Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is teljesen lenullázza...

Másnak is teljesen lenullázza a kapcsolatait ez a rohadék vírus?

Figyelt kérdés

Nem ismerkedek valami könnyen mivel alapvetően introvertált személyiség vagyok. 2 éve kezdtem el drasztikusan változtatni az életemen, mikor befejeztem a középiskolát. Akkor nem sok ismerősöm volt, és egész nap kb. otthon ültem. Viszont felvettek az egyetemre, feljöttem pestre, és elkezdtem ismerkedni, kimozdulni a komfortzónámból. Voltak mélypontok, de szépen lassan kezdtem magam mögött hagyni az otthon sötétbe egyedül ülős énemet. Boldog voltam, mivel fejlődtem, jól esett új ismeretségeket szerezni.


Aztán jöttek a tavaszi lezárások. Mindenki hazament, énis haza a kis falumba. Nagyon rossz volt, megint visszakerültem a régi nyomorult életembe. De ekkor még hálistennek nagyon új volt a dolog, és neten megtudtam tartani az újonnan szerzett kapcsolatokat. Majd jött az ősz sikerült megint közelebb kerülni az emberekhez, helyreállítottam a dolgokat. Nagyon jól alakultak a dolgok, sose ismerkedtem ennyire önfeledten. Egészen addig, amíg el nem kaptam a vírust október elején: 3 hét bezárva. Kimaradtam mindenből, ami nagyon rosszul esett, és depressziós lettem. Az elején még jöttek meglátogatni emberek, de a 2. héten már senki se volt rám kíváncsi. Aztán mikor végre kiszabadultam, hiába volt negatív tesztem, mindenki egy leprásként kezelt. Már nem nagyon hívtak sehova, nem érdekeltem annyira őket, meg sok mindent is csináltak amiben én nem tudtam velük részt venni, így elmaradtak a közös élmények. Kezdhettem megint elölről mindent kb.


Most meg itt van a jelenlegi helyzet. Pár nap és haza kell mennem. Az alapból meggyengült kapcsolataim le lesznek nullázva. Lehet a neten beszélgetni, de az nem az igazi. Ha nem találkozok az emberekkel, akkor egy idő után elfelejtenek. Lehet hogy ezek nem mély barátságok, de nem is úgy számoltam velük. Csupán társaságok, akikkel lehet dolgokat csinálni.


Így viszont amit felépítettem, az pár hét alatt eltűnt. Nagy nehezen ki tudtam jönni abból az állapotból, hogy egy befelé forduló kis nyomorék voltam, aki nem mer ismerkedni, és most vissza fogok esni oda megint... Egyedül, otthon és megint mint 2 éve, kutya nemfog keresni. Introvertáltként nekem ez hatalmas mennyiségű munka volt, hogy így ennyit fejlődjek szociális téren. Még semmi nem jelentett nekem akkora akadályt, mint az ismerkedés. Olyan dolgokat kellett megtanulnom, ami másnak full alap. De sokan segítettek... És most minden semmis lesz... Ráadásul már csak fél évem van hátra az egyetemen, tehát addig tudtam volna még ismerkedni. Utána kész... Tehetetlen vagyok. Úgy érzem, minden hiába való volt. Minden vissza fog kerülni a 2 évvel ezelőtti állapotába, és semmit nem tudok tenni ellene.


Nagyon köszönöm ha végigolvastad.



2020. nov. 12. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Meglátogatni??
2020. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ház elé kijöttek, én meg az ablakból néztem ki.
2020. nov. 12. 15:33
 3/9 TENGEERPICI ***** válasza:
91%
Ha egy kapcsolatot a távolság, vagy pár nap, vagy pár hét képes tönkreteeni, akkor az nem is volt valódi kapcsolat. A távolság, csak megerősíti a valódi kapcsolatot, ha meg nem ez van akkor az csak egy éppen szükségszerű megoldás volt. TENGERPICI 2020.11.12.
2020. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Én nem hiányolnék olyan "kapcsolatokat" amiket ennyire lenulláz az, hogy nem lehet éjszaka kint bandázni. :D

Én is introvertált vagyok akinek nem olyan rég sikerült kiépítenie haveri kapcsolatokat, nem visel meg annyira a járvány, dumálunk messengeren meg videochaten.

2020. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Köszönjük a napi Coelho-t, Tengerpici.

Nekem egyenesen felturbózta a kapcsolataimat a szitu, mert haza voltak/vannak kényszerítve az emberek és elkezdtek gondolkodni, hogy na, mi az ami hiányzik nekem, ja, hát az ismerőseim... és olyanok kezdtek el keresni, akikről évek óta nem hallottam, mert a hétköznapokban ez úgy elveszik... Pl. egy általános iskolai évfolyamtársam elhatározta, hogy felkutatja a gyerekkori barátait, így engem is a semmiből megtalált és bár külföldön él, rendszeresen beszélünk azóta. Te is lehetsz kezdeményező, aki érdeklődsz mások iránt, mert egyébként pont ettől (is) leszel szimpatikus, ha érdeklődsz és meghallgatsz másokat, mert akkor úgy fognak rád emlékezni, hogy hahh, milyen jót beszélgettem vele a múltkor, úgy hiányzik egy jó beszélgetés, akkor megkeresem...

2020. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit befolyásolta, akikkel eddig mindig taliztunk, és nem sokat írkáltunk, azokkal nem sokat beszéltem, erre mondjuk az én mentális szarlétem is rátett, mert nem tartozik mindenkire ez, tudom, hogy olyankor csak amellett tudok nem lehúzó lenni, akik közelebb állnak hozzám. Emellett van olyan ismerősöm is, akinek nagyon durván befelé fordulós, meg nem a legnépszerűbb figura, na neki romlottak a kapcsolatai, néha nagyon elviselhetetlen volt a társasága, meg lefelé is húzott a leejtőn. Másokkal, akikkel sokszor csak telón és neten tudtam tartani a kapcsolatot, velük megmaradt ugyanolyan jól. Kicsit én olyan vagyok introvertáltként, hogy akivel jól érzem magamat, és nem mondjuk egy barátkategória (még), azt csak finoman vonom bele problémáimba, vagy tanácsot kérek, de nem telepedek rájuk, vagy ha szar a kedvem, akkor nem vetítem ki rájuk, próbálok szórakoztató társaság lenni, és tartani egy magánéletet, és nem elvárni, hogy ők érdeklődjenek mindig én felőlem.

Egyébként nekem van igazi barátságom, meg nagyon jó haverjaim is, de sose jönnének ablakhoz integetni, meg ilyenek, de valahol nekem ez nagyon furi lenne, főleg ha csak szimpla haverok vagyunk...meg felnőtt emberek miért tennének ilyesmit, akik tudják, hogy nem ettől függ egy emberi kapcsolat, hogy mekkora dolgot tudnak értem tenni..


Szerintem neked még ki kell tapasztalnod magadat barátkozás terén, semmi baj nincs, hogy most pofára estél, régebben nekem sem ment ez úgy igazán, hogy ne legyek too much másoknak, ki kell ezt tapasztalni, és ehhez kellenek az ilyen felismerések, hogy lehet te is elrontottál valamit vagy a másik fél volt, akinek nem voltál eléggé értékes, mint ember. Tudom biztos szar most, de ha egyszer összejött, akkor össze fog jönni még minimum egyszer. Az általad leírt barátságnak előbb-utóbb úgyis vége lett volna, és attól, hogy van pár haverod attól még ugyanúgy muszáj új emberekkel ismerkedni, mert ettől tudsz érdekes maradni, meg tudsz fejlődni abban, ami nem megy úgy.

2020. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Részemről ami nincs, nem is volt, így nincs miről beszélnem.
2020. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2020-at írunk, a digitális kort éljük. Akik kölcsönösen kapcsolatot akarnak tartani egymással és nem tudják megoldani, azok megérdemlik, ha ez nem jön össze. A szituáció sarkalatos pontja a kölcsönösségre való igény. Ha csak az egyik ember nem akarja őszintén egy kapcsolat tartását, akkor teljesen mindegy, hogy mit (nem) tesz meg a másik ennek érdekében. Le kell játszania mindenkinek saját magában, hogy a górcső alá tett kapcsolatának tartása mennyire fontos a számára.

Nem kell ezt túlbonyolítani, mert ennyi az egész!

2020. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet oldani mindent, ha van interneted. Persze nem olyan, de az én legjobb barátnőim jól elköltöztek, az egyik 300 km, a másik München és hetente többször konferenciázunk, míg a kölykök suliba, oviba vannak.

Sajnállak, hogy így éled meg a dolgot, és valóban, hiába pumpáltál bele egy csomó erőfeszítést ezek nem a barátaid. De legalább nyíladoztál általuk.

2020. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!