Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy zárjam ki az életemből a...

Hogy zárjam ki az életemből a hamis barátokat?

Figyelt kérdés

Van 2 lány, akik iskola-és munkatásaim is voltak. Jóban voltunk, barátok voltunk. Aztán egyetemre mentem munka mellett, és utána nem sokkal elő is léptettek. Nem lettem tőle beképzeltebb, vagy lekezelőbb, sőt külön vigyáztam, hogy ne legyen ebből feszültség, miközben éreztem, hogy van. Aztán kezdtek jönni innen-onnan az infók, hogy mik terjednek rólam, miket mondanak a hátam mögött. A lefeküdtem a főnökkel-től kezdve egészen a megjátszom magam, ezt mondtam, azt mondtam dolgokig. Kerdőre vontam őket, igazából be is ismerték, de mégis rám haragudtak, ahelyett hogy bocsánatot kértek volna. Nagyon bántott a dolog, mert mindig figyelek arra, hogy egyenes legyek,nem pletykálok, azt éreztem nem adtam erre alapot és úgy hittem barátok vagyunk. Azóta új munkahelyen vagyok, talán ezért is, de jött egy jobb lehetőség. Új közegbe kerültem, kialakultak barati köreim az egyetemen és az új munkahelyen is, van párom és a gimis barátnőim akik legközelebb állnak hozzám, velük is sokszor találkozom. Próbáltam elengedni ezt az egészet, hiszen nincs szükségem ilyen barátokra, meg vannak igaziak és már nem is kell velük találkoznom többet. Mégis állandóan szembejönnek velem a közösségi oldalakon és frusztrált leszek tőle, meg akarom érteni és újra bántani kezd a dolog. Azt hiszem alapvetően azért, mert tudom, hogy nekem volt igazam, ők viselkedtek helytelenül mégis ők dühösek rám, ahelyett, hogy szégyellnék magukat. Tudom egy kicsit túlteng az igazságérzetem.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ezeket elengedni?

Köszi a válaszokat.



2021. jan. 18. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiveszed őket a baráti körből és távolabbi ismerősbe teszed. Akkor nem fogod őket látni. Amúgy meg nem foglalkozol velük. Nincs telefon, nincs tali.
2021. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én leállítottam a követésüket facen és úgy nem jelentek meg plusz ha hívtak valahova mindig kitaláltam hogy programom van dolgozok stb... fél év alatt lekoptak és már nem is érdekelnek. Nehéz volt se túl lettem rajta.
2021. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak face-en? Dobod őket a barát listádról és ennyi. Ha felhívnának megmondod köszi nem. Ha kérdik haragszol e, igen. Irigyek és gonoszak voltak veled. Nem kell túlkombinálni.
2021. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Én általában írtam egy regényt, amiben levezettem részletesen a problémám, mondhatni kulturáltan kiosztottam az illetőt. Majd a végére mindig, hogy ezzel le is zártam, mindent elmondtam, amit akartam, az én lelkiismeretem tiszta.

Így végül mindig én jöttem ki győztesként, és valóban tiszta lelkiismerettel.

Ha reagáltak, ha nem (általában nem), onnantól kezdve ignoráltam őket teljesen. Mégcsak törölni sem töröltem őket semmilyen platformról, mert az sértődöttséget sugallhat.

2021. jan. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elkezdesz másokkal időt tölteni és ők háttérbe szorulnak. Felfogják majd ők is.
2021. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!