Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan hideg, mint a kő?

Miért olyan hideg, mint a kő?

Figyelt kérdés
Két éve költöztem egy új városba, és lett egy lány barátnőm, akit az egyetemen ismertem meg. Azóta mindig beszélünk, de nem érzem azt, hogy a kapcsolatunk haladna, vagy fejlődne. Mintha mindig ugyanabban a pontban maradnánk érzelmileg, és fizikailag is (ezt kifejtem). Persze azóta sokkal több magánéleti dolgot elmondtunk egymásnak, de mindig csak online beszélünk, most a karantén miatt, de már azelőtt is ez volt. A falumban, ahol felnőttem, bár nem voltak olyan lehetőségeim, viszont az ottani barátnőimmel mindig annyira közvetlen volt a kapcsolatunk. Imádtunk együtt filmezni, ölelgetni egymást, örülni egymásnak, ott lenni fizikailag egymás mellett minden szakításnál. Ezzel a lánnyal pedig nem lehet, mindent online beszélünk meg, és amikor találkozunk akkor is olyan, hogy nem szereti ha megérintik, meg eléggé merev. Kedves, és támogató, de mégis olyan távolságtartó. Azért írom ezt ki, mert nem értem. És tudom, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni, de én esélyt akartam neki adni. Nem hinném, hogy velem lenne a baja, mert másokkal is ilyen. Úgy hideg, hogy közben ilyen szende kislányos kedvességgel kompenzálja, ilyen kis ártatlan. Vannak rajta kívül barátaim, csak ezt az egy kapcsolatot nem tudom hogyan kezelni. Félek vele ezt megosztani, mert lehet nagyon rosszul esne neki, viszont meg szeretném érteni ennek az okát. Úgy tűnik, hogy ő nem tud örülni ilyen apróságoknak, mint pl. átmenni egymáshoz, pizzát rendelni és egész éjszaka dumálni, vagyis olyan, mintha megjátszaná, mert régen is ilyen félévben max 3-4x találkoztunk. Nem azt mondom, hogy mindig együtt kell lenni, de a barátnők nem azok az emberek, akik minden héten ott vannak és ha baj van, akkor sírtok egymás vállán, vagy megnéztek egy jó filmet?
2021. jan. 10. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a talalkozasok surusegen mulik a kapcsolat. Inkabb azt nezd, h pl. a bajban tudsz e ra szamitani.

Meg neveltetesen is sok mulik, pl. Ha ot ilyen ridegtartasban neveltek fel....

Amugy en pl. csaladtagjaimmal kimondottan olelkezos, puszilgatos vagyok, de el nem tudom kepzelni, hogy megoleljem, megpusziljam a baratnom csak ugy koszonesen kivul, nem tudom miert.Amugy ez a sirunk egymas vallann stb. Ilyen foku intimitast parkapcsolatban szokas megelni, gondoltal mar erre? Vagy gyermekkorban..de az is lehet hogy csak masok vagyunk es mashogy latjuk ezt

2021. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A testközelség nálam is csak párkapcsolatban működik. Vagy gyerekkorban, ahogy az 1-es írta. Felnőttkorban a tapintás nekem nagyon mást jelent, mint a pajtásság... nem lehet, hogy pont az érintéseidtől görcsöl be, és nem tudja, mi van, esetleg leszbikusnak vél?
2021. jan. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem ő az az ember, akit ha felhívnék éjszaka, hogy baj van, akkor fontosabb lenne neki az, hogy fáradt, mint hogy én rosszul vagyok. Lehet segítene, de nem azzal a nagy örömmel, hanem inkább azért, hogy ne érezze magát egy rossz embernek.


Természetesen nem úgy értettem ezt az ölelgetést, hogy 0-24, hanem találkozásnál, ha megölelsz valakit, akkor érzed, hogy szorosan ölel vissza és örül neked. Valaki pedig rideg és kővé mered, ha hozzáérsz. Vagy ha baj van, akkor sem ölel meg, hanem ül és néz téged, meg mond pár sablonszöveget.

2021. jan. 10. 00:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem elég sokszor hívtak fel részegen, hogy baj van, és nagyon meguntam. Ilyen éjjeli telefon ne legyen, max az életben kétszer-

háromszor.

2021. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ezek most nyilván extrém példák. Én pont az a típus vagyok, aki nem hívna fel senkit még akkor sem, ha tényleg nagy gáz lenne. Csak az érzelmi hidegséget akartam hangsúlyozni, ugyanis ha engem felhívna a legjobb barátnőm az éjszaka közepén, akkor biztosan odarohannék.
2021. jan. 10. 00:29
 6/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Igy viszont tenyleg fura, ha pl sirsz, valami baj van es nem olel meg, hiszen ez ilyen osztonos reakcio egy embernel. Mas esetben bennem is megfordulna, hogy esetleg leszbikus vagy e, mivel felnotteknel fura a sok testi kontakt baratsagban. Persze ertem hogyha nem vagy az.


Az nagyobb gaz ha a bajban nem segit. Akkor nem is a baratod, maximum erdek fuzodik hozzad, vagy irigyed. Ez fura, de az irigyek is szeretnek kozel lenni...

2021. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!