Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért esik ilyen nehezemre...

Miért esik ilyen nehezemre megszakítani egy toxikus barátságot?

Figyelt kérdés

Eddig 3 toxikus barátságban volt részem, 2-őt megszakítottam és pár hét múlva már egyáltalán nem hiányoztak és sokkal jobban éreztem magam. De most van egy barátnőm, akivel 3 éve ismerjük egymást, az első évben minden nagyon jó volt és csak arra tudtam gondolni, hogy nála jobb embert nem ismerhettem volna meg. Az utolsó 2 év az ami katasztrófa.

Először annyira nem volt rossz, bár, ha már akkor kinyítottam volna a szemem és észrevettem volna a jeleket, hogy ebből semmi jó nem lesz és akkor megszakítom vele a kapcsolatot akkor még túl is tudtam volna lépni rajta. De már nagyon régóta tart ez, érzelmileg zsarol, nem hallgat meg egyáltalán, engem hibáztat mindenért (olyan dolgokért is amikért ő a felelős, pl. hogy a barátnője kiborult rá és elhagyta), olyan dolgokat akar rámerőltetni amiket én nem akarok, semmibe veszi az én szavamat, már tényleg azért vagyok neki, hogy panaszkodjon nekem és főképp, hogy nincsenek nagyon más barátai, ezért velem oszt meg mindent. Arra is mérges lesz és irigy, ha nekem vannak más barátaim, de nem akarom annyira belemenni a részletekbe.

Egyszer volt, hogy pár hónapig nem beszéltünk és borzasztóan hiányzott a jelenléte, miközben tudtam, hogy most nem szabad visszamennem hozzá. Persze így tettem, ezért csak magamat hibáztatom és megint beszélünk. Érzem, hogy megváltozott egy kicsit, talán összeszedte a gondolatait, de most is voltak olyan dolgok amikkel nagyon megbántott. Tudom, ha most megint megszakítanám vele a kapcsolatot akkor többet nem mennék vissza hozzá és nem hinném, hogy ő is keresne újból. Csak azt nem tudom, hogy mennyire hiányozna és ha hiányozna is akkor mennyi ideig, mert biztos, hogy nem fogom őt pár hét alatt elfelejteni.



2020. nov. 21. 13:44
 1/2 anonim válasza:
Idővel egyre jobb volna a helyzet. Semmivel nem tudod helyettesíteni az igazi felszabadulás érzését, a függetlenséget és az egészséges lelkiállapotot. Nem szabad hagyni, hogy a látszólagos komfort gátat szabjon, mert idővel jobban megsínyled. Hidd el ha kitartasz amellett a cseppnyi rossz mellett, amit a hiánya okozhat nagyon megfizetődik majd.Tedd meg, hagyd ott nyugodtan, ez az állapot neked sem komfortos, megkell tapasztald, hogy valójában mi az és ez csak úgy megy, ha elengeded.
2020. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló barátom (legalábbis annak hittem), aki nem mellesleg szerintem pszichopata is volt. Nem kizárt, hogy a te esetedben is hasonló személyről van szó, bár ennyiből elég elhamarkodott lenne ezt állítani. Részemről azért is húzódott el ez a "barátság", mert nem volt önbizalmam, és nagyon jól tudta mikor mit kell mondania, hogy megtévesszen. Én azt tanácsolnám neked, hogy gondold át mennyit ad neked és mennyit vesz el belőled ez a kapcsolat. Véleményem szerint, aki érzelmileg zsarol, és állandóan a másikat hibáztatja, az nem barát, éppen ezért bár biztos voltak pozitív emlékeid vele, szerintem jobb megválnod tőle, mielőtt még jobban megbántana. Hirtelen eszembe jutott egy ideillő üzenet egy filmből, miszerint azt a szeretetet fogadjuk el, amit szerintünk megérdemlünk. Szóval én is csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is jobb megválnod ettől az illetőtől, még ha kezdetben nehéz is, mert te többet érdemelsz ennél. Remélem tudtam segíteni.
2020. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!