Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem kedvelnek az őszinte...

Miért nem kedvelnek az őszinteségem miatt?

Figyelt kérdés
Van egy baráti társaság ahol a fülembe jutott hogy már nem vagyok mindenki szíve csücske és nem igazán értem hogy miért. Volt egy össze veszés mert szarul érintett egy dolog a társaságon belül és elmondtam hogy miért. Kulturáltan elmondtam a véleményem, Őszintén kifejtettem a problémámat erre kb mindenki megharagudott rám.. Azért mondtam el hogy lehessen javítani a kialakult helyzeten, ha úgy van én is változzak, de semmi mást nem kaptam mint a köpködést. Nem igazán értem hogy ezt miért így sikerült lereagálni, ha nem mondom el a bajom akkor honnan tudnák mi zavar. Próbálok magamon változtatni, de úgy érzem hogy felesleges mert normális ember módjára nem tudnak megbeszélni egy vitát akkor úgy érzem hogyfeleslegesen járatom a számat
2021. jan. 12. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Üdv a klubomban. Mostanra egy barátom sem maradt, mert mindenki csak a hamis, felszínes bájcsevejt szereti hallani, az őszinte igazságot nem.

" Ha őszinte vagy, mindig legyen nálad kard!" viking közmondás

2021. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy, hogy azt az igazságot hogyan mondod. Tapintatosan, vagy csak odadobod, hogy na ez van. Elmondhatod az igazságot, de ez nem azt jelenti, hogy akkor szabad az út, és le lehet teperni a másikat, akárhogy, mert ez az igazság.

Én azt vettem észre, hogy sokan vannak fennakadva azon, hogy mit milyen stílusban mondunk, és milyen megfogalmazásban. Ha már nem udvariasan, tisztelettudóan mondod, akkor nem lehet igazad, ellenben, aki szépen beszél, és udvarias, annak csak igaza lehet. De lehet, ezt csak én tapasztalom, ki tudja.

Az igazság fáj, ezért sokaknak szép csomagolópapírban, masnival átkötve kell odaadni. Ha van hozzá türelmed...Ha nincs, akkor néha jobb meg se szólalni (ez megint az én tapasztalatom, de lehet másnak más jön be)

2021. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem akkor ez nem is baráti társaság, keress másikat. Abszolút nincsen azzal baj, ha elmondtad a véleményedet és örülj inkább neki, hogy kibújt a szög a zsákból.


#1:

Van benne valami, hogy vannak olyanok akiknek az a barát, aki mindenben egyetért velük. Ezeket én idővel kitakarítottam az életemből.

Megmaradtak azok, akikkel több témában is más a véleményünk, mégis eltudjuk fogadni a másikét.

De szerintem azért sok ember van ezzel így. Talán te mozogsz rossz körökben.

2021. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy bunkon mondom el a véleményem, egyszerűnek kimondom az igazságot és kész. Amúgy se értem minek kell cukorban megforgatni amit amúgy is mindenki tud. De értem sokaknak nem sikerül ezt lenyelni.
2021. jan. 12. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez azért van, mert rengeteg ember inkább hallgatja egész életében a kamu s*ggnyalást a barátaitól, mint az őszinte kritikát. Nekem is nyers és őszinte stílusom van, és senki kedvéért nem változtatnék ezen, mert ez a tulajdonság segít kigyomlálni a kamu barátokat.

Ha ilyen maradsz, készülj fel, hogy kevés barátod lesz, viszont maradéktalanul megbízhatóak. Többet érnek, mint száz szemedbe vigyorgó, hátbaszúrós barom.

2021. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Kulcsszó: tapintat. Sok módja van annak, hogy az értékrendünk által képviselt igazságot elmondjuk valakinek, azonban az soha sem mindegy, hogy mikor, milyen közegben, kiknek a füle hallatára, milyen stílusban, vehemenciával, mennyire sértő módon adjuk ezt elő.
2021. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!