Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen a barátnőm velem?

Miért ilyen a barátnőm velem?

Figyelt kérdés

Igazából már nagyon rég ismerjük egymást. Mindig voltak vitáink, de azért ott voltunk egymásnak. De mostmár néha kezd idegesíteni. Pl segítek(próbálok mindenben segíteni ahogy tudok)neki valamiben, akkor jó vagyok, de utánna meg ha mondok valamit ami neki nem tetszik akkor egyből olyan hülyén viselkedik, olyan sértődött vagy nem tudom hogy mondjam, úgy csinálja hogy még én érezzem rosszul magamat, hogy véletlenül mást mondtam ami nem tetszik neki. Ha más a véleményem az is baj, ha valami másképp van az is baj. De aztán nem valja be, hogy megsértődött, de azért úgy viselkedik. És ha netán nem neki van igaza akkor azt se vallja be, sose!

Talán lehet velem van a baj? Valamit nem csinálok jól? Lehet kicsit kusza lett.



2020. nov. 28. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátnő, nem érdemes vele foglalkoznod.
2020. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen nemu vagy? Baratsag vagy kapcsolat?
2020. nov. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A barátnőd egy egómanó. Tök aranyos tőled, hogy még így is elfogadod őt; de énszerintem egy ilyen kapcsolatot, akár sima baráti, akár párkapcsolati, nagyon hamar leépítenék. Ha mindenben csak az ő véleménye lehet "jó", csak az ő véleménye lehet az etalon; mindenkinek úgy kell gondolnia, mint őneki, és "körbeny@ ldosni a fenekét"; tehát, na , szóval nem kell úgy ugrálni, ahogy ő fütyül. Szerintem ő még nem igazán érti a mások tiszteletét, mások elfogadását; hogy másnak lehet más álláspontja, mint őneki; hogy nem kell mindenkinek egy sémára; "egyetlen kaptafára " készülnie. Tehát nárcisztikus, meg egoista, ezeknek a szavaknak nézzél szerintem utána. Amúgy ezek az emberek szerintem nem tudnak senkit szeretni, talán a legtöbb esetben még saját magukat sem, csak úgy tűnik. Egyébként a nárcisztikus az a beképzelt, arrogáns, aki saját magát isteníti , többre tartja másoknál (vagy úgy látszik, többre tartja magát másoknál aztán lehet közben önbizalomhiányos is, de ha ránézel, akkor mindenképpen az az első benyomásod, hogy önimádó; tehát itt ez a jó szó), az egoista definiálásához meg pl valaki egyszer valahol úgy írta, hogy az meg nem az önimádó, hanem önző. Talán mondjuk akár az is beletartozhat, hogy mindig neki kell , hogy legyen igaza; lehet, hogy itt már vékony a határmezsgye, ezt én már nem tudom. De szóval a nárcisztikus kinézetre az arckfiejezéséből, meg viselkedéséből olyan, hogy önimádó, az egoista meg önző, aki mindig talán csak magára gondol, és mondjuk pl mások érdekeit nem veszi figyelembe (?) Talán ilyen van. Tehát mindig őneki kell egyedül a mérvadónak, a fő szempontnak lennie. Én amúgy tehát nem barátkoznék egyik típussal se, én tehát leépíteném ezt a kapcsolatot, mert látszólag lelkileg rossz hatással van rád; roncsolja az önértékelésedet; tehát szerintem nem éri meg neked ezt a kapcsolatot fenntartani, szerintem simán engedd el őt; ő nem szeret téged, gondolom a saját egójának fényezésére is lehet, hogy használ, talán lehetséges; szóval ő nem is tudja sajnos , hogy mi a szeretet, ez nem feltétlenül az ő hibája, sőt, nem is feltétlenül egy hiba , a saját lelki fejlődésének ebben a szakaszában tart; de szóval én megszakítanám vele a kapcsolatot, mert ha ilyen rossz hatással lenne rám,hogy kvázi kábé leszívna energetikailag, akkor én nem akarnék a közelemben tudni egy ilyen embert; igyekeznék minél messzebb kerülni tőle, még fizikailag is. Ő ilyen kis energiavámpír-típus, tehát szerintem ilyen kapcsolatra senkinek nincs szüksége. És igazából nem is tudom, hogy mit lehet benne, egy ilyen emberben szeretni, aki ennyire egós. Amúgy ezek adódhatnak abból, hogy vagy nagyon elkényeztették, és "kis hercegnőnek" kezelték otthon, vagypedig pont ellenkezőleg, hogy elhanyagolták, és akkor attól érzi magát nagyobbnak másoknál, hogy haragszik, hogy "hogy tehették ezt vele". Vagy pedig pont amiatt, hogy elhanyagolták, értéktelenebbnek érzi magát másoknál, és akkor ő mutatni akarja kifelé, hogy "deee, ő nagyon rendben van magával,neki stabil az önértékelése." és tehát annyira akarja mutatni kifelé, hogy rendben van magával, hogy átesik a ló túloldalára; és akkor felvesz egy ilyen "túlegós" modort, stílust; és a végén már annyira jól fog menni neki ez a szerep, hogy sajnos benneragad; eggyé válik vele. Én tehát nem barátkoznék egy ilyen emberrel, elszomorító, elkeserítő, idegőrlő lenne. Ha úgy érzed, hogy "lehúz" téged lelkileg, hogy ha azt érzed, hogy rossz hatással van rád, lefáraszt; gyötri a te önértékelésedet; megpróbál belegázolni, vagy akár akaratlanul is belegázol, tehát bármelyik áll fönt, szerintem építsd le ezt a kapcsolatot, szerintem boldogabb leszel nélküle, minthogyha mindig rendszeresen lehúz, amikor nem ugyanazt gondoljátok, és kvázi körülbelül megharagszik, hogy neked más a véleményed. És hogy te ezt hogy képzeled; nem tartja szem előtt,hogy a vélemény az egy szubjektív dolog, tehát attól még , hogy nektek más a véleményetek, még nem kéne dühöngenie, attól még lehetnétek jóban, de szóval neki annyira erős az egója, hogy mindent letarol, szóval, jáj, nekem még tartózkodni is megterhelő egy ilyen ember közelében, nemhogy még beszélgetni akarjak vele, vagy játszani, vagy bármi. Tehát mondom, megterhelő. Mert kiborít, hogy azt hiszi, nekem nem lehet más véleményem, csak neki lehet igaza; és ha nem értek egyet, megsértődik ? Ez miez? Miért hiszi tévedhetetlennek magát. Egy ilyen ember társaságában lenni tehát szerintem nagyon megterhelő, nyomasztó. Nemhogy örülne, hogy valaki barátkozik vele. Engem már az első ilyen esetkor elüldözött volna magamellől, én nem bírnék egy ilyen embert elviselni. Valszeg nyomasztó, rossz a kisugárzása is, és általában dühös tekintete van. Nagyon rossz lehet egy ilyen ember közelében lenni, nemhogy még barátkozni is vele; és rendszeresen találkozni, beszélgetni. Fú, engem ez nagyon frusztrálna, idegesítene; úgyhogy én tuti nem barátkoznék vele. Lefáraszt, megpróbál elnyomni..., kinek kell ilyen társaság? :S Szerintem nagyon rossz.... :S:S:S
2020. nov. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindketten lányok vagyunk, barátság.
2020. nov. 29. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!