Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én vagyok a szarember?

Tényleg én vagyok a szarember?

Figyelt kérdés
Elmesélek egy hosszú történetet. Most léptem ki egy bántalmazó kapcsolatból, 8 év után egy 3 éves gyerekkel, megszöktem. A férjem, mindent megpróbál hogy vissza szerezzen minket, volt már halálos fenyegetés, öngyilkossági fenyegetés, a gyerekkel való zsarolás, hogy elveszi, mígnem egy nap azzal zsarolt meg hogy tönkre teszi a legjobb barátnőm házasságát aki most áll szülés előtt, még pedig azzal hogy elmond a férjének egy titkot, amit a barátnőm évek óta féltve őriz, ami egyébként nem olyan durva de a barátnőm attól tart hogy mégis csak rámenne a házassága. Nem mellesleg ez a barátnő, a férjem unokatestvére. Nagyon megijedtem amikor ezzel zsarolt a férjem, ezért megnyugtattam a barátnőmet, hogy megoldom ne aggodjon, nem szeretném hogy az én családi viszályom ennyire hatással legyen az ő életére is, sokat tanakodtunk de nem igazán tudnánk megakadályozni, így azt mondtam ne aggodjon, mert ha nincs más lehetőség akkor inkább vissza megyek és akkor minden megelőzhető, nem mondom, hogy a barátnőm ettől lenyugodott , de valahogy úgy éreztem, hogy beletörődött hogy ennek így kell lennie, és ezt csak így lehet megelőzni. Én azért nem törődtem bele, ha vissza megyek, nem csak magamat áldozom fel, hanem a gyerekem jövőjét is. Ezért elmondtam a barátnőmnek, hogy ki kell találnunk valami mást, mert nekem ez nem megy, nem tehetem ki ennek a gyerekemet. Éveken át mellettem volt a barátnőm, engem védett, nem azért vagyok itt, hogy kiosszam, én nagyon szeretem őt és fáj hogy az élet ekkora választás elé tett engem. A barátnőm most nem áll szóba velem, azt mondta, hogy ő nem kérte tőlem, hogy ezt tegyem, de mégis az utolsó üzenetében azt írta, hogy mindig ő a rossz ha nem ő húzza a rövidebbet, ez egyértelműen azt jelenti, hogy nekem kellene mégpedig úgy hogy vissza megyek. Nem tudom mit tegyek, ő többet nem akar beszélni velem, nem akarom őt elveszíteni sem, de azt sem, hogy miattam családi gondjai legyenek.
2020. nov. 21. 12:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Van közöd a barátnőd féltve őrzött titkához? Miattad történt ez a titok?


Soha nem mennék vissza a férjemhez hasonló helyzetben, mert ezzel máris megtalálta a zsarolási pontot. Ezután bármit akar, ezzel fogja kicsikarni belőled.


A barátnődnek pedig ha olyan jó a házassága, akkor kibír egy ilyen szerinted se olyan durva titkot. Ha nem bírja ki, akkor előbb-utóbb egyébként is szétmennének.


Ne menj vissza!

2020. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Pont ez az ami miatt meggondoltam magam, hogy nincs közöm hozzá, de ezt nem is merem kimondani, mert akkor a világ legszarabb embere lennék.
2020. nov. 21. 13:10
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Merd kimondani, mert különben a három gyereked fog a világ legszarabb emberének tartani... talán okkal.
2020. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem lennének a gyerekek, én a helyedben akkor sem mennék vissza, mert a saját életem úgy élem, ahogy akarom, és senkinek nincs joga belekényszeríteni engem egy mérgező, bántalmazó kapcsolatba.
2020. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ő sem akar belekenyszeriteni, csak olyanokkal jön, hogy nem baj mert akkor elviszi ő a balhét, majd húzza ő a rövidebbet, és most szarember vagyok.
2020. nov. 21. 13:19
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel lelkiismeret furdalást akar kelteni benned egy olyan valami miatt, amiről nem tehetsz, amihez semmi közöd.

Melyik lesz a jobb: ha elvesztesz egy ismerőst/volt barátnőt, vagy ha tönkreteszed a három gyereked gyerekkorát?

Én tuti, hogy inkább szarember lennék, de akkor sem rontanám el a gyerekeim életét, a sajátomról nem is beszélve. Azt mondják, az anyai ösztönök mindent felülírnak. Hát akkor írjanak felül itt is, itt legalább most tényleg indokolt!

2020. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Függsz te vagy a gyerekeid bármilyen módon ettől a kedves ismerőstől?

Ha függnék, akkor sem mennék vissza egy ilyen férjhez, mert a gyerekeim mindennél előbbrevalók...

2020. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem függ tőle az életem, de éveken át testvérek voltunk 😥
2020. nov. 21. 16:57
 9/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem 3 gyerekem van, hanem egy 3 éves ☺️
2020. nov. 21. 16:59
 10/23 anonim ***** válasza:
Jaj, ne haragudj, igazad van, tényleg nem tudom, hogy olvashattam három gyereknek a hároméveset. :)
2020. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!