Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos ha ez rosszul esik?

Jogos ha ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legjobb barátnőmmel írosgattam és mivel én nem tartózkodom Magyarországon ezért nem tölthettük együtt a szilvesztert. Viszont szerencsére a barátjával megtudták oldani hogy együtt lépjenek az új évbe. A beszélgetésünk egy része így folyt le:

-Én: Bárcsak ott lehetnék most veled, de ha én nem is, legalább a barátod ott van melletted.


-Barátnőm: Igen, kárpótol


-Én:Mármint engem?


-Barátnőm: Félig igen.


Na most, ez egy kicsit rosszul esett, főleg az a fogalom hogy kárpótol. A legjobb barátnőm és állítólag én is nagyon fontos vagyok a számára. Már már testvérének tekint, azt mondta. De, ezen a kijelentésén egy kicsit elgondolkoztam. Nektek is rosszul esne ez? Vagy csak én reagálom túl?



2021. jan. 1. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A féligben az is benne van, hogy nem tud teljesen kárpótolni, tehát még sem ugyan olyan társaság (ami érthető), mintha te lennél vele. Szerintem csak túl reagálod.
2021. jan. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

igen.

túlreagálod.

eleve te léptél le külföldre.

az ilyen kapcsolatokban barátságokban jó ha fél évben 1x beszélnek egymással a felek.

vagyis tekinthetjük,hogy meg megszakad a barátság idővel,elkerülhetetlenül.


barátsághoz,kapcsolathoz napi szintű személyes kontakt kell.

2021. jan. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért egy évben kb, havonta vagy másfél-két havonta haza utazunk, szóval nem egy elrozsdásodott barátságról van szó. Plusz minden nap beszélünk.
2021. jan. 1. 01:27
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem túlreagálod.
2021. jan. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy barátnők vagytok, de azért a párkapcsolata fontosabb az embernek. Ez a normális. Vele tervezi a jövőt, ha úgy alakul akkor családot, persze hogy ő az első. És ő van vele ott nap mint nap, ahogy most is.

Nem adhatja fel az életét, csak mert egy távol élő barátnője hisztizik.

Neked is kéne találnod egy párt aki lefoglal, hogy ne a barátnőd élete tegye ki a gondolataidat, hanem legyen sajátod.

2021. jan. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit te látsz bele ebbe a szövegbe, ahhoz képest a reakciód érthető, mert te úgy érzed ez miatt, kárpótolható vagy, helyettesíthető. Belül te nem ilyennek akarod érezni magad, hanem olyan értékesnek, ami helyettesíthetetlen.


Tényleg helyettesíthetetlen vagy, de amit ő képes a barátságodból, jelenlétedből érzékelni, azt be tudja tölteni egy másik emberrel. Nem rólad árulkodik, hanem az ő szükségletéről.


Ez olyan, mintha lenne egy legjobb barátom, aki egy zseni, bármiről tud beszélni és nagyon intellektuális. Aztán, amikor egy műveletlen emberrel találkozom és azt mondom a zseni barátomnak, hogy ez a műveletlen ember betölti az ő szerepét, az azt jelenti, hogy én nekem MINDEGY az intellektusa az embernek, csak az a lényeg hogy VALAKI mellettem legyen.


Bonyolult lett szerintem, de a szükségletet mutatja ez a történet, és nem a zseni srácnak az értékét.


A barátnőd nem olyan értelemben értette ezt, mint ahogy te magadra veszed. Ne aggódj miatta, neki társaságra van szüksége, és a barátja megadja a szükségletét ebben félig. Te még így is többet adsz, mint a barátja.


Ha a helyedben lennék és úgy látnám ahogy te, rosszul esne, de ha úgy megérteném, ahogy én értem, akkor teljesen rendben lenne és NULLA probléma lenne vele.

2021. jan. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! Igen, valóban túl reagáltam a dolgot, mostmár én is belátom.
2021. jan. 1. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán valóban kicsit szerencsétlen a megfogalmazás, de telefonról nyilván könnyebb volt bepötyögni, mint a "valamelyest csökkenti a hiányod fölötti bánatomat" kifejezés.
2021. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!