Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Szinte minden...

Mit tegyek? Szinte minden barátságom tönkrement. Hogy kezdhetném újra?

Figyelt kérdés
A karantén miatt már tavasszal elkezdtek megromlani a kapcsolataim, mivel messze lakom a központtól. Szépen lassan elfeledkeztek rólam. Egy előtte életbidám, önbizalomtól kicsattanó srác voltam, és május végére-június elejére egy lelkibeteg, visszahúzódó ember lett belőlem. A nyár sem alakult túl jól, majdnem egész nyáron Olaszországban nyaraltunk a nagynénéméknél, és az a kis idő míg itthon voltunk, és mehettem volna, semmit nem változtatott. Augusztus végére a volt legjobb barátomék egy teljesen új bandában voltak, engem kihagyva, és pont hogy inkább kitúrni látszott, minthogy segíteni próbálna. A szeptembert ugyanaként a lelki roncsként kezdtem, mint ahogy az évet befejeztem, és az iskolakezdés sem segített a barátkozásban. Azt hittem minden visszaáll a régi kerékvágásba, de nem. Kitúrtak. Próbáltam új emberek felé nyitni, persze, de nem volt elég idő a bizalmukba férkőzni, az újabb karanténozás miatt. Senkim nincs, teljesen összeomlottam. A vírushelyzet kilátástalansága meg csak rápakol, a logikátlan, egymásnak ellentmondó intézkedéseivel. Nem látom a fényt az alagút végén, és ez nyom igazán össze. Az ismerkedést most jóformán lehetetlennek érzem. Nem tudom meddig bírom elviselni magam már, egy évvel ezelőtti önmagamhoz hasonlítva. Teljesen el vagyok veszve. 16/F

2021. jan. 5. 09:28
 1/4 Varga Lilian ***** válasza:

Abból amit leírtál azt gondolom, hogy ha valóban igaz barátaid lettek volna akkor karantèn ide vagy oda nem hagynak el. Hányszor látni olyat hogy online "party"-znak meg beszélgetnek, chatelnek, együtt játszanak. Ha elfelejtenek ebben a világban ahol mindenki lát a másikról információt ha akar ha nem, és tud vele beszélni vagy keresni a másikat ezer meg ezer módon, akkor nem voltak igazak....

Emiatt egy viszont egy cseppet sem kell szomorú legyél! Keress fel bátran olyan ismerősöket akikről korábban nem is gondoltad volna hogy beszélhettek. Meglepően jó dolog is kisülhet belőle. Illetve ha tisztázni szeretnéd a helyzeted... beszélj a "barátaiddal" kérdezd meg őket hogy mi az oka a távolodásnak. Hátha sikerül tisztázni. :)

2021. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nos, köszönöm a tanácsot! Lehet, hogy működhet. És valóban, ha igaz barátok lettek volna, tényleg nem hagytak volna ott, ez valamennyire nyugtat, hogy nem vesztettem "értékeset" Remélem hamarosan minden rendbejön, és újra a régi, nyílt, jófej srác tudok majd lenni
2021. jan. 5. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
mennyire messze laksz tőlük, h nem tudsz találkozni velük?
2021. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha szeretnél én szívesen beszélgetnék veled

valami hasonlón megyek keresztül és egész jó lenne ha tudnék valakivel beszélgetni


16

2021. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!