Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek és reagáljak,...

Hogyan segítsek és reagáljak, ha most halt meg a barátnőm anyukája?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátnőm anyukája a mai napon távozott el. Nagyon megrendített ez a hír, főként azért, mert pár napja mikor rosszul volt,mondtam neki hogy ne várjon míg kèső lesz és vigye kórházba az anyukajat de fèlt, hogy ott elkapja a vírust. Sajnos késő lett és megtörtént a baj.

Egy másik városban lakik, amint megtudtam a hírt szóltam neki, hogy ha bármiben segíthetek szóljon rögtön.

Ezen kívül fogalmam sincs hogyan kezeljem ezt a helyzetet és mit mondjak vagy csináljak. Fèlek, hogy bármit mondok nehogy tapintatlanság legyen. Menjek oda ? Vagy majd csak a temetésre ? Egyszerűen fogalmam sincs mit kell egy ilyen helyzetben tenni.

23n


2020. dec. 27. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem talalkozz vele a temetes elott de ne mondj semmit! Oleld csak meg.
2020. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dave092 válasza:
100%
Kommunikálj vele olyan rendszerességgel mint eddig. Légy mellette kérdezz rá dolgokra a történtekkel kapcsolatban, beszéljetek róla ha igényli. Elvégre jól esik az embernek kibeszélni az ilyen problémákat. De ha mégsem, ne faggasd. Még véletlenül se éreztesd vele az "ugye megmondtam" igazadat. Igazából sok nagy okosságot szerintem nem lehet írni próbálj meg a személyiségéhez kapcsolódóan viselkedni vele. Nyilván nem kell poenkodni ezzel a témával de attól hogy felhozod a témát és tartod benne a lelket nem fogsz tapintatlannak tűnni. De azért jó dolog a rosszban hogy legalább van egy ilyen őszinte igaz barátnője aki még itt is hajlandó kérdezni, hogy a lehető legjobban járjon el :)
2020. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Részvétet nyilváníts, most a vírus miatt nem tudom mennyire érdemes ölelkezni, de alapból azt is lehetne.
2020. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy szeretné-e, ha odamennél. Amúgy messziről nem tudsz neki segíteni, csak telefonon vagy interneten meg tudod hallgatni, ha beszélgetni akar.
2020. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kifejezni, amit esetleg Te érzel, vagy Ő érezhet. (Facebook elérhetőség, messenger?!)


Akkor a hangján érezheted, hogy milyen állapotban van most. Esetleg az adhat egy támpontot.


Nem biztos, hogy felfogja a hirtelen halálesetet, a tagadás fázisában lehet még tudatilag (gyásztanácsadónak készülök, de azt gondolom, hogy ez az egyik legnehezebb vállalkozás, amit kitűztem magam elé.)

2020. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlom még hirtelen ötletnek a Délután Alapítvány lelkisegély szolgálatát (levitték a korhatárt 18 éves korra, mert korábban csak 45 életévtől fogadták a hívásokat.) Most már chat-en és e-mailen is fogadnak jelentkezőket.)


Sajnos csak KORLÁTOZOTT IDŐSZAKBAN elérhetőek. (Honlapjukon megtalálod.) Másik a református lelkisegély szolgálat - ők is KORLÁTOZOTT IDŐSZAKBAN.


Nekem az volt a szerencsém, hogy református közösségben sikerült feldolgoznom annyira Édesanyám halálát, hogy elkerült az idegösszeroppanás (13 évig ápoltám anyukámat, mire meghalt.) Tehát nem volt váratlan. De akkor is nagyon-nagyon megviselt.


Részben ezért is foglalkoztat a gyásztanácsadás témaköre - mert valamiért úgy érzem, hogy ezt hagyta nekem hátra egyik ősöm (dédimamám.)

2020. dec. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!