Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert nem lehet felfognia,...

Miert nem lehet felfognia, hogy gyulolom a kpop-ot?

Figyelt kérdés

Szval,van egy baratom ,aki kpop fuggo. En nem nagyon szeretem ezt a mufajt,legalabbis eddig nem talaltam olyan zenet,bandat,amit tetszne,ezt hozzatennem (neki hala) (kerdesekre valaszok:nem,nem vagyok rasszista;csak szimplan nem erdekelnek az azsiai dolgok,trandek,stb...). Ezzel nem is lenne baj ,szerintem,mivel mindenki mast szeret. Viszont o allandoan meg akar teriteni,hogy milyen jo stb... . Nekem meg elegem van ebbol. Elegem van hallgatni a hulye zeneit (mar bocs),de o nincs tekintettel arra,hogy en nem szeretnem ezt hallgatni.


Miert nem lehet megerteni ,hogy en nem szeretem ezt,es nem akarom hallgatni? Szerintem ez elfogadhato ,ha a masik megker ,hogy kapcsold ki a zenet. Plane ha baratok is vagyunk.


A masik meg az ,hogy miert kell rameroltetnie? En sem probalom meggyozni, hogy miert jobb az en kedvenc zenei mufajom,mert tudom ,hogy nem tetszi. Szoktamn kerdezni, hogy ismer e bandakat,de a valasza mindig nem,de ez van.


Mas is van igy? Mert talalkoztam mar kpop fanokkal,de azok nem voltak ennyire elvetemultek.



#zene #K-pop #Nezetelteres #Raeroltetes
2020. nov. 7. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szakítsd meg vele a kapcsolatot és kész. Én is szeretem a kpopot, de a "barátod" kb. a turbókatolikusok szintjén van mentálisan.
2020. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vele kellene megbeszélned. Nem probléma, ha 2 barátnak nem egyforma a zenei ízlése, de akkor nem kell együtt hallgatni, sőt a zene mint téma is teljesen kikerülhető.
2020. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező vele barátkozni.


Én koreait hallgatok, 2 nagyon jó barátnőm van, az egyik technos, a másik reggae-s, soha nem hallgatunk együtt zenét, semmi gond nincs közöttünk

(30 felettiek vagyunk)

2020. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
A barátnőd toxik. Ennyi. Aki normális, az amúgy sem erőlteti másra a zenei stílusát. Az oké, hogyha megmutat egy két számot mert úgy gondolja hogy az neked is tetszhet. De ahogy látom, itt nem ez a helyzet. Erőltesd rá a saját zenei stílusodat, és amikor ezt számon kéri akkor bemondhatod az arcába, hogy veled is ezt csinálta. Lehet ekkor majd észreveszi magát
2020. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos én is nagy K-pop fan vagyok. Nagyon szeretek a zenei ízlésemről beszélni. Csakhogy a tanuláson és más fontosabb dolgokon kívül mindig ezen kattog az agyam. Próbálom befogni a szám amikor olyan társaságba vagyok akik nem szeretik.De egyszer sem erőltetettem rá a barátomra a zenei ízlésem.

Szerintem kerekperec mond meg neki, hogy nem érdekel téged amit mondasz. Ha fontos a barátságod vele (Számára is) akkor meg kell értenie. Ha nem hallgat el, próbálkozz azzal amit a 4-es mond.

2020. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ignoráld egyszerűen, még ha barát is, mert a süket falnak beszélést (aki most "te" vagy, bocsi:D), sokkal hamarabb meg lehet ám unni, mint a vitatkozást.

Amúgy meg ne hordjuk már el szegény "gyereket" toxikusnak meg minden xarnak kérlek.. Lehet most találta meg ezt az egészet, hát hogy ne legyen már izgatott miatta? Engedjük meg neki ezt az örömöt.

2020. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok és a 6osnak üzenem. Én megértem ha valaki megtalálja a zenei stílusát, és oké hogyha megmutatja, de gondolom csak észrevette hogy a kérdezőt nem érdekli. Meg itt nem arról volt szó, hogy megmutatja hanem arról hogy rákényszeríti vagyis rá akarja. Ez sztm elég toxik. Bár kíváncsi vagyok. Kedves Kérdező, tettél rá utalást h nem tetszik ami megy vagy csak várod h kitalálja h mit gondolsz? Meg nem lehet, hogy te reagálod túl? Nem bántásból,csak gondold végig az ő szempontjából is
2020. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Mivel sajnos divattá vált a kpop műfaj, azóta sok toxikus divatfan is van. Azért mondom h sajnos, mert mikor én kezdtem hallgatni még mindenki az életérzés miatt hallgatta, hogy kicsit kiszakadjon az áltanános dolgokból. Ez ma már nem így van.

Minden toxikus fan próbálja ráerőszakolni a sajátját másra. Ez sajnos így van. Ettől még hülyeség megszakírani vele a kapcsolatot, aki ezt mondja az sztem nem tudja h mit jelent a "barát" szó. Csak egyszerűen beszélni kell vele, hogy te figyi ez engem nem érdekel.

A masik ok amiert sok kpop fan ezt csinálja az pedig az, h a kpop egy nagyon erőteljes inpulzus, amit érthető h meg akar osztani másokkal. Ez egy olyan rajongás amit kívülről nehéz felfogni. Szerintem azzal segítenél neki a legjobban ha valahogyan összeismertetnéd más kpop fanokkal, vagy ötletet adnál neki, hogy ezt tegye. Mert akkor ki fogja élni magát azokkal akikkel megvan a közös téma, veled meg tudna már masról is beszélni. Ez személyes tapasztalat. Fiatalkoromban ugyanezt csináltam, de megtaláltam a saját körömet úgy h a régi barátok is megmaradtak. Jó ötlet lehet, hogy elmegy kpop bulikba és ott ismerkedik. Még sosem voltam, szóval csak egy ötlet.

De ne aggódj ez nem csak a kpopnál van így. Ami divat azt mindenki az arcodba fogja nyomni. És mivel manaoság mindenböl azt csinálnak így ezt nem tudod elkerülni.

Remélem tudtam segíteni.

2020. nov. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen megtudlak érteni annak ellenére, hogy régebben én is nagyon szerettem a koreai bandákat meg sorozatokat. Mikor gimnazista voltam akkor volt egy lány, akivel egy osztályba jártunk és ő még nálam is nagyobb ázsiai azon belül pedig főleg Korea b**i volt. Én is szerettem az animéket, japán és korai filmeket, sorozatokat, zenéket, énekeseket, színészeket, de amit ő csinált az már nekem sok volt ugyanis semmi másról nem lehetett vele beszélgetni normálisan csak ezekről a dolgokról. Fanfictionokat is írt egy-egy koreai bandáról meg ő is olvasott másoktól fanfictionokat. Sőt úgy emlékszem elkezdte tanulni a koreai nyelvet is az internetről. Ekkor még úgy elnézte az ember, mert fiatalok voltunk, ebben a korban az ember rajong sztárokért, filmekért, sorozatokért viszont mostanra már 22 éves, van munkája, van pasija akivel úgy tudom együtt is él és még mindig nem nőtt ki ezekből az ázsiai dolgokból.
2020. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok azt még elfelejtettem írni, hogy miatta már nekem is elegem lett a k-popból meg az ázsiai dolgokból pedig előtte én is nagyon szerettem ezeket, de egyszerűen így hatott rám.
2020. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!