Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragszom rá?

Jogosan haragszom rá?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ott volt még két évvel ezelőttről a majdnem-barátnőm (egy évre költöztem külföldre, ezért nem jöttünk össze), akivel régen teljesen olyan volt, mintha együtt is lettünk volna. Nem is ez a lényeg.

A legjobb barátom nagyon jó barátja (akivel én is jóban vagyok, de nem annyira, inkább csak a legjobb barátom miatt) már múltkor is feltűnően sokat beszélgetett vele, de utána bocsánatot is kért. (Mondtam, hogy hagyjuk már, semmi baj)

Tegnap volt ugyan ott, ugyan ezzel a társasággal egy újabb buli.

Egyszer csak azt láttam, hogy ők ketten kint vannak cigizni, de utána vagy 20 percet még kint voltak, de utána már egy darabig másokkal voltak miután bejöttek.

Majd egyszer úgy adódott, hogy én voltam kint a lánnyal, dumálgattunk, megbeszéltük, hogy én nem is haragszom rá régebbről (azt hitte, hogy útálom, mert a költözés után összejött egyből egy másik fiúval) meg, hogy még vannak ruháink egymásnál stb..

Majd az előbb említett srác mellé ültem, és ő meg megkérdezte, hogy mit beszélgettünk (ami furcsa volt, mármint nem sok köze van hozzá szerintem), majd bocsánatot kért, mert részegen egy órával ezelőtt megcsókolta. Amikor olyan sokáig kint voltak.

Na itt jön a fura rész.

Mondtam, hogy semmi baj, engem nem zavar, de ő ragaszkodott hozzá, hogy sajnálja. Nyilván nekem rosszul esett valamennyire, de hát ez van, már nincs sok közünk egymáshoz.

Viszont pár órával később, amikor már kevesen voltunk meg elállt az eső, akkor tűnt fel, hogy ők ketten a házigazda szobájában vannak, csukott ajtóval....

Most a srácra nem is az, hogy haragszom, csak kicsit rosszul esett, hogy ő kért bocsánatot, és mondta, hogy nem kellett volna, aztán mégis ott kötöttek ki.

Igen tudom, azt mondtam, hogy engem nem zavar, de hát mégis a csaj az én életem része volt, és még a srác ismerte be, hogy nem kellene vele lennie.

Kicsit lehet félreértette, de azért kicsit haragszom rá, haverod volt nője szerintem tabu.


(Múltkor a lány rakott ki egy insta-storyt az asztalról, ami körül ültünk, és a srác “véletlenül” még bele lógott a képbe, én meg már nem. Tegnap meg egy olyan videót raktak ki, amin a srác a lány vállára rakta a fejét sörpong közben.)



18 évesek vagyunk


Bocsi a zárójelért és helyesírás miatt, még kicsit kómás vagyok tegnapról.



2020. okt. 31. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Haverod volt nője tabu"


De ő nem is volt a barátnőd. Nem jött össze.

2020. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

A rövid tömör válasz, hogy nem haragszol rá jogosan.


Jobban kifejtve pedig: nem jött össze a csaj, szóval nem volt a barátnőd, így nyilván az exed sem, szóval a "haverod volt nője tabu" már itt megdukik. A másik meg, hogy túlreagálod, konkrétan semmi közöd a csajhoz, nincsen "közös múltatok", ahhoz párkapcsolat kellett volna, tehát semmi közöd hozzá, ahogy ahhoz se, hogy pl. az insta-storyjában kivel van, vagy éppen aktuálisan ki tetszik neki, és kivel megy szobára. Még így is jófejség volt tőlük, hogy bocsánatot kértek tőled ezért meg azért, pedig nem kellett volna nekik.

2020. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor se haragudhatnál jogosan, ha se szó, se beszéd csinálták volna a dolgukat, téged lesz*rva. A csajhoz és a haverhez sincs annyi közöd, hogy a kettejük dolgát magadra vedd. Az, hogy elúszott a csaj, csak a te felelősséged.
2020. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szóval: a csajjal ugyan nem voltam együtt, ez igaz, viszont majdnem egy évig napi szinten beszélgettünk, hol gyakrabban, hol ritkábban. Viszont a költözés előtt randiztunk párszor, és csókolóztunk is, stb, kimondtuk, hogy szeretjük egymást, ő még nagyon sokat sírt is.


A “haverral” azért elég jóban vagyok. Nem a legjobb barátom, de azért szoktunk találkozgatni, meg nagyon sokat vagyunk hármasban a legjobb barátommal. Meg már ovi óta ismerem, és mindig is jóban voltunk. Tehát nem csak egy haver..

2020. okt. 31. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor beszéld meg vele/velük a dolgot, ha ez frusztrál. Attól nem lesz könnyebb neked, ha itt n számú ember elmondja, hogy jogosan haragszol, m számú ember, meg hogy nem...
2020. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak az emberek véleményére vagyok kíváncsi, meg hogy ki mit csinálna egy ilyen helyzetben.. nekem nagyon furcsa
2020. okt. 31. 16:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Már csak azért is, mert a srác még kb 2 hete mondta, hogy a csaj neki idegesítő és nagyképű..
2020. okt. 31. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Átfutottam. Ha jól értelmeztem, már nem voltál együtt a lánnyal. Akkor semmi dolgod nincs vele, és ha ők együtt akarnak lenni, ő szabad döntésük. Nem értem miért sajnálkozott a srác, semmi oka nem volt rá. Szabad a lány.


De ha már sajnálkozott, te rá mondtad, h nem zavar. Ezzel engedve neki az utat.

És soha semmi sem ad okot "haragra". A haragnak nincs értelme, nem létezik "jogos" harag. Sosem értettem miért hiszik az embereket, hogy indokokat keresve maguknak megengedhetik, hogy "jogosan" haragudjanak valakire, ami se nekik nem jó, se annak, akire haragudnak. Teljesen értelmetlen.


Megértem, hogy az életed része volt és szerintem féltékeny lehetsz, fájhatott, hisz az érzelmek nehezen halványulnak el, de a logikám alapján ők semmi ésszerűtlent nem tettek, neked viszont dolgoznod kell az érzelmeiden.

2020. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó igen pontosan. Mert jobban belegondolva, nagyon szeretzem őt valamikor, és most rossz érzés volt ezt látni,de nem is már az enyém a lány.
2020. okt. 31. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!