Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondanál el a legjobb...

Hogyan mondanál el a legjobb barátodnak/barátnődnek valami nagyon rosszat?

Figyelt kérdés
Igaz barátságról beszélek, ahol közel álltok egymáshoz, megosztotok egymással mindent, őszintén vagytok egymással, az életeteket adnátok a másikért de komolyan. Szóval kb egy ilyen barát/barátnő esetén hogy mondanál el neki mondjuk egy ahhoz hasonló dolgot, mintha megöltél volna valakit mondjuk egy szerettét csak ennél sokkal rosszabb dolgot?

2020. dec. 14. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ezt az ostoba példát banyek :D :D


Így mondanám el (telefonon): Kedves Béla, köszönöm, hogy a barátom voltál. Most indulok a rendőrségre feladni magamat, mert kinyírtam a nénikédet. Nincs mentségem, és megértem, ha gyűlölsz. Őszinte részvétem.

2020. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

sose értettem,hogy egy bűnelkövetés után miért jön rá vkire a közléskényszer?

főleg egy olyan szinten súlyos elkövetés esetén,mint a kérdésedben lévő nem kicsit brutális példa.

az ilyesmit tartsd meg magadnak és kész.

2020. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia Niki

Lecidáztam Sanyikádat de esküszöm csak ő akarta.

Amúgy karácsonyra egy Iphone XR megfelel neked? 😅😅

2020. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na hát csodás lett ez az oldal régen nem ilyen volt. Vagy csak elárasztották a trollok. Komolyan nem értem, hogy miért nem lehet normális válaszokat adni egy kérdésre, ha pedig nincs akkor inkább nem válaszolni?

Vannak poénos abszolút nem komolyan vehető kérdések, voltak régen is, ott megérti az ember. De hogy egy normális kérdésre miért kell ilyen gyökérségeket írni? Vannak erre megfelelőbb oldalak, ezzel egyszerűen használhatatlanná teszitek az oldalt és az egyetlen funkciójától fosszátok meg.

2020. dec. 15. 09:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem közléskényszer hanem őszinteség, jóban rosszban. Nyilván a világ összeomlana ha mindenki 100%-ban őszinte lenne mindenben mindenkivel, de vannak dolgok. Nyilván a legrosszabb ha hazudsz, vagy mond el vagy ne mondj semmit, de ha egy ilyet nem képes túlélni egy igaz barátság akkor soha nem is volt köztetek semmi.

Viszont mégse mindegy azért, hogyan közelítedet meg a dolgot, mit közölsz a másik felé az előadásmódodban a dologgal kapcsolatban.

2020. dec. 15. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"...mintha megöltél volna valakit mondjuk egy szerettét csak ennél sokkal rosszabb dolgot?"


Nincs okod megsértődni egy ennyire rosszul megfogalmazott kérdés-kiegészítés után. Sem logikailag, sem nyelvtanilag nem állja meg a helyét, és nem is igazán életszerű. Szerinted hány embernél áll fenn annak a lehetősége, hogy meggyilkolja egy barátja hozzátartozóját, aztán azon dilemmázik, hogy mondja el neki?


Mégis hogy mondaná el? Kinyírtam a Pistát, de psszt!! Ha a haverom vagy, nem árulsz el. Amúgy bocs.


Maga kérdés még értelmes, viszont túl tág. Tudod, túl nyitott kérdésre túl zárt a válasz. Írtál volna valami jobb példát, több választ kapsz.


Ha a barátom ellen követek el valamit, szorongva és bocsánatot kérve mondom el. Vagy nem mondom el, és megszakad a kapcsolat. Ha bűntényről van szó, az meg már nem csak kettőnkre tartozik. Ebben kb. ennyi van.


Az oldal pedig szerintem mindig is ilyen volt: van, aki képes rendes kérdést feltenni, más meg nem.

Különben sem kéne felszívnod magadat, én pl. jót derültem a kérdéseden - látod, már megérte :D

2020. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad a példát, aztán meg jössz azzal, hogy VALAMIÉRT mindenki az emberölésre fókuszál... nem vagy semmi, hallod. :)


Mást inkább nem írok... :) Na szia! :)

2020. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!