Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kötnél ilyen szövetséget egy...

Kötnél ilyen szövetséget egy másik emberrel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy le van írva az egész eddigi életed egy naplóba. Minden, amit csináltál, a legtitkosabb gondolataid is, a szexuális szokásaid is, az is, amitől a legjobban félsz, és az is, amit szégyellsz, utálsz, vagy nem fogadsz el magadban.


Tegyük fel, hogy megállapodsz egy barátoddal, akiben igazán megbízol, hogy amennyiben valami történik veled, pl. gyógyíthatatlan betegséged lesz, egyszóval, ha valamilyen módon tudod, hogy idő előtt eljön érted a halál, odaadod neki a naplót, megkéred, hogy olvassa végig, és azt mondjon el belőle és annak, amit és akinek jónak lát. Csak az a lényeg, hogy legyen legalább egy személy, aki maradéktalanul és teljesen tisztában vagy vele, hogy te ki voltál, és így az emléked egészében fennmaradjon. És ha az illető gondolja, akkor elmondhat bármit belőle a családodnak, a hozzátartozóidnak, vagy más barátaidnak - a lényeg, hogy a személyiséged, aki voltál, az maradjon meg emlékként másokban.


Belemennél ebbe?


2020. nov. 9. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert teljesen felesleges lenne, hiszen nem így maradnék fent. Például édesanyám számára lényegtelen, hogy mit csináltam az ágyban a párommal.

Arra, hogy fennmaradjon az emlékem és a személyem én a művészeteket használom (nyilván nem csak ezért), mert egyrészt sokkal érzékibb módja, valamint sokkal tartósabb.

Egyébként egy ilyen írástól még nem fogja tudni az adott emberről, hogy milyen volt, hiszen kimarad belőle a "gyakorlat", az ő személyes viszonya, a külső szemlélet.

2020. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze. Én mondanám is neki, hogy publikálja. Halott leszek, úgysem fog érdekelni, nem lesz bajom, ha elolvassák. Csak tanulhatnak belőle, vagy legalább szórakozhatnak egy jót.

Csak olyasmit nem akarnék megosztani benne, ami a gyerekeim, családom "hírnevére" kárral lehet, esetleg megvádolnak engem valami rosszal, aztán őket is ez miatt. Ennyi a kitétel.

2020. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!