Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátaitok/ismerőseiteket...

Barátaitok/ismerőseiteket elnézve melyik a legidőigényesebb egyetemi szak?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt szeretném tudni, hogy melyik nehezebb szak mint a másik, mert az szubjektív.

Arra lennék kíváncsi, hogy a barátaitok/ismerőseitek alapján, ki tölti a legtöbb időt tanulással (milyen szakra jár?). Pl. Nekem az egyik haverom orvosira jár, és idén még alig láttam, annyit tanul, de van egy gazd-infós haverom, aki kb minden este irogat, hogy játszunk valamit (online). Még egy haverom jogot tanul, és neki (egyelőre) még van valamennyi szabadideje azért .Nyilván ember és képesség függő, csak a ti tapasztalataitok alapján mit mondanátok? Első sorban mérnökök érdekelnek, hogy mennyi a szabadidejük, de bármi jöhet.

Egyetemet, hányadik év, milyen szak érdekelne a legjobban. (Én idén érettségizem, azért kérdezem)



2020. nov. 15. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Biosz szakra jártam, tananyag ugyanannyi, mint az orvosin, mégis belefér a heti pár esti sörözés. Főleg, hogy rengeteg orvosis haverunkkal jártunk. Sokszor ott is tanultunk. Az, hogy vki jól tudja beosztani az idejét vagy kevesebb idő kell a tanuláshoz, nem azt jelenti, hogy könnyű a szakja. Pár ismerős szokásaiból ezt nem is lehet leszűrni. Pl. rengeteg olyan ismerősöm volt, akik sosem érték rá, pedig BTK-asllsok voltak...
2020. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
én is orvosira tippelnék. eleve merev órarend sok órával egy héten.
2020. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

#1 én filozófiára jártam btk. az annyiban más, hogy szerintem ott azért foglalkozik vele annyit az ember, mert nagyon érdeklu. rohadt sok nehéz szöveg van, de kisebb befektetéssel is meg lehetne csinálni ha nem bele annyira az ember. de akkor meg nem járna oda, mert nem egy állásért van ott, hanem pont mert ezekbe a szövegekbe akar belemenni.


orvosi szerintem keményebb abból a szempontból, hogy ott nemnilyen rugalmas a struktúra és annyi húzol magadra belőle amennyit akarsz és bírsz, hanem ott megkapod a fix órarendet arra a félévre és nyomni kell. nem te szedegeted össze ami épp érdekel. meg nagyobb felelősség is szerintem. szóval nagyobb súly van az ember vállán.

2020. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Anno az egyetemen a baráti körben volt orvos, gyógyszerész, meg építész is. Na most az orvosi meg a gyógyszerész azok állandóan tanultak, mert folyamat zh-kat írtak. Az építészek meg állandóan vagy rajzoltak vagy maketteket csináltak, szóval az is időigényes, de másként.
2020. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Minden függ szerintem az ember képességétől is, de leírom a személyes tapasztalataimat:


Mérnök: közepesen elfoglalt BME

Jogász: 0-24-ben tanul

Nyelvi szakos (európai): nagyon ráér az összes

Tanári: eléggé ráér, de kevésbé, mint a sima nyelvis

Gazdaságis: sac/kb mérnökivel együtt, néha folyamat tanul, néha belefér 1-2 lazább nap

Orvosis: folyamatosan tanul, de van mellette még egy képzése

Mérnökinfós: laza mindig, sokszor ráér, néha egy-egy nap reggeltől estig nyomja

Pszichos: napi 3-4 órás egyetemi jelenléttel/tanulással 4-es fölötti átlag mindig

Fizika: mérnökkel egy szinten

2020. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Szerintem egy irodalomszakosnak sincs sok szabadideje, ha tényleg elolvas mindent, amit kell.Volt ilyen lakótársam és rengeteg kötelező olvasmánya volt.

Nyilván embertől függ, én pl mindig csak akkor tanultam, ha számonkérés volt (volt olyan tárgy, amiből csak a vizsga volt, volt olyan, amiből hetente írtunk, a laborokra szintén hetente kellett készülni), de volt olyan csoporttársam, aki minden nap készült előre mindenből, 3 héttel vizsga előtt már tanult én meg leültem 5 nappal előtte és ugyanúgy szerepeltünk. Mindenki máshogy tanul, más válik be neki, épp ezért szerintem nem lehet egy ismerős alapján megítélni egy-egy szakot.

2020. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogra jár egy volt gimis osztálytársnőm, bevallottan ki van égve teljesen (ötödéves).
2020. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
építészmérnökin nagyon sokat rajzolnak, maketteznek, terveznek...van hogy egész héten max 3 órákat alszanak
2020. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!