Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyire törvényszerű, hogy a...

Ennyire törvényszerű, hogy a 20-as éveink közepére lemorzsolódnak az akár legjobbnak nevezett barátok is? Van olyan, akinél ez nem igaz?

Figyelt kérdés

Elkeserít az, hogy 10-ből 8 embertől azt olvasom itt gyakorin, hogy 25-30 éves korára már lemorzsolódik minden emberi kapcsolata, egyedül csak a párja marad meg és a családja. Nagyon esetleg 1 legjobb barát akivel évente 1x találkozik.


23 éves vagyok, és hála az égnek sok, évtizedes vagy gyerekkori barátság van mellettem, de egyszerűen képtelen vagyok elfogadni azt, hogy (ezek szerint) ők is le fognak morzsolódni egyszer és "egyedül" maradok. Nagyon nagy igényem van a szociális kapcsolatokra és bele fogok őrülni, ha véletlenül ezeknek vége lesz.


Nem azt mondom, hogy 35 évesen is egy héten mindennap 2 emberrel tudjak találkozni, de azért jó lenne, ha maradna 4-5 olyan "legjobb barátom", akikre tényleg számíthatok és 2-3 hetente tudok találkozni velük.


Van itt olyan, aki 25-30-35 éves és bőven maradtak barátai akikkel azért rendszeresnek mondható gyakorisággal találkozni is szokott?


2020. nov. 16. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy látom, hogy az a jó, ha ilyen idős korodra több kisebb barátod, esetleg baráti társaságod van. Minél idősebbek az emberek, annál nehezebb időt szakítani a másikra a saját dolgaid miatt és az energiád is kezd apadni egy idő után.


29/F, egy nagyobb baráti társaság, jelenleg 2 hetente találkoznánk, ha nem lenne járványhelyzet.

2020. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ennyire jellemző. Kivéve, ha megéri veled lenni. A környezetemben nagyon sok embernél láttam a morzsolódást, DE, ha valaki pénzes vagy ilyesmi, akkor ott alig volt ilyen.
2020. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És ebben a baráti társaságodban, ha szabad tudni, akkor hányan vagytok? Van akivel külön-külön is tartod a kapcsolatot?

2020. nov. 16. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én + párom

barát 1 + párja

barát 2 szingli

barát 3 szingli

barát 4 + párja

barát 5 szingli


Én később kerültem bele, munkatársa voltam az egyikkőjüknek, de időközben felmondtam, elhívott egy kocsmázásra amikor a többiek is ott voltak és azóta velük vagyunk. Nagyon jó társaság, de igazából mind nagyon különbözőek vagyunk. Talán pont azért is működik, mert mindenki tud másról beszélni és van más perspektívája a dolgokról. Eddig egy tag esett ki, nem kereste a társaságunkat egy idő után.


Külön-külön kapcsolat, hát az egyikőjükkel igazából, de csak azért, mert a szomszédban dolgozik és át szoktam járni beszélgetni, ha időm engedi. De nem beszélünk olyanokról, amiről a többiekkel nem beszélnénk.


Egy facebook csoportunk van, ahova írkálunk. Kb ennyi a felállás.

2020. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En nagyon-nagyon probalkoztam, hogy ne így legyen, de nem jött össze.
2020. nov. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, igazából én is számítok amúgy egy efféle "lemorzsolódásra" a továbbiakban. Annyiban van talán előnyöm másokkal szemben, hogy a párommal mielőtt összejöttünk 5 éve nagyon jó barátok is voltunk, így érthetően vannak közös témáink, jól el tudunk beszélgetni - ha bekövetkezne egy baráti társasági szétesés, akkor tényleg nem esnék kétségbe.


De kérdező: ha 30 évnél fogsz körözni, át fognak értékelődni a fejedben a dolgok. 25 éves koromig én sem tudtam volna elképzelni ezt, de 30-hoz közelítve valahogy fejben "felnősz" és kisebb priorítást kapnak majd a barátok. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretsz majd velük lenni, hanem inkább, hogyha (járványhelyzettől eltekintve) hétköznap kitalálják, hogy ma este iszunk és buli van, akkor te nyomatékosan kihagyod, ugyanis a másnap pokol lesz a munkahelyen, ellenben azzal, mikor még 20 éves körüli vagy és a másnaposság nem egy egész napon át tart, ráadásul úgy, hogy reggel nem is tudsz felkelni.

2020. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte törvényszerű a lemorzsolódás. Amikor elkezdesz dolgozni, amikor lesz komoly kapcoslatod és amikor megszületenek a gyerekeid, az mind mind a baráti kapcsolatok átalakulásához vezetnek. Sajnos-nem sajnos, ez így van. Én is foggal-körömmal ragaszkodtam a társaságomhoz húsz évesen, és el se tudtam volna képzelni, hogy ne legyenek barátaim, de idővel én is átértékeltem. 29 vagyok, és csak a férjem és a családom van, barátnőkkel évente kétszer találkozok, egyébként ha van kedvem akkor a munkatársaimmal sörözök, és egyáltalán nem bánom, nekem ennyi szocializáció bőven elég.
2020. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!