Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szakítottatok meg barátságot...

Szakítottatok meg barátságot nárcisztikus emberrel?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogyan és hogy éreztétek utána magatokat? Van egy fontos személy az életemben, jó néhány éve, viszont úgy érzem hogy megőrülök már a játszmáitól. Csalódtam benne és a felismeréshez évek kellettek sajnos. Állandó kontroll alatt tart, az összes régi barátomat elmarta mellőlem, nincs más barátom rajta kívül. Viszont már nem bírom az állandó sértődést, megszólást, kikérdezést.. Ha ő például nem akar találkozni, azt értsem meg (amit szerintem mindig megértettem) sosem haragudtam meg rá, vagy sértődtem meg, viszont ha ő hív és esetleg nem jó, akkor napokig duzzog. Olyankor ha kérdezem mi a baj vagy haragszik-e rám, akkor mindig mondja hogy nem, nincs semmi baj, aztán pár napig ilyen helyzetben vagyunk, majd rám zúdítja a sérelmeit. És ez évek óta így megy...Viszont már nem bírom... Mit tegyek?

#nárcizmus #"legjobb barát"
2021. jan. 3. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lépj ki!!! Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, mert különben örökre egyedül maradsz, a csicskájaként.

Én szörnyen éreztem magam, mert nagyon eljátszotta a megbántottat, aztán visszatekintve, lettek utána jobb barátaim és kapcsolataim is, amik mellette nem jöhettek létre. Nem bánom, hogy megtettem.

Hiányzik néha, mert amikor meg normális volt, akkor nagyon nagyon jófej volt, de a sértődéseit nem lehet egy életen át hallgatni.

2021. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon megkönnyebbültnek éreztem magam, mintha felszabadultam volna. Ő próbált volna visszahúzni, a végén könyörgött, de én hónapokkal később is csak megkönnyebbülést éreztem.
2021. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bele sem mennék ilyen kapcsolatba, de ha talán bele is mennék nem kéne hozzá több év, hogy kiismerjem. De az már jó, hogy látod a helyzetet. Ritkítsd, majd szüntetsd be ezt a kapcsolatot, mert később még rosszabb lesz. Ha megsértődik mikor lemondod a találkozót, hagyd figyelmen kívül. Tekints rá, mint egyfajta kísérleti programra. Így nem fog érzelmileg olyan mélyen megérinteni.
2021. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 10 éves "barátság" volt. Az elején nehéz volt, mint minden szakításnál (egy barátság vége simán igyanaz a kategória szerintem, mint egy szerelmi viszony megszakadása), de aztán akkora megkönnyebbülés volt, mint még soha semmi. Már csak azt bánom, hogy túl sokáig voltam vele türelmes és nem sokkal előbb rúgtam ki az életemből. Tanultam belőle, most már messziről kiszagolom a nárcit és sosem tud hozzám közel kerülni.
2021. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos eljutottam én is oda, hogy lehet hogy könnyebb lenne nélküle. Azaz..Nem nélküle, csak az állandó feszültség nélkül. Ha anno tudom, vagy felismerem hogy érzelmileg így zsarolva leszek, én sem mentem volna bele mélyebb barátságba. Szörnyen érzem magam, egyedül a gondolataimmal, mert nem viselkednék úgy vele (és nem is viselkedtem) ahogy ő velem. Az igazat megvallva, próbáltam már leépíteni, egy-egy ilyen sértődés után, nem kerestem, nem válaszoltam és akkor is engem hozott ki a rossznak. Azt irta, hogy megváltoztam, nem csak nekem vannak problemaim, nem csak nekem nehéz. És még jobban belém ültette hogy nélküle egy senki vagyok. Lelkileg már teljesen összezsugorodtam.
2021. jan. 3. 19:14
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy próbáltam vele beszélni, és megbeszélni a dolgot. Mondtam neki hogy fáj mikor így viselkedik velem. Egy ideig nem volt konfliktus, de nem tartott sokáig. Jött egy újabb alkalom, amikor én lehetek a bűnös. Ha újra ilyen szituáció van, akkor rögtön találkozgat mással, érezteti hogy pótolható vagyok, nem vagyok olyan fontos. Csak azt nem érti hogy én elfogadom, hogy vannak más barátai is, viszont fordítva nekem nem lehet senki, mert rögtön jön az osztás. Nyilván rosszul esik olyankor, már annyira bele fáradtam, mert tudom hogy direkt csinálja.
2021. jan. 3. 19:19
 7/15 A kérdező kommentje:
Esetleg azt le tudnátok írni, hogy konkrétan hogy lett vége?
2021. jan. 3. 19:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Huh, ezt akár én is írhattam volna! Én is most próbálok kilépni egy ilyen barátsgából, nagyon nagyon nehéz. Nekem tönkre tette az életem, munkahelyemről is el kellett jönnöm, és most vergődök, mert már nincs mellettem senki, csak ő, és ahogy ezt elérte, ha olyanja van, úgy beszél velem, mintha a s..ből rántott volna elő, ha olyanja van, úgy lebsz hogy az hihetetlen. rengeteget sírok miatta, a problémáit nagyon durván zúdítja rám, olyan dolgokat kiabál rám, amiket ő tesz, de ha nekem van bajom, nem érdekli.


Kitartást neked, remélem meg tudsz tőle szabadulni!!

2021. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok valamilyen szinten, de én azért tudom magam kontrollálni az esetek többségében.


Volt egy kb. 3 évig tartó nárcisztikus barátom. Nagyon jó barátom volt, mai napig így gondolom, nagyon értelmes embernek tartom, és a korához képest nagyon sok tapasztalata van mindenről és saját véleménye. Viszont azzal, hogy neki örökösen mindenben versenyeznie kellett velem (ha én mondtam valami jót, akkor neki valami jobbat kellett, ha én panaszkodtam, akkor ő nagyobb dologról panaszkodott, hogy ő rosszabb helyzetben van).

Ha nem hallgattam meg, vagy nem értettem egyet valamiben, mert próbáltam ezt a személyiségét kicsit háttérbe szorítani, akkor én voltam a világ szégyene, aki nincs mellette, aki soha nem fogja megérteni az ő problémáit, mert ő más szinten van stb.)



Ezen kívül tényleg bármit megbeszéltünk, mindent tudunk egymásról és nagyon sok élményünk van együtt. Sokat támogattuk egymást mindenben. Viszont így, hogy én is ilyen vagyok valamilyen szinten, és ő is, nem lehetett tovább bírni, mert minden egyes alkalommal csak telt és telt a pohár befelé. Szembesítettem vele, hogy milyen ő valójában pontosan. Természetesen ellenkezett, hogy én látom rosszul, de nem érdekelt és azóta sem beszéltünk.

2021. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7. Nálam egyszer betelt a pohár, hogy egy egész jó barátnőmet szapulta folyamatosan. Akkor elmondtam, hogy én ezt nem hallgatom örökre, és utána hiába várta nem kértem többet bocsánatot (addig mindig én alázkodtam meg)...

Utána nagyon játszotta előttem magát, utalásokat tett, hogy mindenki utál, meg csak ő volt igazi barátom, de jó idő után eltűnt. Sajnos szépen nem lehetett megoldani, mérges helyzet volt már, plusz mindig ugye neki volt igaza, hiába mondtam volna el, hogy nem viselkedik szépen, én lettem volna a kis hülye... 1es voltam.

2021. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!