Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem találok baratokat?

Miért nem találok baratokat?

Figyelt kérdés

Mármint, igazi jó barátokat. Van egy csomó felszínes kapcsolatom, de nem igazán sikerül olyan barátot/barátnőt találnom, aki tényleg ragaszkodik hozzám. Én úgy érzem mindent megteszek, ha valaki kedves, én is az vagyok, beszélgetek, érdeklődök a másik iránt, segítek amiben tudok. Van, akivel összejárunk időnként, de aztán ennyi. Engem alig keresnek vagy hívnak valahova, pedig szívesen mennék. Ha én hivok, akkor nem a válasz, vagy nekem kell alkalmazkodni. Sokszor hiszem azt, hogy csak "szamár" vagyok, ha nincs más... Én nem erőltetem magamat másokra, nem vagyok levakarhatatlan meg ilyenek, de van egy szint, amire egy kölcsönös kapcsolatban igényem lenne. Enélkül nem látom értelmét egyoldalúan energiát fektetni a dologba.

Néha úgy érzem, velem van valami baj, de nen jövök rá, hogy mi. Illetve azt tudom, hogy nagyon merev a viselkedésem, de ez annyira elfogadhatatlan?



2021. jan. 17. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen, nem hozzád valóak voltak.

Olyat keresd, akinek hasonló az érdeklődesi köre. Vagy ha van hobbid, akkor ott keresd.


De az is lehet, hogy elég gyengeba dumád, témáid...

2021. jan. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nekem is ez a problémám már évek óta, amit leírtál. Akikről azt hittem hogy a barátaim, szó nélkül eltűnnek vagy csak szépen lassan lemorzsolódnak. Ami a legelkeserítőbb, hogy mennyire sok embernek ugyanez a problémája, mint neked vagy nekem. Talán a legtöbben nem is barátokat szeretnének csak valakit aki szórakoztatja őket, nem tudom. Azt azért hozzáteszem, hogy volt itt a gyakorin egy ugyanilyen kérdés egy csajtól, hogy nagyon magányos és szeretne barátokat az ő korosztályából. Írtam neki, aztán össze is futottunk, elmentünk sétálni, onnan kb alig akart hazamenni, majd amikor utána elhívtam valahova akkor aznap lemondta, egyszer vagy kétszer még utána írtam neki hogy hogy van, majd eltűnt, én meg nyilván nem zaklattam. Szóval azért mindennek megvan az oka.
2021. jan. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Akik nem visszonyozzák a dolgokat több idő elteltével sem,azokkal nem érdemes foglalkozni.

Akik negatívan állnak a dolgokhoz,csak magukkal foglalkoznak,siránkoznak,azokkal is meg kell szakítani a kapcsolatot.

Én így látom a dolgokat 22 évesen.

2021. jan. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Korod, nemed, lakhelyed?
2021. jan. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
mert nagyon szeretnél egy igaz barátot, ezért nincs...az a baj, hogy nem tartod magad semmire..ez a hiba..azt hiszed nem kellesz senkinek. pedig csak nem hozzádvalók..ne dörgölőzz, ne akarj barátja lenni senkinek...
2021. jan. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kérdező, én is ugyanebben a helyzetben vagyok, 22 évesen. Nálam talán az is lehet a gond, hogy 2 számomra felejthetetlen barátság is tönkrement, egyszerűen lemorzsolódtak, tízen éves barátságok. Mai napig gondolok rájuk, persze nem szándékosan, de eszembe jutnak, sokszor az álmaimban jelennek meg, ami teljesen felkavar. Az egyikkel már 4 éve nem beszéltem - én próbáltam, a másikukkal pedig fel éve, de már előtte is csak én voltam az aki energiát fektetett a dologba. Próbálom magamban tudatosítani, hogy ezekre szép emlékként kell tekintenem, de nagyon nehéz. Azért még reménykedem, hogy egyszer az életben újra egymásra találunk, vagy sikerül olyan mélységű baratsagra szert tennem más személyében.
2021. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátság és a párkapcsolat ezen a téren egyforma érzelem. Mindkettőhöz a te szeretetreméltóságod a kulcs.
2021. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!