Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ismerkedéskor számít, hogy a...

Ismerkedéskor számít, hogy a másiknak hány barátja, ismerőse van?

Figyelt kérdés

Ha párkapcsolati céllal ismerkedtek, ez mennyire számít? Nekem pl elég kevés haverom van, velük évente párszor elmegyek közös programokra, de az sem egy nagy durranás- Túl különböző személyiségek vagyunk. Kicsit tartok attól, hogy ez ismerkedéskor hátrányt jelenthet.


Ti mit gondoltok erről? Fiúk, lányok válaszát is megköszönöm.


Ui.: azért nem az Ismerkedés kategóriába írtam ki a kérdést, mert ezzel a topikkal nem feltétlen az ismerkedés a szándékom, és szeretném látni, hogy melyik vélemény mennyire népszerű.



2020. nov. 10. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Számít.
Nem számít.
Egyéb, lent kifejtem
23 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem kellett volna betennem a szavazást 😅


Esetleg valaki kifejti, hogy miért fontos, vagy miért nem fontos neki, hogy a kiszemeltjének sok ismerőse, barátja legyen?

2020. nov. 10. 09:43
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem számít. A túl sok mellett például eltörpülsz és lehet, hogy örökre a sokadik helyen leszel és minden hétvégén rádvágják az ajtót és mennek szórakozni... Volt benne részem.


De ismertem olyat (egy barátom nője), akinek nem voltak barátai egyáltalán, okkal... Mi sem hívtuk már a barátunkat sem, mert mindig hozta a bunkó nőjét, aki csak tönkretette a bulit a sarokban kuksolós, csak a párjához beszélős tuksiságával. Egy játékban sem volt benne, csak mobolt nyomkodni járt közénk meg sutyorogni a sráccal, természetesen rólunk, miközben ottvoltunk és néztük.


Szóval, én kerülöm a végleteket. Nyilván az teljesen mindegy hogy valakinek 2 barátja van vagy 20, legalábbis számomra.

2020. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Vagyis azért 1-2 haverja legyen, de ne legyen annyi barátja, hogy rád esetleg kevesebb ideje jut?

2020. nov. 10. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Engem az sem zavar, hogy ha egy barátja sincs, ha önszántából nincs. Tehát hogy ha szabad akaratából tölti egyedül az idejét, az oké. Ha otthon pityereg, hogy menne, de nincs kivel, az azt jelenti, hogy ha összejövünk, én leszek az összes barátja, és nekem az túl nagy teher.


Ezzel szemben az se jó, ha rengeteg barátja van, mert akkor vagy falkavezér, akik alapból taszítóak, vagy követő, akit rá lehet venni akármire.

2020. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, hogy miért kell lepontozni a 4-est. Igaza van!

Nekem is teljesen mindegy hány barátja van, inkább az a fontos, hogy azok a barátok milyenek. Én ezzel úgy vagyok, hogy nekem is van 1 igazi barátnőm, akivel olyan mintha testvérek lennénk. Nagyon örülnék, ha mondjuk a páromnak is lenne. Nem szeretnék én lenni az egyetlen ember, akivel kibeszél mindent, meg az egyetlen, akivel mindig együtt lóg. Meg akkor lehetnének közös progik a barátokkal is. Azt nem tudom, hogy létezik-e olyan ember, akinek önszántából nincsenek közeli barátai, de az is ok lehet, ha tényleg egy ilyen introvertált személy, és nem csak ő nem tud barátkozni és 2 az 1-ben kapcsolatot akar, hogy párkapcsban is vagyunk, meg én helyettesítem a barátait is. Kell az a legalább 1, de igazi mély barátság.

2020. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4,5


És aki nem talált közeli barátokat, de szívesen ismerkedne, mit javasolnátok neki?


Kicsit olyan ez, hogy barátok kellenek ahhoz, hogy szerezhess barátokat.

2020. nov. 10. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyiban számít, hogy jobb, ha hasonló a hasonlóval jön össze.

én introvertált vagyok, van pár jó régi barátnőm, de mondjuk két-háromhavonta ha látom őket. inkább a munkatársaimmal csevegek.

Nem tudnám elviselni, ha a párom a társaság középpontja lenne, és állandóan bulizni járna az ezer haverjával. Nekem kell a kettesben töltött idő, meg ne legyen sok-sok barát a mindennapok része. Az rendben van, ha valamivel extravertáltabb, mint én, de ne legyen túl nagy a különbség.

Ugyanakkor olyan barátnőm is van, aki meg a társaság lelke, és mindenkivel barátkozik de mindenkivel csak pár percet beszél. Neki meg introvertált barátja van, és hülyét kap tőle, hogy a fiú ráakaszkodik a bulikban, miközben ő mindenkivel kommunikálni akar, repked.

2020. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Köszönöm szépen, ez egy korrekt válasz.

2020. nov. 21. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!