Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudjam elfogadni, hogy...

Hogy tudjam elfogadni, hogy vége a barátságunknak?

Figyelt kérdés
Közel 20 éves barátságról van szó, már ovi óta barátnők vagyunk, és nem ilyen bff-k, hanem tényleg valódi volt, akire bármikor számíthattam, mindig segített és ott volt mellettem és fordítva is. És ez ki is tartott, külön gimibe jártunk, de ez sem rendítette meg. Aztán nem tudom mi történt, ő férjhez ment én egyetemre, de még így is tudtunk időt szánni egymásra és bármiről tudtunk beszélni, még ha nem is ugyanolyan élethelyzetben voltunk. Kb. másfél éve éreztem azt, hogy kezdünk eltávolodni, legtöbbször, mikor hívtam magamhoz nem jött, vagy nagyon ritkán(fél évente egyszer) és nem lakunk messze egymástól. Később azt vettem észre, hogy egyre több a kínos csend, nem mindig volt témánk, vagyis én próbálkoztam, de őt nem nagyon érdekelte.Aztán a következő évben volt életem mélypontja, akkor mellettem volt, amiért nagyon hálás vagyok neki, akkor megint közelebb kerültünk egy ideig. Tavaly elmentem hozzájuk boldog új évet kívánni, gondoltam meglepem(ők is így szokták) és erre így fogadott: na gyertek be, ha már itt vagytok(ez nagyon rosszul esett), akkor nem láttam már majdnem egy fél éve. Mikor beütött a covid elkezdtünk beszélgetni, megint előjött a depresszióm és úgy éreztem nem kell neki egy ilyen barát,úgyhogy nem vettem fel senkinek a telefont, (ha ezt még barátságnak lehet nevezni), azóta nem beszéltünk. Nem is próbált azóta keresni, már addig is haldoklott a barátságunk, ami látszólag őt nem viselte meg. Engem nagyon még mindig sokat sírok miatta. Hogy jutottunk el idáig? És a legfájdalmasabb az, hogy már nem is hiányzik igazán, már az a fura ha beszélünk, nem az ha nem, olyan mintha egy ismeretlennel beszélnék, és olyan hüvös velem, már nem oszt meg kicsi belső titkokat és ez rosszul esik. Valószínű ez a barátság meghalt, hogy fogadjam ezt el? Veletek történt ilyen?

2020. dec. 7. 22:58
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nagyon eltavolodtatok. Egy igazi barát átjön ha nem veszem fel sokáig a telefont.. csak gondolnia kellett volna hogy valami bajod van :( ugy sajnalom de ezt a baratsagot jobb ha hanyagolod. Szerintem o megvaltozott, te maradtal a regi igy mar nem ertenetek meg egymast. ( azert mondom ezt mert enis ateltem mar parszor fajdalmasan! De mar megszoktam..) Keress magadnak egy teljesen új társaságot pl munkahelyen, fbn, most csak ez a par lehetoseged van a Covid miatt :/ Kitartast eros vagy!💓
2020. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom mikor kezdődött, hogy 'rosszabbodott' a lelki állapotod, de lehet nincs kedve éveken át a lehúzós gondolataidat hallgatni, amikor neki van élete, családja, akiket gondoznia kell. Szerintem most magaddal foglalkozz, magadat kösd le, játsz szakemberkhez ha kell, hogy megerősödj.

Velem történt olyan, hogy a gyerekkori barátok már nem lettek barátok, de úgy látom megváltoztunk, nem ugyan olyanok vagyunk már.

2020. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*járj
2020. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kinőttétek egymást, ennyi. Szomorú, de nagyon gyakori. Óvoda óta mindketten rengeteget változtatok, te is, nem csak ő. Ő valószínűleg könnyebben túljutott ezen, mint te, de egyáltalán nem biztos. Lehet, hogy ő is sokat gondol rád, felteszi a kérdést, hogy miért hűlt ki a barátságotok - hiszen te magad is elismered, hogy még a közelmúltban is ott volt, amikor szükséged volt rá -, de ennek valószínűleg már lőttek. Talán megmaradtok távoli ismerősöknek, hogy tudjatok egymásról, de az ilyen oviban indult barátságok ritkán szólnak egy életre.

Sajnos tudom, miről beszélek, én is elveszítettem a nyáron egy 23 éves barátságot. Igazából már az is haldoklott évek óta, csak most lett egyértelmű. Nem hibáztatom őt, ugyanannyit változtam én is az évek alatt, mint ő. Szomorú, egyre többet gondolok rá, de elfogadtam, és igyekszem továbblépni.

2020. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!