Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félek, hogy egy barátom...

Félek, hogy egy barátom szerelmet akar vallani. Ha megtörténik mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Látszik rajta, meg hallottam, hogy bejövök neki, de nekem nem több, mint barát. Félek, ha elmondja, hogy mi a helyzet megbántom, bár ha mindenképpen elutasítom akkor az biztos, de hogy mondjak neki nemet, hogy a későbbiekben ne legyen rossz egyikünknek se? Pl. "Ne haragudj Pista, de csak barátként tekintek rád."?
2020. okt. 30. 08:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy akármilyen szépen és kíméletesen pattintod le, sosem lesz már a régi utána.

Egyébként mondhatod neki azt, hogy olyan jó barátok vagytok, kár lenne ha valami több lenne, mert utána elveszítenél egy jó barátot.

2020. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Ebből nem tudsz jól kijönni, sehogy se. Egy baráttal kevesebb.
2020. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Legtobb esetben a baratsagnak is vege, de azert jobb a bekeben elvalas
2020. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

"sosem lesz már a régi utána"

Dehogynem!

Már ha tényleg barátságról beszélünk.

2020. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Jónak találom, amit az első válaszoló írt.

Hangsúlyozd ki, hogy az eddigi barátságot akarod vele fenntartani, tehát nem akarod, hogy ez megszakadjon. (Idővel még meggondolhatod magad Te is...)

2020. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha már nőként tekint rád, onnantól nincs barátság, a szerelem az teljesen más dolog.A szerelmes férfi birtokolni akar, csak te létezel nőként a számára. Mit vársz tőle miután elutasítod a közeledését?Hogy tartsa a gyertyát miközben a következő pasid éppen dönget? Vagy, hogy beéri a lelki szemetesláda szereppel a továbbiakban ha a majdani kedvesed éppen rossz fát tett a tűzre?Vágjon jó pofát hozzá mikor azt látja, hogy inkább elmész a huszadik senkivel minthogy őt válaszd?Szerinted melyik pasi élvezi azt ha kést forgatnak a szívében? Az egyetlen dolog amit egy férfi tehet ilyenkor az az, hogy minden kapcsolatot megszakít a nővel,nagy ívben kerüli annak társaságát,miközben lezárja magában az egész dolgot érzelmileg.Így tud megmaradni férfinak és nem lesz belőle palotapincsi,aki szánalmasan ugrál a gazdája körül némi simogatást remélve.
2020. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Mindenképpen mondd meg neki, hogy mit érzel, hogy nem tekintesz rá úgy, ahogy azt ő szeretné.


Valószínű, hogy ez eleinte rosszul fog esni neki, talán nem is fog veled beszélni egy ideig. De ha ezen az időszakon túl van, és úgymond "elgyászolja" ennek a kapcsolatnak a lehetőségét, akkor van esély arra, hogy újra olyan legyen a barátságotok mint régen.


Sok sikert!

2020. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez bukta sajnos, így is, úgy is.

Nekem nem menne már ebben a helyzetben sem a barátkozás, mert zavarna, hogy tudom, hogy ő máshogyan néz rám. Jobb egy darabig szünetet tartani: ha csillapodnak az ingerek, amit a rendszeres találkozások okoznak, akkor idővel leülepszik ez az egész, és van rá esély, hogy tényleg "csak" barátok legyetek a jövőben.

2020. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6-os! Eddig se volt a szemetes ládám, meg nem is lesz. Azért meg nem jövök vele össze, hogy ne kerüljön, különben a kapcsolatban lennék boldog-ez meg kinek lenne jó?

Nem tudom mit mondjak neki, már ha meg is lépi. Szerintem se marad ebből barátság, ha megtörténik. Még azt tudom elképzelni, hogy az egyik barátja lévén utalok rá, hogy más tetszik vagy hogy nem érzek iránta semmit.

2020. okt. 30. 09:14
 10/18 A kérdező kommentje:

Jav: a kapcsolatban NEM lennék boldog*

Korábban se akartam vele összejönni, egyszer kijelentette, hogy nagyon jó haverként tekint rám, ezután mégis bejövök neki?

2020. okt. 30. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!