Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lesz az embereknek...

Hogyan lesz az embereknek baráti társaságuk?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, látom, hogy vannak jól működő kisebb-nagyobb baráti társaságok. Ezek hogyan jönnek létre? Hogy lesz több ember is, akik kapcsolódnak egymáshoz és figyelnek egymásra, számíthatnak egymásra?


Nekem "egyedüli" barátaim vannak. Ha próbáltam is bemutatni őket egymásnak, nem lett belőle közös társaság és nekik sincs csapat, ahová bevihetnének.


2020. nov. 17. 02:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A híres első sörözésekből alakulnak ki. Nekem is volt 3 ilyen nagy baráti társaságom, abból kettő jelenleg is fennmaradt. Az egyik egy Facebook csoportból indult, ahol pár aktív taggal nyitottunk egy csoportos chatet, ahova eleinte 40-en beléptek, végül 8-an maradtunk és végül találkozgattunk is személyesen, aztán azóta is barátok vagyunk. A másik ilyen csapatom egyetemen ismertem meg, szintén a közös csoportból indult, az elsőként belépő emberekkel chatelni kezdtünk, 2-3-szor találkoztunk is közös sörözésre 10-12-en aztán szép lassan mindenki más is csatlakozott ahhoz a chathez, aki oda járt, de mi megmaradtunk keménymagként és egy kisebb csoportban folytattuk a már elkezdett csevelyt, amiből a többiek kimaradtak. Aztán sokan ebből a kis csapatból is hullottak vagy azért, mert inaktívak voltak és azokat kidobtuk, mert közösségi szempontból semmit nem nyújtottak (más szempontból sem), páran abbahagyták a szakot, de ennek ellenére velünk maradtak a csoportban, szóval megmaradt ott is a 10 fő.

Illetve korábban volt egy online játékból is hasonló csapatom 4-5 fővel aztán az valahogy ellaposodott.


De ja, nem nehéz ezeket összehozni, nekem is volt hasonló kollégákkal a részlegen, még anno diákmelósokkal, akikkel együtt bontottam színpadot, gólyatáborosokkal, akik aztán kiderült, hogy nem járnak velem egy szakra... Ezek rövid életűek voltak, de ezekből is lehetett volna ilyesmi.

2020. nov. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azokból lesznek, ahol eleve sok ember van együtt, jellemzően iskola, munkahely, sportcsapat, ilyesmi. Amíg fiatalabb voltam, nekem is volt pár ilyen, középsuliból meg egyetemről, aztán ezek szép lassan elhaltak. Most, 30-on túl nekem is csak "egyedüli" barátaim vannak, de ez most így teljesen jó.
2020. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!