Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is érzi azt, hogy az...

Más is érzi azt, hogy az igazság harcosa, és ebben az életben sosem nyerhet?

Figyelt kérdés
Mert nincs igazság...
2020. okt. 31. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már harcosnak nevezed magad, akkor mit teszel az igazságtalanság ellen?
2020. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Felszólalok ha igazságtalanságot látok. Érvelek, megmagyarázom, hogy miért nem helyes úgy cselekedni. De legtöbbször süket fülekre talál mert morálisan nincs túl jól összerakva mások.

2020. okt. 31. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez jó, de milyen formában és hol? A kollégáknak, akik már a fejüket fogják, mert huszadjára is végighallgatják, és már csak hisztizésnek érzik, vagy valamilyen rendezvényen vagy program keretén belül szólalsz fel érdemben?


Egyébként én valami tényleges cselekvésre gondoltam, hiszen egy "harcos" első sorban a tetteivel jut előbbre, nem a szavaival. Például mennyit adományozol? Mikor voltál utoljára önkénteskedni? Mikor tettél utoljára látogatást egy árvaházban vagy fizikai fogyatékossággal küzdők otthonában? Szervezel gyűjtést? Milyen módon segítetted elő az egyenlő bánásmódot?

2020. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3


Én egy kicsit másképp értelmezem a kifejezést. Az az igazság harcosa, akinek a saját igazságáért kell megküzdenie elsősorban, mert őt magát is sok igazságtalanság ér. Amit te írsz az szerintem az önfeláldozó típus. Ilyen nem vagyok, nem is írtam, hogy ilyen lennék. Viszont adakozni adakoztam már, de mint mindenhez ahhoz is jó sok pénz kell. Azt sem írtam, hogy gazdag vagyok. És azt sem, hogy kitűnő szónok. Ezért rendezvényeken sem szólalok fel.

Egyszerű, hétköznapi ember vagyok, átlag képességekkel, átlag feletti empátiával, igazságérzettel és intelligenciával akinek a saját harcait is meg kell vívnia a mindennapokban. Talán emiatt nem tudok nagy energiákat fordítani a másokat ért igazságtalanságokra.

De ez abból ered, hogy a Föld egy igazságtalan hely, ahol a magamfajtáknak minden nap küzdelmes.

2020. okt. 31. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:

A fentiek egyikében sincs semmi önfeláldozás és anyagi szinttől függetlenül bárki megteheti. Semmibe nem kerül elmenni egy árvaházba és játszani az ottani gyerekekkel pár órát és néha vinni pár játékot. Semmibe nem kerül menhelyre járni és segíteni a kutyák ellátásában. Semmibe nem kerül odaadni a már nem használt dolgokat adománynak. Az adomány tekintetében már 100 forint is érték, mert ha mindenki adna annyit, az már nagy összeg. Nem nagy energia egyik se. Annyi ember van, aki munka után hazamegy és semmit se csinál, legfeljebb leül TV-zni. Ezek bármelyikét bárki csinálhatná.


A "magadfajta" mit takar? Szellemi fogyatékost? Fizikai fogyatékost? Bántalmazó környezetben élőt? Mélyszegényt? Éhezőt?


Nyilván mindenkinek megvannak a maga küzdelmei, de részedről én túlzott önsajnálatot érzek. Milliók vannak, akik ölnének a te helyzetedért, és bár ez nem vigasz az életedben előjövő nehézségekre, jó okot adhat arra, hogy elgondolkozz.

2020. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5


Sajnos valóban nem viszonyítási alap számomra a Föld más féltekéjén élők szenvedése. Bár nagyon sajnálatos ami történik velük is, én nem tudok érdemben tenni értük, és annyira kemény harcokat kell megvívnom nap mint nap, hogy nincs is időm a saját “szerencsésességemen” gondolkodni.

A magamfajtákon a tisztességes, figyelmes úriembereket értem, akik otthon normális nevelést kaptak és nem készek átgázolni másokon. Vagy bántani másokat. Elsősorban ami feltűnik az a megkülönböztetés. A másfajta bánásmód, hangnem amiben részesülök. Ez többnyire leereszkedésben nyilvánul meg barátok, kollégák, főnökök részéről. Mivel mindennaposak ezért a küzdelem is mindennapos és végtelen. Én kikérem magamnak ezt a bánásmódot, de süket fülekre talál. Csak folytatják. Tehetetlen vagyok. Nem tudom elérni, hogy úgy bánjanak velem ahogy megérdemelném. Ez megesz belül lassan de biztosan. Ha nem voltál hasonló helyzetben nem értheted, csak közhelyekkel dobálózhatsz és nagy szavakkal. Köszi.

2020. okt. 31. 10:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a fajta magatartás választás kérdése. Te választasz, hogy folyton küzdelmesen élsz-e, átverekedve magad másokon, hogy csakazértis neked legyen igazad... Az igazság nézőpont kérdése, pláne a te esetedben: a hétköznapokban a kollégákkal, családtagokkal lefolytatott nézeteltérések, vitákban sokha senkinek nincs egyértelműen igaza. Innentől kezdve csak értelmetlen önpusztítás lesz a folytonos igazságosztás. Amit te igaznak találsz, azt más lehet, hogy megveti, és ez így van jól. Ezért érdemesebb azt az utat választani, amikor ha konfliktusba is kerülsz, megpróbálod a másik szemszögéből is nézni a dolgokat, és ha megérted azt az álláspontot, innentől kezdve nem lesz értelme vitatkozni, hiszen te magad is beláthatod, hogy két "igazság" van. Azt írod, hogy csak süket fülekre talál a mondandód... de honnan tudod, hogy a kollégáid nem gondolják ugyanezt? Lehet ők is folyton küzdenek, és azt gondolják, hogy na, ez a Barnika megint csak ossza az észt ahelyett, hogy meghallgatna. Néha jobb csak hallgatni. Sőt, legtöbbször nem is érdemes felszólalni. Ki kéne próbálnod. Semmit nem vesztel.
2020. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7


Amiket te írsz az társadalmi egyenlőséget feltételez. Ami a való életben nincs meg. Mindig vannak a különbek, minden társaságban, közösségen és vannak a megtűrtek. Most nem akarok belemenni a szempontokba melyek szerint ezen kategóriák kialakulnak, mert elég változó, de a lényeg, hogy így épül fel a társadalmunk. A társas élet is ez alapján működik. Nincs egyenlőség. Tehát maga az alapberendezkedés is igazságtalan. Van akiknek több mindent szabad, van akiknek kevesebbet engednek meg. Erőtörvény. Ebből az alap igazságtalanságból fakad az én harcias magatartásom is. Egy valós, megfigyelhető, mérhető jelenségből, amely viszont hallgatólagosan elfogadott az előnyösebb pozíciókat betöltöttek körében, elég könnyen érthető okok miatt. Sokan szeretik az előnyöket, a kiváltságokat, azt is gondolják, hogy kijár az nekik. Na az ilyen emberek az ős ellenségeim. Környezetükben 150-en van a pulzusom. Én egyenlőség, igazságosság elvei szerinti társadalmat szeretnék!

2020. okt. 31. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó, hát nekem tökmindegy hogy élsz.

"Én egyenlőség, igazságosság elvei szerinti társadalmat szeretnék!" oké, akkor dolgozz ki egy tervet, és tegyél érte, máskülönben nekem csak üres hisztizésnek tűnik, és a saját hibáid másokra való kivetítése... Mindig is van, akinek jobban megy, ettől függetlenül nem lesz sz*r neked. De mondom, nekem aztán édesmindegy mit gondolsz.

2020. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te is csak a gyakori kérdések és fb igazság harcosa vagy, semmi több. Senkit nem érdekel az ilyen, mert több száz ilyen kommentelő van.
2020. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!