Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Depressziós baráton ,hogy...

Depressziós baráton ,hogy lehetne segíteni?

Figyelt kérdés

33 éves férfiak vagyunk, és elmondhatjuk, hogy 26 éves barátság van mögöttünk. Az általános iskola első napján egymás mellé kerültünk, azóta is barátok vagyunk.

Sajnos az évek során annyira elhagytam őt, hogy már áthidalhatatlannak tűnik a szakadék. Én viszonylag normális életet élek, vállalkozó vagyok, anyagilag rendben vagyok, van párom, saját háztartással. ő viszont lassan 34 évesen még mindig a szüleivel él és nem is nagyon tud/akar elkötözni.


Közgáz diplomája van de semmi ambíció, vagy kitartás nem párosul hozzá. Ahogy végzett az egyetemmel elvállalt egy a tudásához képest nívótlan, töltelékmunkát, amit azóta is home officeban végez, tehát évek óta nem jár munkaközösségbe.


Nővel soha az életben nem láttam. Nyilván nem beszélünk erről, de biztos vagyok benne, hogy még szűz.


Az utóbbi időben sajnos azt látom rajta, hogy már velem is nyűg neki találkozni. Volt többször is mostanában, hogy hívtam hétköznap délelőtt 11-12 körül, hogy fussunk össze egy kávéra, de még ki sem szállt az ágyból!


Szerintem ez már beteges!


Már nem nagyon tudunk beszélgetni sem egymással, mert neki nincs mit mondania, én meg nem akarok beszélni magamról nehogy rosszul essen neki ha például elmesélem, hogy milyen jót kirándultunk a hétvégén a párommal.


Rossz látni és érezni, hogy 26 év így vész a semmibe, de úgy érzem tehetetlen vagyok!



2020. dec. 27. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Tudasd vele, hogy mellette állsz, ha szüksége van a támogatásodra. Mást nem tehetsz.
2020. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz jobban, ha elzárja magát mindentől. Attól csak még jobban elmegy a kedve. Ki se mozdulok, azt hittem könnyebb lesz, de nehezebb, nem lett jobb. Nem mer nyitni, de tök hülyeség, mert pont akkor szerezne tapasztalatot, ha nyitna az emberek felé.
2020. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, ha lelép a "párod" te könyörogsz majd programért.

Semmi sem tart örökké söt a temetőbe is út vezet.

2020. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-as!


Elég jó vagyok szövegértésből, de itt most nem jött át, hogy mit akarsz mondani!


4-es!


Remélem neked is van egy barátod aki segítő kezet nyújt, mert neked is van valami lelki bajod!

2020. dec. 27. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Gonoszul hangzik, de az ilyet hagyni kell élnie a saját életét. Csak magadnak ártasz vele, ha megpróbálod felkarolni és kirángatni a komfortzónájából.
2020. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem mertem nyitni egy csaj felé. Össze akartam jönni vele, de úgysem hittem hogy sikerül, csak felesleges visszautasításnak tartottam.

Egyszer megpróbáltam, és tényleg visszautasított, de nagyon jót beszélgettünk. Tök jólesett. Mit számít ha visszautasít, senki sem fogja elsőre megtalálni a szerelmet. Próbálkozni kell, jól érezni magunkat. Szenvedve nem lehet barátnőt találni.

2020. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valakinek nagyon a lelkébe tapostál ezzel a kérdéssel, mert itt ontja magából az agymenést :D
2020. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen látom! De had legyen neki is meg az öröme!:)


A normális válaszokat köszönöm!

2020. dec. 27. 18:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Ebben a régebbi kérdésben lehet találsz 1-2 hasznos ötletet, ha van egy kis időd olvasni :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondd el naponta, hogy mentális problémás, hogy elbújhass, vagy provokáld.

Úgyis eltűnik, elkopok szóval magadat mentesítetted, ha esetleg olyan és tenne is a jobb dolgok érdekében, hogy a tanácsokat elfogadja.

2020. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!