Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél, ha a legjobb...

Mit tennél, ha a legjobb barátodtól kapnál egy üzenetet, amiben azt írja, hogy öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, sem én, sem más nem akar véget vetni az életének!!!

2021. febr. 22. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálnám le állítani utána szólnék a szüleinek.
2021. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Mivel ezzel poénkodunk ezért semmit
2021. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem kapnék ilyen üzenetet a barátomtól. Csak olyanokkal haverkodom, akik egészségesek mentálisan.
2021. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen üzenetet még nem kaptam, de olyan már volt, hogy egy annyira nem közeli régi ismerősömet el akartam hívni valahová lógni, mert már rég beszéltünk, és válaszban megírta, hogy nem tud jönni, mert épp pszichiátrián fekszik öngyilkossági kísérlet után. Bementem meglátogatni.
2021. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Mondanám neki, hogy menjünk el valahova beszélgetni. Mondjuk leautóznánk a Balatonhoz, sétálnánk egyet valami szép helyen, aminek pozitív hatása van az emberre. Vennék egy üveg jó bort, aztán valahol kajálnánk. És közben próbálnám rávenni, hogy elmondja, megfogalmazza, hogy mi az, ami miatt kilátástalannak látja az életét. Első lépésben ezt tenném.
2021. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha olyanok a szülei, akkor azt tanácsolnám hogy beszéljen velük. ha tudom hogy nem segítőkészek, akkor én beszélnék vele, és elvinném pszichológushoz.
2021. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!