Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel a barátsággal?

Mit kezdjek ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, hosszú lesz.


A legjobb barátnőmről van szó, illetve a volt legjobb barátnőmről. Évekig voltunk barátok, aztán az egyetemi évek alatt lazult a kapcsolat, ami engem kicsit rosszul érintett, de túllendültem rajta. A mély pont a kapcsolatunkban akkor következett, amikor egyik napról a másikra megszakította velem a kapcsolatot. Ez elsőre fel sem tűnt, mert pont egy vizsgaidőszak közepén voltunk, amikor a tanulás volt az első, nem pedig a közös programok, illetve nem is voltunk a minden nap chatelő típusok, illetve neki rossz szokása, hogy van amikor csak 1-2 nap múlva ír vissza. Persze egy idő után feltűnt, hogy vmi nem okés, és nem értettem, hiába írtam üzeneteket. Eltelt bő fél év, amikor ő magától megkeresett online és magyarázatot adott a viselkedésére. Mint kiderült, mindketten ugyanazzal a fiúval kezdtünk el ismerkesdni, ami az én szintemen csak az online beszélgetésig jutott, ők pedig összejöttek. Ő ezt a szituációt rosszul élte meg, hogy milyen kellemetlen lesz, hogy nekem is biztos tetszik a srác, és inkább ignorált mint sem beszéljük meg a dolgot. Tévedett, mert bár szimpatikus volt a srác, de nekem már akkor sem ő volt a nagy Ő, így az, hogy kettőnk között abbamaradt az ismerkedés nem érintett meg. Viszont az, ahogy a barátnőm ezt kezelte, hogy egy több éves barátságot így szakít meg, az óriási csalódás volt, nagyon fájt, és nem tudtam hova tenni a dolgot. Amikor újra megkeresett kibeszéltük a dolgokat, és megbeszéltük, hogy igyekszünk helyre hozni a barátságot. Pár havonta találkozunk, és a találkozók jól is sikerülnek, néha van olyan érzésem, hogy olyan mintha újra tinik lennénk, és tudom miért voltunk barátok, viszont a bizalom részemről nem állt helyre. Nem tudom, hogy ezen hogy tudnék javítani, ugyanakkor ő mindig rátesz, hogy ez ne is menjen. Zavar, hogy az üzenetekre nem válaszol, majd hetekkel később ír. Kb 3-4 havonta találkozunk, ami szintén nem sűrű. Már ott járok, hogy amúgy nem érdekel a kettőnk barátsága, örülök hogy jól van, de egyszerűen nem vagyunk részesei egymás életének ebben a formában, illetve én nem bízom benne úgy mint régen, aminek jele az is, hogy nem osztok meg velem mindent. Itt járunk most, az újrakezdés után kb 2 évvel.

Tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Valószínűleg meg kéne beszélnem vele, amiket érzek, de egyre többet gondolkozom azon, hogy ennek semmi értem így, és zárjuk le a barátságot, csak nem tudom hogyan.


Köszi a választ!



2020. okt. 30. 17:40
 1/1 anonim válasza:

Nekem úgy tűnik, ő már lezárta magában ezt a barátságot, csak nem mondta ki nyíltan neked. Szerintem ha magadban el tudnád fogadni, hogy ez már nem a régi barátság, nem várnál el tőle semmit és hasonló mód nem foglalkoznál vele, ahogy ő sem veled, akkor neki fel sem tűnne a változás. Csak te ragaszkodsz még ehhez a barátsághoz.

Remélem menni fog, szurkolok neked. :)

2020. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!