Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy értessem meg vele hogy...

Hogy értessem meg vele hogy ezzel csak lejáratja magát sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb lány barátnőm a fejébe vette hogy ő most írni kezd! Le is írt nekem egy ilyen kis ismertetőt vagy mit meg letöltötte a wattpadot de az ötlete nagyon rossz! A sztori valami nyomozó nőről szól aki megkap valami sorozatgyilkosos ügyet aztán kiderül hogy igazából két személyisége van és a másik énje a gyilkos aki a nyomozótól megakar szabadulni hogy ő uralja egyedül a testet vagy mi az isten.

Nagyon fel van dobva mert úgy érzi valami jót talált ki miközben nem! Meg amúgy is valahonnan nekem ismerős a sztori szóval tuti van már ilyen film! Szeretném finoman lebeszélni az álmairól mielőtt még túl nagy csalódás éri! Hogy tegyem?


2020. okt. 14. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről nem kell lebeszélni. Írja meg, fölrakja a netre, aztán kiderül, hogy van-e akit érdekel. Inkább azt mondd neki, hogy ne élje bele magát, hogy rögtön az első írása "kasszasiker" lesz. Mert ebbe is bele kell jönni, bele kell tanulni. Lehet, hogy ez egy rövid kis fellángolás, de az is lehet, hogy tényleg odateszi magát, nem riad vissza az első sikertelenségen, és a végén tényleg valami klassz fog kijönni belőle.


Szóval az nem baj, ha az első ötlete béna. Csak ne gondolja azt, hogy az írás olyan, hogy nulla erőfeszítéssel hatalmas sikere lesz.

2020. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek lebeszélni, ha ő szívesen csinálja? Miért ciki? Olvass wattpadon. Nem Dosztojevszkij művek születnek ott 😁 az övé is elfér ott.

Biztos ő is tudja, hogy nem lesz híres író. De ettől még lehet ez jó hobbi, időtöltés.

2020. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek kéne erről lebeszélni? Ha csalódik, akkor csalódik. Hagyhatnád élni szerintem.

Ebben nincs semmi olyan, amivel lejáratná magát. Te tűnsz nekem nagyon parázósnak.

2020. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de szeretem ezt a filmet. Igaz, ott pasi van. Angyalszív/Angel Heart. Megboldogult Andy Vajna egyik kiemelkedő filmje volt akkoriban. Az akkor még cukipofi Mickey Rourke-al a főszerepben. De biztos más film is hasonlít a sztorira.
2020. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod lebeszélni? Inkább támogasd.
2020. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen kérdező-féle emberek miatt nem merem már megosztani az álmaim és terveim senkivel. A legnagyobb álmok is kis lépésekkel kezdődnek, és nem hibáktól mentesen. Bármibe is fogunk bele, az egy hosszú folyamat, amíg a kezdeti ügyetlenkedésből igényes, rutinos munka válik.
2020. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán az a bajod, hogy ő tud írni? Mert te nem tudsz. Hol vannak a vesszők? Mi a faxért teszel minden mondat végére felkiáltójelet?
2020. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod lebeszélni?


Gondolom, tinik vagytok, és mindenki kezdi valahol. A neves írók is. Hagy írjon, élvezze. Aztán ha van benne tehetség és kitartás, idővel úgyis fejlődni fog, és lehet, hogy pár év múlva már olyat is kiad a kezei közül, ami kasszasiker lehet.

2020. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is írogattam anno fiatalabb koromban, sőt olyan nagy álmokat is kergettem egy ideig hogy màr pedig én író leszek. A szüleimnek mindig buzgón mutogattam a “műveim”, soha nem szóltak egy rossz szót sem. Megdicsérték, néha ezt azt kijavítottak, de semmi lehúzás nem volt. Gondolom ők is tudtak, hogy ha majd idősödöm rájövök, hogy az írás nem egy biztos pont. Így is lett, másban helyezkedtem el, mást tanultam. De attól még jó érzéssel gondolok vissza arra az időszakra. Ne bántsd meg a barátodat, hagy csinálja, ha neki ez örömet ad. Majd úgyis fog változni még ő is, aztán simán lehet hogy abba hagyja magától, ha talált valami jobbat.
2020. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!