Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most hogy bepróbálkoztam,...

Most hogy bepróbálkoztam, nincs is esélyem, hogy a barátom legyen?

Figyelt kérdés

Van egy csaj, akit suliból ismertem látásból, pár napja ráírtam, beszélgettünk sulis dolgokról, semmi extra. Aztán kiderült, hogy egész közel lakik, és feldobtam ötletként, hogy akkor találkozzunk egyszer. Erre lepattintott, ami teljesen jogos, ha nem nyitott egy párkapcsolatra, érthető. Viszont akkor ezzel az is elúszott, hogy barátok legyünk? Mert nekem sajnos eléggé úgy tűnik.

Jó volt szerintetek ez a taktika? Mert van olyan barátnőm (tehát akivel barátságban vagyunk, semmi szerelem stb.), akivel nem lett volna rossz valami komolyabb is, de nekem így is jó (és örülök, hogy megismertem, nagyon jó barát). Ezért még az elején próbáltam most rákérdezni, hogy esetleg nem lenne-e benne többen, hiszen utólag kicsit kínosabb lett volna (lásd a már említett barátnőm). Vagy rossz stratégia ez? Nyilván annak is örültem volna, ha barátok leszünk vele, de ez így most a két ló közül a porba😅



2020. nov. 29. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Valóban egy olyan csajjal akarsz barátkozni, akinek pasiként ugyan nem voltál elég jó, de másodhegedűsnek, barátként még jó lehetsz? Szerintem hullj le elé a porba, vonulj elé térdepelve, és kérdezd meg tőle, megtiszteli-e azzal nyomorult életed, hogy kegyeskedik-e esetleg elfogadni a barátságod...
2020. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elsőre közlöd milyen szándékod van, akkor sose lesz a barátod, mert eleve tudja, hogy te többet szeretnél, az meg nem ok .
2020. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És mi van azzal az esettel, amikor úgy szakítanak, hogy maradjunk barátok? Én meg tudok békélni azzal is, ha csak barátok vagyunk, elvégre ez a bepróbálkozás sem azt jelenti, hogy fülig szerelmes vagyok belé stb., hanem azt, hogy én benne is lettem volna, de ha nem, akkor nem, semmi baj, hiszen nem is ismerem annyira, hogy életem végéig szerelmes legyek belé. De miért nem akar barátságot?

Most őszintén, kedves heteroszexuális férfitársak: ha megláttok egy nem rossz csajt a liftben, nem fut át az agyatokon, hogy akár még be is jöhetne? Vagy azt mondjátok, hogy semmilyen módszer nincs arra, hogy mindkettőre rákérdezzek: lehetünk-e barátok és lenne-e a barátnőm?

2020. nov. 29. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

"De miért nem akar barátságot?"


Mert nem érsz neki annyit (sem).

2020. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet írásban megkérdezni, hogy lehetne-e több köztetek? Azt majd az élet eldönti. Kár,hogy előreszaladtál a kapcsolatban.
2020. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem jó ötletnek tartom mert ha bepróbálkoztál, hogy lehetnél barátja és a szerelemből is ritkán van igazi barátság.
2020. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És mi van azzal az esettel, amikor úgy szakítanak, hogy maradjunk barátok?


Az egy teljesen más szituáció, ott volt több is köztetek, ismeritek egymást olyan szinten, hogy ez ne okozzon gondot. Jah és ez is csak olyan kapcsolatban működik, ahol a felek rájöttek, hogy együtt mint kapcsolat nem megy, de mint ember kedveli a másik társaságát. De ez sokszor nem így van, ez egy nagyon idilli állapot.


Egy kapcsolat vagy barátság kialakulásához idő kell. Ez nem olyan, mint az oviban, hogy Pistike odamegy a Julcsihoz, hogy "leszel a barátom?". Ha két ember szimpatikus egymásnak és elkezdik érdekelni egymást, keresni a másik társaságát, közös programokat, élményeket szereznek, ez kezdi összekötni őket. Aztán az élet majd alakítja, hogy ebből kapcsolat vagy csak barátság lesz. A találkozót se egyből kell erőltetni, hanem fel kell építeni, beszélgetni kell sokat, ráadásul jobb társaságba szervezni, mert csak kettesben lenni igen csak randiszagú, akkor is, ha különösebben még nem szeretnél semmit csak barátkozni. Ha társaságban is tudtok személyesen beszélgetni akár közös dolgokról, és személyesen is érzékelhető a kölcsönös szimpátia, akkor meg lehet próbálni elhívni egy forrócsokira.

2020. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!