Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szeressenek viszont az...

Hogyan szeressenek viszont az osztálytársaim?

Figyelt kérdés
Én őszintén nagyon szeretek mindenkit.Sokszor félek,vagy nem tudom hogyan mutassam ki.Gyakran szorongok,egy beszélgetésnél alig tudok megszólalni?Hogyan tudjak beszélgetni velük?Úgy érzem magam mint egy külső szemlélő.Mintha itt sem lennék.Hogyan érjem el,hogy szeressenek engem is?

2020. okt. 10. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Menjél el az iskolapszichológushoz, vagy ha a szüleid ebben partnerek, akkor másik pszichológushoz. A szorongás leküzdéséhez nem árt egy szakember. Merthogy a szeretetet úgy lehet kimutatni, ha kommunikálsz. És nem kell mindenkit szeretni, mért kéne.
2020. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Ne akard, hogy mindenki szeressen. Te se szeress mindenkit, az lehetetlen. Inkább keress egy-két embert a gyerekek között, akik tényleg közel állnak hozzád, azokkal beszélgess, ne mindenkivel. Azokat hívd meg magadhoz, rendezz egy évben egyszer, max. kétszer osztálybulit, de nem ivósat, hanem ahol lesznek majd társasjátékok, barkochbát is lehet játszani például, az nagyon érdekes, vagy hívd el egyiket-másikat kirándulni, túrázni, hegyet, sziklát mászni, csak van valami hobbit, amibe bevonhatod valamelyik gyereket, és akkor már, ha látják, hogy nem vagy egyedül, mert van egy barátod, akkor a többiek is jobban elfogadnak.
2020. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Menj pszichológushoz. Először is magadat kell elfogadnod és szeretned meg tudnod kell, hogy erre képes vagyok ezt meg tudom csinálni.

Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 3-as, ez olyan gagyi! Noname kínai spamoldal színvonala!

1. Semmilyen szokásnak ne legyünk a rabjai, jónak se.

2. Vagy szívében szeretettel köszönti, vagy nem, az adott időszakától függően. Ezt nem lehet megparancsolni.

4. "A természet legnagyobb csodája vagyok" - na ez aztán végképp túlzó, értelmetlen baromság. Pont annyira vagyok a legnagyobb csoda, mint a 8 milliárd másik.

5. Úgy éljek, mintha ma lenne az utolsó. Hát nem szeretnék ilyen fenyegetettségben élni.

6. "Úrrá leszek az érzelmeimen"- Na, csak azt ne! A rák melegágya! Az érzelmeket ki kell élni, a jókat is, rosszakat is. Azok nem olyan dolgok, amiket el kéne fojtani.

7. Ne nevessen a világra, ha éppen semmi nevetséges nincs benne! Nyugodtan bosszankodjon, panaszkodjon, ha épp van min. Azzal a világgal, amit ez az ismeretlen bölcsességgyártó ki akar nevetni, együtt kell élni. És a kinevetés semmiképp nem célravezető konfliktuskezelési módszer. A kibeszélés, megvitatás az igen.

8. Megszázszorozom az értékeimet: Hát elég kevés lehetett az illetőnek, ha meg tudja százszorozni.

10. A vallás nem kötelező velejárója a boldog életnek.

2020. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Yoda m. ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Úgy hiszem, fordítva ülsz a lovon! Te nagyon szeretnéd, ha szeretnének. Ám ennek titka, hogy szeresd önmagad. Ami inkább azt jelenti, hogy FOGADD el azt a jelenlegi állapotodat, státuszodat, ami most éppen van. Amiről írtál is.

Amíg el nem fogadod önmagad, addig azért fogsz hadakozni, hogy fogadjanak el téged Mások. És nem érted, hogy miért nem történik ez meg... igaz?

Hát akkor tudd: Minden változtatás (önmagadon) az elfogadásból indul ki.

Az ember ilyen paradoxonokban él: Amit leginkább akar, szeretne... s épp az nem akar megvalósulni. Sőt... az ellenkezője annál inkább.

Hát NE AKARJ mindenkit szeretni, s NE várd el, hogy mindenki szeressen. Ennyi.(ahogyan már előttem is írták)

A szeretet kifejeződése az mindig tettekben és nem szavakban lehetséges.

Ha majd már elfogadtad önmagad és azt is, hogy nem vagy képes akkor megszólani, amikor úgy érzed, hogy kéne... tehát ha a szorongásod majd kezd oldódni (főként) társaságban... majd meglátod, hogy részt tudsz majd venni aktívan is ott, ahol eddig csak mint "kìvülálló" tudtál.

Ezt az állapotot, folyamatot, amiről írtál, magam is átéltem anno...s hidd el, nem egy bebetonozott, megkövült állapota az embernek. Amire magam is csak jóval később jöttem rá. A kiváltö oka az "önmagam el nem fogadása", s az ebből fakadó szorongás, félelem.

Hogy majd mit fognak gondolni a többiek... Hogy elég leszek-e nekik... Hogy megfelelek-e majd az elvárásaiknak...

Elárulom, hogy a legjobb módszer egy (bármilyen) társalgásba való bekapcsolódáshoz, ha úgy indítasz, hogy KÉRDEZEL. Mindig a témába vágóan.

Végül... ne várd el, hogy szeressenek. Elégedjél meg annyival, ha elfogadják a közeledésedet. A véleményedet, ha épp azt fejted ki. Később majd úgyis letisztul, hogy ki az (kik azok), akivel "egy-húron tudsz pendülni". Minden barátság, előfeltétele, hogy közel azonos hullámhosszon legyetek. Na és a szeretet meg ebből és ezért tud kialakulni. De maga a szerelem is.

Ám erőltetni, erőszakkal, akarással nekimenni nem lehet.

Pontosabban lehet, csak az épp ellene hat.

Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Legyél szeretetreméltó.
2020. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Látod, Miquel-nek is igaza van.

Ám rögvest felmerül a kérdés:

- No de azt mégis, hogyan? -

Háááát erre nem egy könnyű válaszolni (mint amilyen könnyű ugye a kérdést feltenni!)

És tudnák mesélni magam is, mint ahogyan szerintem Miquel is, jó néhány évtized tapasztalatával a háta megett. Csak tedd elérhetővé magad. Mert pillanatnyilag azt írja ki a 'GYAK':

"nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja".

Hááát... így nem könnyű. De, te... tudsz ezen változtatni, ha akarsz.


AZ ERŐ legyen Veletek!

2020. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!