Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem miért nem sikerül...

Nekem miért nem sikerül barátkozni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és sosem sikerült barátkoznom. Van jelenleg pár albarátom kiket egyáltalán nem erdeklek, hiszen a távoktatás óta nem találkoztam velük.

Mikor sportra jelentkeztem emiatt, azt kaptam a szemembe, hogy senkit sem érdeklek. Többször volt az hogy csapatkapitányosdit játszott az edző, és mindig engem választottak utoljára (Ez suliban is van, sőt volt olyan osztályfőnöki óra ahol játszottunk, ahol mindenki úgy választotta a másikat hogy mennyire szereti) és utoljára választanak mindig. Nagyon megalázó. Volt olyan is, hogy rajtam veszekedtek hogy melyik csapatba tartozzak. (Pistike nálatok van! Nem nálatok!) Közbe én kosarazok az egyik legjobban abban a körben.

Ha barátkozom akkor a hülyét kell sokszor elő adnom hogy nevessenek legalább rajtam.

Kinézetemre rengeteg csúfolást kaptam, így az önbizalmam pláne lent van, és így nem merek oda menni másikhoz, vagy Facen barátkozni, mert félek hogy bántanak, de nagyon rossz nézni hogy mindenkinek van barátja de nekem nincs, főleg ugy, hogy kéne mert otthon egyáltalán nincs minden rendben, és szükségem van tarsasagra.

Annyira el szigetelodtem az emberektől, hogy azt sem tudom már hogy kell valakivel beszélni, meg nagyon félek, hogy bántanak.



2021. jan. 26. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok, nekem az iskolapszichológushoz járás egy kicsit segített, hogy nyitottabb legyek
2021. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint elsősorban azért nem sikerül barátkoznod, mert megfelelési kényszered van. Akivel összeillesz, magától létrejön a barátság, ha nem ijedsz meg. Ha megijedsz, az feldolgozatlan régi, kellemetlen emlékek hatása szokott lenni, azt érdemes megkeresni és feldolgozni.


Ezen felül a körülmények is lehetnek akadályozóak (kis település, betegség stb).

2021. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben fogadd el magad, tudom ez baromi nehéz. Én is sokáig küzdöttem ezzel.

Add önmagad (meg elemezd a személyiséged hogy vajon mi lehet az ok amiért nem barátkoznak veled, bár gondolom azért mert zárkózott vagy és az igazi személyiségedet nem is ismerik)

A külső is számít bizonyos szintig, ne azt nézd hogy mi éppen a "divat" az ismeretségi köreidben, hanem hogy neked mi tetszik és mi áll jól.

És ahogy elöttem is írták, lehet jót tenne egy látogatas pszichológusnál. :)

Sok sikert és próbálj pozitív lenni.

2021. jan. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Pszichológusra én is gondoltam, itt lenne az idő megtenni a szükséges lépést ehhez akkor.

Igazából bennem ilyen emlékképnek megragadt, és álmaimban visszatér, hogy találok haverokat, és azok egy idő után "csalódnak bennem", és ott hagynak, és közbe rá jövök hogy én csalódotam bennük, és egyedül vagyok.


Már mondta nekem az osztályfőnök, hogy nagyon zárkózott vagyok. Érdekes érzés ez, mert nem akarok az lenni, de egyszerűen a tudatom nem enged mást, és felek az emberektől. Tudom érdekes módon hangzik, de én így érzem.

2021. jan. 29. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!