Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most ez normális? Lehet ebből...

Most ez normális? Lehet ebből hosszútávú barátság?

Figyelt kérdés

Van egy fiúbarátom,vagy inkább ismerős,nyáron kezdtünk beszélni,nem sokáig,mert aztán nem írtam vissza,rossz időszakot éltem.1szer találkoztunk még amikor beszéltünk,nem volt rossz,de kicsit fura volt (direkt olyan sztorit mondott h kézenfogásos-félölelős,ezt így megmutatta rajtam-persze megkérdezte-,aztán csak nézett,meg közelebb jött a tali végén).


Nem rég elkezdtünk újrabeszélni,megbeszéltük mi volt,és akkor,hogy folytassuk a beszélgetéseket. Na rólam tudni kell,hogy nem vagyok hetero,lányokhoz vonzódom,de ezt senki nem tudja. Lett volna alkalmam elmondani a találkozón,de sosem mondtam ki ezt magamról,így nem jött ki a számon. Visszatérve rá,zaklat,folyamatosan ír,és amúgy aranyos,mert érdeklődik,meg normális,értelmes is,csak szerintem mindenkinek sok,amikor 1 nap többször irogat (és tudja,h ez már zaklatás,de ennek ellenére csinálja),még ha látja is,hogy nem elérhető az ember,aztán meg kérdőre vonja,hogy mit csinál😅. A becézgetésről nem beszélve,amikor olyat mond,amit egy barátnőnek szokás,de ez a legkisebb gond. Pár napja beszélünk újra,de minden nap a találkozást hozza fel,hogy reméli minél előbb tudunk,én meg már félek,pláne,hogy gondolom fel lesz hozva a nyári,vagy hogy miért nem vagyok fent többször,így tologatni akarom,mert felesleges hibáztatásra nincs szükségem.


Direkt nem adok semmi félreérthető jelet,egyszerűen normális,közvetlen vagyok,és még csak nem is zaklató. De szerintem ő a nagyobb hibás,ha át akar verni azzal,hogy ez egy barátság,és nem mondja ki,hogy ő szeretne többet majd,ha ez a szándéka,mert megbeszélésnél olyasmit írt,hogy ,,próbáljuk meg újra aztán majd meglátjuk mi lesz".


Ti mit gondoltok? Tényleg örültem volna,ha találok egy jó barátot,de ha neki más szándékai vannak titokban nyilván nem folytatom. De aztán lehet csak én értem félre.


2021. jan. 4. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom,elmondhattam volna a szexualitásom,most lehet nem lenne gond,bár zaklató személyiségek vannak,úgy hogy az gondolom megmaradna,de pont arról panaszkodott,hogy mindig vagy bi vagy leszbikus lányokat ismer meg,és így ez is blokkolt.
2021. jan. 4. 20:12
 2/4 anonim ***** válasza:

19 éves srác vagyok, így talán tudok nyilatkozni a másik oldalról :)

Szerintem, ha nem vagytok annyira nagyon jó barátságban, akkor nem kell elmondani, hogy a lányokhoz vonzódsz, csak azt add a tudtára, hogy nem fogsz vele összejönni, akár esik, akár fúj: akár azért, mert nagyon csalódtál a pasikban, mert nem akarsz kapcsolatot, vagy most alakul valami, tökmindegy az indok, csak szerintem tartozol neki annyival, hogy ha azért beszélget veled, mert tetszik neked, és ő többet akarna (ami, valljuk be, benne lehet a pakliban, nem? Semmi akadálya nem lenne, hogy így szedjen fel, még akár működhetne is, ha bejönne...), akkor megtudja, hogy nincs esélye. Nem kell feltétlenül kijelenteni, hogy ő nem jön be, mondhatod azt is, hogy nincs kedved kapcsolathoz, nem vele van a baj.

Ezután nála pattog a labda: ha csak belédzúgott, és csak a nőt látja benned, akkor vagy lelép rövid távon, vagy megpróbál erősebben közeledni: ekkor erősebben add tudtára, hogy nem lesz belőle semmi. Viszont ha a barátot, neadjisten lelki társat látja benned, akkor keresni fog, és nem érdekli, hogy nem akarsz tőle (és a többi pasitól sem) semmit, mert nem azért közeledik hozzád, csak egy beszélgetőpartnert. Persze lehet az is, hogy most úgy érzi, hogy talán lehetne is valami (mert nem vagy egy bányarém), de ha elutasítod, akkor lehet, hogy átértékeli, és lehet úgy dönt: inkább elengedi a szerelmi vonalat, és legyetek simán csak barátok. Szerintem ez is működhet, nekem is van olyan barátnőm, akivel órákat chatelünk egész nap, de tudtomra adta, hogy nem lesz köztünk semmi sem (neki most alakul valami), én ezt elfogadtam, és szerintem mostanra az egyik legjobb barátom lett.

Azt kell eldöntened, hogy mit szeretnél: azt biztos nem, hogy a pasid legyen. Viszont kell-e neked a srác mint barát? Az, hogy napi többször ír, azt jelenti, hogy van ideje, és szívesen tölti veled. Ennyit. Nem többet. Ha meg valami olyan dolgot tesz, ami nem tetszik neki, mondd! Ha édesem-nek szólít, akkor szólj rá, hogy légyszi, ezt ne már stb. De döntsd el először, hogy kell-e neked ő mint barát. Valószínű, akkor is fog napi többször írni, ezzel is számolj. De ha ez nem tetszik, akkor ezt is mondd meg neki, vagy ne válaszolj!

Szép estét, várom privátban is a kérdésedet, ha van még :)

(Bocsi, kicsit hosszú lett! :D)

2021. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a tartalmas választ,főleg,hogy kitértél minden opcióra!😁 Igazából így elgondolkodva,bizonytalan,hogy mint barát is szükségem lenne-e rá,mert díszbarátnak megint mi értelme lenne. Jó lett volna egy olyan barát,akivel ugymond ha alakulna akkor szerelmi dolgot is meg tudnék beszélni,nem csak az általános dolgokat. Pláne,ha tegyük fel tetszek neki,akkor miért is akarna olyanról beszélni. 😂 Nem lenne baj az,hogy többször ír,ha nem lenne bennem az,hogy nem barátként ír többször ezek miatt a tervezgetések miatt. Mindenképp elgondolkodok ezeken,meg az biztos,hogy nem fogom hibaztatni,ha esetleg bepróbálkozna,mert azért lent volt az önbizalma. Köszönöm mégegyszer!😊
2021. jan. 5. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, ha más kapcsolati témában is kell segítség, írj nyugodtan, szívesen segítek én is bármiben :)
2021. jan. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!