Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátotok ilyen mértékb...

Ha egy barátotok ilyen mértékben ignorál egy párkapcsolat miatt akkor hogy viselkednétek vele?

Figyelt kérdés

Gondolom néhányan már jártak ebben a cipőben és nem egyedi az esetem.


Röviden: az egyik jó barátom összejött egy lánnyal fél éve. Mostanra a mi kapcsolatunkat olyan szinten leépítette, hogy nekem vissza se ír facebookon, pedig rendszeresen elérhető. A legutóbbi üzenetemre 2 hete nem válaszolt, és el sem olvasta.

A lányt is, és őt is legalább 10 éve ismerem, mindketten az én ismeretségi körömből vannak, bár nem kifejezetten rajtam keresztül ismerték meg egymást, de nagyon sokat segítettem abban, hogy összejöjjenek.

(A lány kikérdezett a barátomról, hogy milyen ember, nem fogja e megbánni ha összejön vele stb...és a barátom érdekében ferdítettem, vagy hazudtam, de igyekeztem eltitkolni minden negatív tulajdonságát, nehogy ez befolyásolja a lányt)

A lánnyal semleges "haveri" kapcsolatom volt, azt gondolom vele is jóba vagyok, de sosem beszélgettünk pl. facen csak élőben.

Kizártnak tartom, hogy a lány kérte arra, hogy ignoráljon engem, eleve nem befolyásolható ilyen téren, bármilyen barátnője volt mindig tartottuk a kapcsolatot (és volt barátnője aki kifejezetten utált engem)


Nem értem, pedig ő mindig olyan ember volt, hogy a barátaiért bármit, tudom, hogy az a bizonyos barátnője előtt is mindig védett meg nekem adott igazat mindenben amikor a csaj morgott miattam. És ilyen embernek is ismerem aki nem csak mondja, hanem tesz is a barátaiért.

Tudom, hogy most nagyon szerelmes, de ez nem ok, arra legalábbis semmiképp sem, hogy válaszra se méltasson. -ha még azt mondja, hogy nem jön bulizni mert a barátnőjével van azt meg is tudnám érteni, ezt nem-.

Már egyébként 2-3 hónapja ilyen, hogy több nap, vagy 1-1 hét után válaszolt csak.

(előtte naponta többször voltak üzenetváltásaink)


Na mindegy, én viszont már tudok olyan dolgokat ami alapján biztos, hogy nem örök életre szóló szerelmük van, legalábbis a csaj részéről nem.

Barátként ezeket szívesen elmondanám neki ha úgy állnánk, de azt hiszem nem vagyunk már barátok, szóval semmiképp sem informálom.

A lényeg, hogy szerintem rövidesen már nem lesznek kapcsolatban, kíváncsi leszek, hogy azután fog e keresni.


Hogy, miként állnátok egy ilyen emberhez ha pl. keresni fog?

Engedjem el ezt a barátságot?

Csalódott és dühös vagyok, mert úgy gondolom, hogy én csak jót tettem neki.

Vagy meg kell bocsájtani, hogy a szerelem elvakította?



2021. jan. 18. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem barát. Semmibe vesz téged, egyik pillanatról a másikra dobott.


Vedd te is semmibe és keress új barátokat, akik méltók.

2021. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem élőben érdemes lenne megbeszélni, hiszen ha nem válaszol, máshogyan nem érheted el...Attól is függ a dolog, hogy mennyire vagytok jó barátok, illetve, hogy mennyire akarod őt visszakapni. Szerintem elsősorban magadban kell rendezni a dolgaidat és az érzelmeidet. Ha ez megvan, biztosan könnyebben tudsz majd dönteni ezügyben. (:
2021. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engedd el őket. Majd pár hónap múlva keresni fognak, de ne reagálj. Ők nem a barátaid. Sajnos nekem is ment tönkre 10 éves barátságom emiatt, de itt nekem lett párom, ennek ellenére nem építettem le őt, ő kezdett bunkó lenni a párommal.
2021. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Ha igazán szereted a baratnödet akkor nem haraguthac rá. Tudod a szerelem ijen elvakít. Ezért ne légy rá dühös. Majd egyszer te is jársz ebbe a cipőben.. Xdd
2021. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!