Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A sikerorientált emberekről...

A sikerorientált emberekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én nem látom bennük azt, hogy az emberi életet önmagában értékesnek találnák. Mintha önmagában az élet semmit nem érne. Ugyanakkor nem fedezek fel bennük sok érzelmet, szeretetet, kötődést mások iránt. Az emberekre mint tárgyra, mint dolgozó robotra tekintetenek, akiknek az is a dolguk, hogy dolgozzanak, mert mi másra születtek.


Nekem ez a véleményem róluk. És szerintem azért lettek sikerorientáltak, mert nem lelkileg szegények. És most nem az intelligenciára értem, mert sokuk nagyon intelligens. Csak lelkileg, érzelmileg üresek, ezért a sikerrel, munkával igyekeznek betölteni azt az űrt ami bennük van.


2020. okt. 10. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek veled és örülök, hogy van, aki rajtam kívül ezt gondolja. A sikerorientáltságot, mint tulajdonságot mindenki pozitívumnak gondolja pedig a törtetés és az egoizmus megnyilvánulása.
2020. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván van igazság abban, amit leírtál, de azért ez egyáltalán nem ennyire fekete-fehér, inkább egy szép nagy általánosítás. Sikerorientált emberként mondom, hogy nem vagyok sem érzelmi roncs, sem szociopata. Nem minden embert ugyanazok a dolgok motiválnak az életben és a munkában. Vannak, akiket az érdekes feladatok, valakit a kommunikáció és kapcsolódási lehetőség más emberekkel, van akit a legújabb trendek/technológiák, valakit valamilyen küldetéstudat, valakit egyszerűen csak a pénz. Számtalan példát lehetne még felsorolni. Engem a lelkiismeretességem (mindig, minden körülmény között igyekszem megtartani azt amit megígérek) és a környezetem / kollégáim tiszteletének elnyerése, a felettesimtől érkező pozitív visszacsatolások (nem kimondottan magamra, hanem az egész csoportomra értve) motiválnak. Úgy nem lehet a kollégák tiszteletét és pozitív véleményét elnyerni, ha közben semmibe nézem őket és átgázolok rajtuk (max akkor, ha valaki egy extrém módon manipulatív, de én legalábbis nem ilyen vagyok). Mindig ügyeltem arra, hogy ne sértsek meg senkit és ne kényszerítsek senkit olyasmire amit nem tud / nem akar bevállalni. Vezetőként a legfontosabb feladatom az, hogy biztosítsak mindent a kollégák számára (eszköz, információ, motiváció) ahhoz, hogy a munkájukat el tudják végezni, ezen felül gondoskodnom kell róla, hogy legyen fejlődési lehetőségük (szakmailag és anyagilag is), legyen lehetőségük részt venni a döntésekben, elmondani az ötleteiket és aggályaikat, sértődés nélkül ki kell simítani a konfliktusokat és úgy általában meg kell teremteni egy olyan légkört amiben jól érezik magukat. Igen, én sem vagyok kifejezetten humán beállítottságú (még csak extrovertált sem), és igen, fel tud bosszantani, ha valaki nem veszi komolyan a feladatait, de mindig odafigyelek a kollégáimra és amiben csak lehet igyekszem segíteni őket. Az egyik legfontosabb elvem, hogy a munkahelyi dolgok ne legyenek negatív kihatással a magánéletükre (pl. ha bármikor el kell bármilyen személyes ügyet intézniük azt problémázás nélkül mindig megoldjuk). Emberként tekintek rájuk és nem gépként, de azért azt én is elvárom, hogy a munkájukat megfelelő minőségben és - az egyébként közösen megbeszélt - határidőre elvégezzék, hiszen ezért kapják a fizetésüket. Én azt látom magam körül, hogy mindig azok a leg elégedetlenebbek és azok fikázzák leghevesebben a munkáltatójukat, főnökeiket, akik a legkevésbé szeretnek dolgozni. Olyanok, akik az elvárható abszolút minimumon kívűl az égvilágon semmit nem hajlandóak nyújtani, utána meg értetlenkednek, hogy miért nem jár minden évben 2 számjegyű fizu emelés meg szakmai előremenentel (mégis mire fel kéne, hogy legyen?), és persze azokat meg a hátuk mögött kiröhögik / gúnyolják, vagy rosszabb esetben lehúzzák / demotiválják akik lelkiismeretesen végzik a dolgukat. Az ilyen embereket sajnos én sem tudom komolyan venni.
2020. okt. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Törtető, egoista, mindenkin átgázoló, lenéző, okoskodó, ámde mégis egyszerű lények.

Lásd egyel feljebb.

2020. okt. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Exem volt hasonlo.

Mindog hajtotta a penzt erdekkapcsolatai voltak mindenkivel kedves is volt mert elvarta hogy mindenki istenitse, ma felmilliot is keres, mellettem epült fel ej ajanlottam be a munkahelyre is stb.

Mindig batoritottam biztattam stb


Mindemellett ö folyamat engem kritizalt irigykedett a kisebb sikereimre is aztan kitalalta hogy biztos azert segitek neki, mert aranyaso vagyok.(munkanelküli volt amikor összejöttünk de azt ugy elfelejtette)


Igazabol nekem olyan ellentmondasos lett az egesz hogy hogyan lehet az hogy van egy pozitiv sikeres felfelé ivelö ember, aki mellett viszont a pàrja csak az önbecsülését vesziti el mert sertegeti alàzza kritizalja öt, es valojaban lefelé epül az, aki vele van?


Nagyon utàlom magamban amugy, hogy en tudatlanul is motivalo vagyok, ambiciokat adok a masiknak, a masik meg igy fellépcsözik a hàtamon, aztan még engem hordanak le a sàrga földig.

Masik exem meg fösulira segitettem be hova hany pont kell milyen eselyei vannak melyik a legbiztosabb hely ahova felveszik stb.

Erre ahogy felvették, köszönöm helyett ö is kidobott.


Nem ertem a mai napig, hogy sikerorientaltak mellett a pàrjuk miert csak sziv az eletben a szerelemmel.


mihelyst beüt valami jo nekik ugy elszallnak hogy masik kocsi masik nö kell hirtelen


Egyszerüen nem talàlom azt hogy egyaltalan milyen emberekkel kene foglalkoznom akikkel lehetne tervezni hosszu tavon

2020. okt. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2:

A vezetők szinte soha nem szociopaták, a szociopaták általában nem sikeres emberek. A pszichopaták azok, akik felül vannak reprezentálva a vezetők között. Nyilván a többségük nem az.

2020. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Sikertelen vagyok, ezért utálom a sikeres embereket és ráfogom, hogy erkölcsileg feljebb vagyok.🤔
2020. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, aki követendő pl., van, akit a gondolkodásmódja segítette oda, ahova, azt meg 100%-ban átvenni nem feltètlen lehet.
2020. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!