Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem keresi senki a...

Miért nem keresi senki a társaságom?

Figyelt kérdés

Ezekben a hónapokban nagyon elnyomott a magány érzése. Eddig sem voltak normális kapcsolataim, viszont ez egyre rosszabbodott. Kb kommunikálni is nagyon nehezen tudok már.

Külföldre költözés előtt állok, jelenleg nincs esélyem barátkozni szórakozóhelyeken, és amúgy sem engednék meg a szüleim, (vagy csak nagy nehezen) pedig 19 leszek. Őket tényleg nem érdeklik, hogy nincsenek barátaim. A másik pedig, hogy ha mégis "szabad" utat kapnék, akkor pedig a szociális fóbiám gátolna meg a kimozdulásban. A jövőbeli munkahelyi melót már el sem merem képzelni.


Online felületeken társalgok emberekkel, de ezek nagyon felszínes kapcsolatok. Hiába adok szeretet, törődést a másik félnek, ezt valahogyan nem kapom vissza. Az érdeklődést sem tőlük és ez már kikészít. Tényleg voltak emberek, akiket kedveltem és őszintén érdeklődtem feléjük. Olyan is volt, hogy fél óráig nyugtattam valakit, mert rájött valami szorongás.

Pontosan mit tegyek, hogy legalább egy igaz barátom lehessen? Úgy érzem, hogy sosem leszek elég jó senkinek. Max pótolható. Ezt azóta érzem, amióta az exem megcsalt. Egy lány is csak akkor ír nekem, ha elkapja az idegroham vagy, ha senki más nincs online. :((((



2020. dec. 13. 16:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Hát jó :(
2020. dec. 13. 18:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát úgy elég nehéz, hogy külföldre költözöl. Nekem ez egy visszatartó erő lenne, hogy elkezdjek egy komolyabb kapcsolatot (legyen az baráti vagy bármilyen) kialakítani az illetővel, tudván, hogy úgyis elmegy és vége a dolognak.
2020. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahol jelenleg lakom, minden vágyam, hogy elmenjek innen.
2020. dec. 13. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ne tévesszen meg a tapasztalatod, nem feltétlen veled van a baj, írásod alapján. A társadalom furán van rétegződve és nagyon torz, szélsőséges, az ismerkedés, kapcsolatok iszonyatosan leépültek. Az átlagos embernek az ismerkedésre, valódi kapcsolatra való lehetősége jelentősen lecsökkent. Ha pedig normálisabb vagy, akkor még nehezebb.


Ha szeretnéd írj rám. Nem ígérek neked barátságot, bár ha olyan vagy, van rá esély. Inkább csak segíteni szeretnék egy kicsit azzal, hátha jól esik kiadni magad valakinek, és kapsz tőlem pozitív visszajelzést magaddal kapcsolatban. Használd ki ezt a lehetőséget.

2020. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként, nem tudsz annyira sok mindent tenni. Ez most egy ilyen helyzet. Légy erős és tedd azt, mint minden helyzetben, amikor tehetetlen vagy. Fogadd el. Ne akard kontrollálni, mit tapasztalsz és mit nem. Ha nem jön senki az életedbe, hiába ellenállsz, erőlködsz, nem fog történni semmi.
2020. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!