Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm nem hívott...

A legjobb barátnőm nem hívott el a szülinapi bulijára. Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
Az sztorijából tudtam meg hogy tartott bulit. 7 éve vagyunk barátnők, mégis az "új" barátait hívta meg, nekem még csak nem is szólt. Jogosan esik rosszul, hogy egy gyermekkori barátom csak így elfelejt?

2020. okt. 17. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogosan. Ne fűzz nagy reményeket ehhez a barátsághoz, mert valószínűleg ő már nem tart téged a legjobb barátnőjének. Vannak emberek, főleg kamaszkorban, akiknek néha fontosabb, hogy egy népszerű társaság tagjai legyenek, mint a régi barátai.
2020. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem inkább az volt, hogy az új barátai szerveztek neki bulit és ők nem hívtak? Nekem is volt már ilyen, attól nem lettünk kevésbé barátok, hogy a munkatársai szerveztek neki valamit.

Az ő szülinapja nem rólad szól. Ha más társasággal volt, akik neked nem barátaid, akkor mi ék hívott volna, főleg ha nem is ő szervezte?

Inkább mondd meg neki, hogy láttad, hogy ünnepeltek már, de te is szeretnéd felköszönteni és menjetek el valahova.

Ne feltételezd a legrosszabbat a legjobb barátodról kérdés nélkül... Szerintem.

2020. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A barátnője akikkel ünnepelt, már engem is hívtak, még a saját szülinapjukra is. Mikor a barátnőmnek írtam, hogy boldog szülinapot annyit válaszolt, hogy köszi neked is, pedig nekem féléve volt a szülinapom
2020. okt. 17. 10:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor a barátnőmnek írtam, hogy boldog szülinapot annyit válaszolt, hogy köszi neked is, pedig nekem féléve volt a szülinapom"

Ez hol legjobb barátság, ne haragudjál meg?


Egyébként nekem is van egy hasonló sztorim:

legjobb barátnőm (mostmár inkább nem is keresem), nyár elején utazott el külföldre az apjához, és mivel a 18. szülinapja is nyáron van, gondoltam közösen a barátai meglephetnénk őt egy mini-búcsú-bulival (nekem sokszor panaszkodott, hogy neki sose volt igazi szülinapi bulija, meg barátoktól ajándék, mivel sose volt itthon a szülinapján, innen gondoltam, hogy jól esne neki). Végül a buli elmaradt, és mikor a barátnőm megtudta, hogy szerveztem volna ezt neki, semmi jelét nem mutatta, hogy örül a dolognak, olyan semleges volt. De végül mégis volt egy búcsú-buli féleség, amit az egyik másik barinője szervezett a saját lakásában, így oda csak azok mentek, akik benne voltak abban a társaságban... Nem hibáztattam a barátnőmet, de rájöttem, hogy ő már másokhoz tartozik, másokkal szívesebben tölti az időt, így elengedtem. Egész nyáron nem is kerestem (ő se), mikor hazajött és írt, akkor se nagyon foglalkoztam vele. Jobb így. Azóta lettek olyan barátaim, akikkel kölcsönösen fontosak és elsődlegesek vagyunk egymásnak.

Kérdésre a válasz: rosszul eshet, de ebből csak a tanulságot érdemes leszűrni, és nem sértődöttet játszani, hanem elengedni, akit el kell...

2020. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez tényleg nem nevezhető legjobb barátságnak, sőt a leírtak alapján (#3 komment) még barátságnak sem nagyon. Fájó dolog elveszteni egy gyerekkori barátot, szóval jogosan esett rosszul.

Viszont én ilyenek után már nem keresném a társaságát és ha mégis összefutunk, vagy valami hasonló, tartanám a pár lépés távot.

2020. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát. Akinek ilyen "legjobb barátnője" van, annak ellenségre már nincs is szüksége. :-))
2020. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Akinek ijen barátnője van nem is kell ellenség. De ez már nem barátság ahogy megnövünk változunk és már nem olyanok vagyunk ezért a régi barátnő kerül másik meg szívesen barátkozik veled.
2020. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy gyerekkori barátnőm, de tini korunkbana eltávolodtunk egymástól. Aztán a húszas éveinkben megint jó barátnők lettünk :)
2020. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!