Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy “lemorzsoló...

Miért van az, hogy “lemorzsolódnak” a barátok a gyerek születése után? Ez másnak is rosszul esne?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden. Volt egy jó barátnőm, sokat beszeltünk telón meghallgatott mindig mikor szükségem volt rá. Nekem olyan legjobb barátnő féle volt. Nem sűrűn találkoztunk mert sokat dolgozott meg gyerek előtt én is de olyan havonta összejött de mondom sokat beszéltünk telón. Ő volt az esküvői tanúm is meg a lánybúcsúmat is Ő szervezte. Megszületett a lányom, a kórházba bejött kétszer. Hazamentünk a kórházból és én tényleg nem hivogattam, hogy jöjjön lefoglalt a pici de a barátnőm írta mindig, hogy mennyire szeretne eljönni meg hogy hiányzunk neki de sokat dolgozik meg , hogy kb csak dolgozik. Mindig azt írtam rá, hogy persze majd jön ha tud szívesen látjuk bármikor. Eljött hozzánk egy volt kolléganőm akit a barátnőm is ismert a lánybúcsúmról és fb-on is ismerősök lettek. Ez a volt kolléganőm kérdezte , hogy volt-e a barátnőm , mondtam, hogy nem mert sokat dolgozik nincs ideje. Erre mondja a volt kolléganőm, hogy hát a fb-on pedig folyton posztol . ( én nem vagyok már fent,nem láttam ezeket) aztán meg is mutatta és tényleg minden héten egy két nap elment a barátnőivel, ugyanazokkal valahová. Hozzánk meg ugye nem tudott kijönni pedig nem másik bolygón lakunk. Kicsit szarul esett mert jól jött volna egy barátnő ebben az időszakban. Aztán írt még ezután is a barátnőm, hogy hú de eljönne már de tényleg csak dolgozik és alszik. Na erre megírtam neki de esküszöm, hogy normális stílusban , hogy sajnálom, hogy ennyi a munka de azért a fb-on nem ez látszik és majd szóljon ha ránk is ráér egyszer. Azóta nem írt semmit és már két éve nem tartjuk a kapcsolatot csak még azért mindig bánt. Nem erőltettem semmit nem én irogattam , hogy mikor jön már? Megértem ha valaki dolgozik de az, hogy minden héten eljárkál heti kétszer és hozzánk 3 hónap alatt nincs ideje eljönni sok munka címszó alatt az azért nem esik jól. Annyit gondolkodtam, hogy a kórházban abban a más állapotban tehettem vagy mondhattam vmit amivel megbántottam de nem hiszem . Érthetetlen nekem ez az egész, hogy azt hittem jó barátnőm és ennyire abbamaradt ez az egész így hirtelen. Más is járt így, hogy a gyerek után egyszer csak eltűntek? (Ja és nem traktáltam a gyerekkel kapcsolatos dolgokkal)

2021. jan. 1. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Pont azért, mert akinek gyereke lesz, az utána nem keresi a barátait.

Én pont a másik oldalon vagyok, nincs gyerekem, és minden barátnőm lemorzsolódott, mert nekik lett. Egy barátság akkor működik jól, ha nem mindig csak az egyik fél tesz erőfeszítéseket a kapcsolattartás érdekében, hanem kölcsönösen keresik egymást.

Én mindegyik gyerekes barátnőmmel úgy jártam, hogy egy ideig próbáltam továbbra is tartani velük a kapcsolatot, de hiábavaló volt, mert láttam hogy a gyerek minden gondolatukat lefoglalja és nincs igényük a barátságomra a továbbiakban. Ha nagyritkán sikerült velük beszélni, akkor meg mind arról panaszkodott hogy milyen szar meg ingerszegény az életük mióta gyerekük van. A férj dolgozik, ők meg be vannak szorulva a gyerekkel a lakásba, és nincs semmi életük, cserébe még hajat mosni sem tudnak a gyerektől.

Folyamatosan panaszkodtak amikor párhavonta egyszer elértem őket, de mégis azt éreztették hogy én is csak feltartom őket, teher vagyok a számukra. Egy idő után az ember megunja ezt, és elmaradozik. Miután már nem is próbálkoztam, és nagyobb lett a gyerek, akkor meg olyanok voltak mint a bumeráng, ők próbálkoztak. De nekem ez így már nem megy, nem valami tárgy vagyok amit félre lehet tenni pár évre, majd unalomból újra elővenni.

2021. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Gyerek elott egyformak voltatok ... azota te anyuka lettel, a bartnod megmaradt csajszi ... majd lesznek uj kismama baratnoid, mert most veluk vagy egyforma.
2021. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
Én is azonnal megszakítanám a kapcsolatot azzal, aki szült, mert én nem akarok gyereket, és rosszul vagyok tőlük.
2021. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Még ha nem is traktálod a gyerekkel, egy kisgyerekes emberrel nagyon nehéz másról értekezni. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
2021. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is arrol lopnak le a barátnők, aki nagyon megváltozik a gyerek után. Sőt ez sokszor párosul azzal,hogy akinek gyereke lesz az rögtön úgy érzi hogy kettő szintet lépett feljebb, és jön kis lenezes "nem ertheted..." "Majd ha neked is lesz..."

Nagyon irritalo tud lenni. Főleg ha kis lesajnalassal párosul (mert nincs parod pl) Szóval volt akit én sem kerestem aztán.

Azóta amúgy lettek gyerekeim, és rólam nem koptak le, nekem sosem volt annyi időm előtte, mint 1 kisgyerekkel! Csomót tudtunk telefonálni, összefutunk kutyatsetaltatni, ilyesmi.

Szóval szerintem erdemes önvizsgálatot tartani, lehet hogy nagyon egyoldalú volt ez a barátság, túl sok volt már hogy te eskuvod te lanybucsud te terhességed te-te-te. Utána még nincs időd felhívni... Hát eshet rosszul az biztos.

2021. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Megváltozik az életük, az életritmusuk, fő a kölyökfelügyelet, a férj hozza a manit, aki nem kapcsolódik be a házi munkákba, stb.
2021. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy a gyerek születésével homlokegyenest más az érdeklődési körötök. Lehet, hogy a kisgyerekektől idegenkedik a barátnőd, lehet,hogy - bár szeretné - neki nem lehet gyereke, ezért nem látogat.

Elmondtad neki, hogy nem mondott igazat a távolmaradásáröl, ezért végleg elmaradt = fáj az igazság, ez törvényszerű. Nem volt ő igaz barátnő.

2021. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm! Van gyereke két felnőtt szóval tudja mivel jár ez pont ezért esett volna jól a “társaság”. Hiába van gyerekem én igényelném más társaságát is meg más témát is. Persze egy anyuka miről beszéljen ha nincs más témája de attól még elmesélheti a másik is mik történnek vele még jól is jött volna mást hallani. Tényleg nem volt igaz barátnő. Amúgy előtte én kerestem többet. Így utólag lehet túldimenzionáltam ezt a “barátságot”.
2021. jan. 1. 13:22
 9/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam , hogy lesznek ilyenek mint a kedves 5-ös de nem baj aki akar az csak rosszat lát mindenbe bele. Nem minden rólam szólt. Ő volt az aki cseszett felém nézni. Ez nem azt jelenti, hogy én nem kerestem és nem hívtam. Örülök, hogy neked igaz barátaid vannak.
2021. jan. 1. 13:25
 10/15 A kérdező kommentje:
1-es. A mi barátságunk akkor működött jól amíg én kerestem többször. Az , hogy gyerekem született nem azt jelentette, hogy egyáltalán nem is kerestem . De tény, hogy egy anyukától nem lehet elvárni , hogy a telefonon lógjon folyton de ezt pont egy olyan nő aki már felnevelt két gyereket , az megérti és tudja. Itt a probléma az volt , hogy felém se nézett de mással meg elmászkált közben meg jött a kamu , hogy mennyit dolgozik. Amúgy egy 40 +-os nőről van szó aki már nem csajszi se . Szóval én igényeltem volna a társaságot. Amennyit előtte találkoztunk annyit gyerek mellett is tudtunk volna sőt én most jobban rá is értem volna. Régen is ő volt aki miatt eltolódott a találkozás. Én meg nem fogok erőltetni semmit nyilván.
2021. jan. 1. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!