Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről, akinek nincsenek, vagy alig vannak barátai?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Szerintetek "hozhatja így az élet", vagy csak az ember tehet arról, ha semennyi, vagy kevés barátja/haverja van? Esetleg van szerintetek olyan ember, aki önszántából él remete életet? Mert szerintem nagyon kevés.


Én pl. néha tátott szájjal nézem, hogy a legtöbb ismerősömnek mekkora baráti közössége van, párkapcsolattal, mindennel. Én is próbálkoztam magam köré közösséget építeni, eddig inkább kevesebb, mint több sikerrel.



2021. jan. 26. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

Semmit. Én is ilyen vagyok, de önszántamból. Persze mindenkinek az az első gondolata, hogy az illető egy rossz ember, azért nincs senkije, de rengeteg magamfajta introvertált van, akiknek csak teher az emberi kapcsolatok kialakítása, de ettől még nem antiszociális, mivel ezzel a szóval is többnyire hibásan dobálóznak.

Szóval nem ítélkeznék, mert nem tudom az illető körülményeit.

2021. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki felett nem ítélkezem.

Szerintem a baráti magányosság egy összetett dolog.

- Egy betegségből adódóan gátlásos az illető, vagy emkatt abszolút nem akar emnerek közé menni

- A nem megfelelő környezet. Pont olyan emberek között van, ahol kevés a rendes, hozzá illő ember.

2021. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek barátaim, sajnos a régi sulis barátok már kikoptak, mindenkinek család meg egyebek. A meló meg messze van itthonról, ott sincs lehetőségem. Mondhatni hogy így hozta az élet. Azért néha hiányzik, főleg mostanában. 47F
2021. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nekem sincsenek igazából :D

Legjobb barátom a húgom, vele és a párjával szervezünk néha közös programot.


Akik voltak "barátok" csak addig tartott barátságok voltak, amíg folyamatosan tudtak mivel dicsekedni nekünk (nyaralások,új autó,stb), amikor mi kerültünk jobb anyagi helyzetbe, vettünk házat, újítgatjuk, ezt már nem bírták nézni a nagy barátok :D szépen lemorzsolódtak. Az ilyenek után nem is sírok mondjuk, akkor inkább ne legyen semmilyen. Soha nem unatkozom így sem.


27/n

2021. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3-4 embert tudnék mondani, akit a barátomnak tekintek. Közülük eggyel igazán szoros a kapcsolat, minden nap beszélünk. A másik négy ember pedig olyan, hogy hetente legalább egyszer, de van, hogy többször is. Nagy bandázások nem igazán vannak. Tudok én is olyanokról, akiknek nagy (10+ fős) baráti társaságuk van, de én ekkorát nem tudnék kialakítani. Igazából azokat a személyeket tekintem a barátaimnak, akikkel kölcsönösen tudunk mindent egymásról, van egy kötödés érzés.
2021. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
99%

"Esetleg van szerintetek olyan ember, aki önszántából él remete életet?"


Mármint kint az erdőben, kunyhóban, vadászva? Úgy nem sok van.


Olyanok sokan vagyunk, akik az emberekkel csak formális kapcsolatot tartunk fenn. Köszönünk a boltos néninek, megbeszéljük a munkatársakkal a munka miatt megbeszélendő dolgokat. Sőt, még a neten is kommunikálunk, mint pl. most én itt, ez alatt a kérdés alatt. De egyébként semmi személyes kapcsolat. Esetleg szülők, akinek még élnek.

2021. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Semmit nem mondanék. Nem szoktam másokon csámcsogni.

Nekem sincsenek és önszántamból. Nincs szükségem szoros kapcsolatokra. A felszíneseket szeretem.

2021. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én először megsajnálom, mert saját magamból kiindulva rögtön arra gondolok, hogy szegény biztos magányosnak érzi magát, szeretne barátokat stb., de utána eszembe jut, hogy ezerféle oka lehet ennek és nem feltétlenül van rajta sajnálni való. Ez tényleg egy összetett kérdés, mert valaki nem tart igényt társas kapcsolatokra és nem is szeretne barátokat maga köré, míg valaki a saját hibájából marad egyedül, illetve valakinél tényleg szimplán így hozta az élet.

Én személy szerint maximum két barátot tudok megemlíteni, akiket már ovis korom óta ismerek, viszont az utóbbi években már elkezdtünk távolodni egymástól, mert mindenkit más irányba sodor az élet (a szokásos pl. tanulmányok, munka, család stb.). Emiatt nagyon keveset is találkozunk, a legtöbbször csak a neten keresztül tartjuk a kapcsolatot. Én ezt nagyon sajnálom, mert rajtuk kívül nincsen senki másom és én igényelném a szorosabb baráti kapcsolatokat, rendszeres programokat, személyes beszélgetést. A többi barátom elkopott az évek folyamán vagy pl. még gyerekkorunkban megszakadt a kapcsolat mikor mondjuk elköltöztek vagy hasonló. Új barátságokat pedig szerintem alapból nehéz kialakítani, illetve magam is egy félénkebb, visszahúzódóbb személyiség vagyok és emiatt sem könnyű.

2021. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, sose voltak igazán barátaim, de ez saját döntés volt, sose tudtam magamhoz közel engedni embereket, vagy igazán elkezdeni kötődni másikhoz, maga a társaság néha hiányzik, persze erre ott vannak az aktuális haverok, de akkikel szoktam néha beszélgetni, vagy csetelni ők is nagyon messze vannak attól hogy barátoknak tekintsem őket.
2021. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem foglalkozom más életével.
2021. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!