Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is tapasztalta, hogy az...

Más is tapasztalta, hogy az angolokat nagyon foglalkoztatja a dominancia?

Figyelt kérdés

Tehát szinte mindig arra törekednek a kommunikációban, hogy domináns pozíciót töltsenek be, az ő akaratuk szerint történjenek a dolgok. Kompromisszumra nem nagyon hajlandók. Mindenikük szent meggyőződése, hogy az ő nézőpontjuk a helyes.


Ez általános ott vagy csak én fordultam meg rossz helyeken?


2021. febr. 17. 10:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

"az" angolok???


Beszéltél az összessel? :-D

2021. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ezt nem tapasztaltam általános jelenségnek.
2021. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
3%
Mindig is egy erőszakos, buta, primitív nép volt, - semmi újat nem osztottál meg senkivel.
2021. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Ez ostobaság.

A barátom félig angol és számtalan angol barátom van, így úgy érzem, bőven van tapasztalatom. Egyikük célja se az, hogy domináljon, hanem hogy értelmes beszélgetést folytasson. Sokkal fejlettebb vitakultúrájuk van, mint a magyaroknak valaha volt. Nem is káromkodnak állandóan, mint a sok magyar, aki a ge##ci és ku##va szavakat lassan már igekötőnek használják.

EV

2021. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló tapasztalatom van, mint 4-nek. Kifejezetten kompromisszumkész és elfogadó emberek, és sokkal jobb vitakultúrájuk van, mint az átlag magyarnak. Nem akarják lenyomni a más véleményt vallókat. Olyan igazi "gentleman"-ek.
2021. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4,5


Akkor valószínű nem mindegy, hogy az oxfordi angollal beszélsz vagy egy északival.


Gondolom ez lehet az eltérő tapasztalatok oka.


A 3-as viszont mond valamit?

2021. febr. 17. 11:03
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

#6

A barátom cambridge-i (bár nem ott tanult), de ismerek kis északi faluból származó angolt és tősgyökeres londonit és ugyanaz a tapasztalatom. Amiben eltérnek, az a kiejtés, de a kérdés nem erre vonatkozott.

EV

2021. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Angliaban elek, egyaltalan nem tapasztaltam semmi ilyet.

4-essel egyetertek, az osszes angol ismerosommel kivetel nelkul normalis beszelgeteseket tudok folytatni, es ha karomkodnak is akkor is csak magukban, pl munka kozben mikor idegesek de beszelgetes kozben egyaltalan nem hallottam meg senkitol, pedig itt elek mar par eve.

Meg ha belul meg is van gyozodve rola hogy az o velemenye a helyes, akkor is teljesen kulturaltan meg tudjuk beszelni az adott temat, es teret enged meghallgatni a masik velemenyet is.

2021. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

8


Ja igen, s ez a másik. Nem mutatják ki mit gondolnak igazából, inkább mosolyognak s közben magukban a pokolra kívánnak. Ez sem túl szimpatikus.

2021. febr. 17. 11:59
 10/26 anonim ***** válasza:

9 pont nem ezt mondtam.

Hanem attolmeg, hogy mas a velemenye kulturaltan is meg tudja vitatni, illetve ugy is ki tudja mutatni mit gondol hogy ne legyen paraszt mellette, ennel azel sokkal normalisabbak mint ahogy te beallitod oket.

Nyilvaloan itt is van kivetel, mint mindenhol, embereket/nepcsoportokat nem tudsz ilyen altalanositasba besorolni, de azert az hogy “mindenki ilyen” az tulzas.

Szerintem rossz helyeken fordultal meg, en ezt a fajta viselkedest egyaltalan senkinek sem tapasztaltam.

2021. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!