depresszió pl tud ilyet, az ember izolálja magát, ha jobb passzban van, jó ötletnek tűnik találkozókat ígérni, aztán mire oda kerül a sor, megint rossz passzban van, nincs energiája,sem kedve semmihez. Egyetem tud stresszes lenni, ami ezt előhozhatja, ha hajlamos rá. Több ilyet láttam/tapasztaltam a környezetemben, csak azért mondom.(az általad leírtak kísértetiesen hasonlóak)

Lehet, hogy nincs szó ilyesmiről, akkor viszont tényleg nem érdemes energiát ölni egy egyoldalú barátságba.

2020. okt. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Egyetemre jár de mindig csak arról számol be mennyit kell tanulni és stb.és ez megy évek óta..neki sosincs ideje. Kb egy telefonhívast is előtte meg kell beszélni neki mikor jó. Nyáron is? Kérdezem én. 1x tudtunk találkozni a többi az már feledésbe merült. Pedig igérgetett stb. Persze a barátnőjével mennek ide oda. Rendben ezt megértem de az hogy felhívna vagy bármi. Pl találkozott 2 barátjával a lakóhelyemhez közel és kiraktak képet. Én nem ismerem őket meg semmi de fel sem hívott volna hogy na itt vagyunk a közelbe találkozzunk. Én biztos így tettem volna ha van időm.
2020. okt. 8. 07:58
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy a telefonbeszelgetesek alatt sem veszed eszre, hogy egyoldalu, es szabadulni szeretne?

Esetleg nem akarja kimondani, hogy ne haragudj, kopjal le, es mas reg eszrevette volna.

2020. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem, mert mikor beszélünk akkor 2 órán át beszélünk és röhögünk és mesélünk a másiknak. Nem hiszem ezt ilyenkor
2020. okt. 10. 19:33
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több ilyen ember van az én barátaim között is. Persze már családjuk van és nekem is és egyre nehezebb a személyes kapcsolattartás, én azért nem mondok le róluk. Néha (ritkán) tervezünk valami jó közös programot, ami összejön. De gyakran lemondják, ha csak egy kávézás, mozizás van betervezve.
2020. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!