Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Beleszerettem a legjobb...

Kageyama_Akira kérdése:

Beleszerettem a legjobb barátomba, de szerintem ő nem így érez és nem is akarom elrontani a barátságunk... Mit tudnék tenni? A szerelem visszafordítható barátsággá?

Figyelt kérdés
Fontos lenne tudnom, túl fontos ő számomra, de olyan nehéz elnyomnom, hogy többet szeretnék.

2021. jan. 27. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán fellángolás. Kicsit nem tudod kerülni?
2021. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Akarattal nyomd el. Maradjatok barátok, így biztos melletted marad.
2021. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen, vissza lehet fordítani. Idővel, ha vár rád a barátod egy kicsit. De ehhez kell egy vallomás. El kell mondanod neki mit érzel, anélkül nem biztos, hogy sikerül. Mondd el neki, hogy te szeretnéd megtartani a barátságot, de kicsit belezúgtál. Nyilván itt szóba jöhet, hogy akár te is tetszel neki, és akkor járhattok is. De ha nem, akkor is kérd hogy mondja el ő mit érez, hogy maradna e a barátod ennek az érzelemnek az ellenére is. Ha igen, a továbbiakban beszélgessetek ugyanúgy, de egyelőre ne csináljatok kettesben programot. Nekem egy haverom vissza utasítása után még kb 1-2 év kellett hogy ne repkedjenek pillangók a gyomromban beszélgetés közben. Sokat segítene ha beszélgetnél másokkal is, esetleg elmennél majd később randizgatni is, vagy bulizi egyet (korona után :D).
2021. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is volt ilyen. Jó ideig tartott realizálni, hogy nem azért vagyok annyira izgatott és boldog, mert szimplán jóban vagyunk, hanem mert jóval többet érzek. Iszonyat nehéz volt végighallgatni, hogy éppen ki jön be neki, de semmiképpen sem vallottam volna be neki miket érzek. Amúgy is teljesen más emberek voltunk, sosem jöttünk volna ki jól egy kapcsolatban. Elnyomtam az érzést, és kész. Idővel enyhült. Utána kijártuk a középsulit, másfelé terelt minket az élet, de a mai napig jóban vagyunk, bár aktívan nem tartjuk már a kapcsolatot. Nekem ez így tökéletes volt, boldog kapcsolatban élünk mindketten már, és megmaradt köztünk a barátság. Sokkal többet ért nekem ez a több év szoros barátság, mint ki a tudja mennyi ideig tartó párkapcsolat.


De: ha ti összeillenétek, és tudod róla, hogy esetleg te is bejössz neki vagy legalábbis nem tetszik neki más, akkor talán érdemes lenne adni neki egy próbát. Ha picit flörtölsz vele, lejön könnyen a reakcióból, hogy mi a véleménye erről. Ha nem tartod valószínűnek, akkor add fel, teljesen felesleges lenne felforgatni a barátságot.

2021. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Sok barátságból alakult már ki szerelem az évek során. Őszintén szólva, a barátságok idővel véget érnek. Mindegyik. Új suli, költözés, vagy mondjuk mert ő összejön valakivel és téged onnastól elkezd hanyagolni, vagy szimplán összevesztek valamin. Viszont a szerelem más. Ha összejöttök és jól működik a kapcsolat, akkor tényleg mindig veled lesz. Őszintén...én simán beáldoznék egy jó barátságot egy esetleges szerelemért.
2021. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-esnek:

Van, hogy elhnagzik közöttünk egy két flörtölés, és nem egyszer mondta már, hogy ha lesz egy párom nagyon szerencsés lesz. Plusz ott van a tervünk miszerint ,,ha nem lesz párunk xy éves korunkig összházasodunk mint barátok, 1, hogy a szüleink hagyjanak a masik meg, a kéretlen hódolókat a gyűrűvel hamar le lehet rázni". Meg sokszor hülyéskedünk, hogy örökké szinglik maradunk.

A másik viszont, hogy mondta, hogy van egy crusha, de le akar mondani róla, de nem könnyű, én pedig igyekszek támogatni (amennyire lehet, a korona miatt nem nagyon van lehetőségünk most találkozni) és nem kimutatni, hogy féltékeny vagyok a lányra. (Bár nem tudom ki az ^^')


De nagyon köszönöm a válaszokat 🥺

2021. jan. 28. 00:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Oh, nem reménytelen :) Te is dobj be ilyen mondatot, amire ráharaphat ha érez valamit. Fontosabb vagy mint hinnéd + mindent elmondó nézés. vagy ilyesmi. Ha totál semmi reakció akkor marad barát.
2021. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utalhat akár rád is.

Te meg utalgass arra, hogy biztos az xy az és kezeld tényként, kicsit húzd az agyát vele. Majd idővel kinyögi, hogy "nem, te vagy az" vagy "nem, mert xy az".


Hány évesek vagytok amúgy?

2021. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-asnak


Nem hiszem hogy én lennék, nem úgy beszél róla...

Amúgy meg ő 15, én 18... Sosem zavart igazából, hogy ki a kisebb/nagyobb... Vagyis én sokáig idősebbnek hittem a gondolkozása miatt. Anyámék szerintem nem normális ha ,,gyerekekkel barátkozom"

2021. jan. 29. 00:21
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk 3 év korkülönbség ebben a korban főleg a lany javára sok. Később, felnőttek között nem sok, de ilyenkor még ebből a felállásból hosszú kapcsolat nem lesz. Valóban maradjatok csak barátok :)
2021. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!