Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elfogadnátok az ingyen italt...

Elfogadnátok az ingyen italt ilyen időkben?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy emberrel, itt a pandémia alatt, és kiderült, hogy egy kocsmája van, de ugye most zárva kell lennie. Elég jól összebarátkoztunk, többször is találkoztunk, mindig beszélünk. Mondta, hogy majd ha vége ennek a bezárásnak, el kell mennem a kocsmájába, a vendége leszek bármire. Ezt bármely más esetben elfogadnám, de őszintén, tudva milyen válságos helyzetben vannak a vendéglátóhelyek, kocsmák, rosszul érezném magam ha ingyen fogyasztanék bármit. Még ha csak 500 forintról is van szó, ami nem oszt nem szoroz, akkor is. Maga a tudat, hogy ennyi ideig zárva voltak, semmi bevételük nem volt... szóval értitek. Elhiszem hogy jó szándékból mondta, meg hogy egy pián már semmi nem múlik, de akkor is. Persze most csak ráhagytam, hogy jó persze majd elmegyek, de ha tényleg összejön, nagyon gáz lenne ha megmondanám neki, hogy a helyzetre való tekintettel nem szívesen fogadnám el az ingyen italt? Vagy ez hülyeség? Tudom még korai ezen kattogni, mert nem holnap fognak kinyitni a helyek... de szeretném tudni, más mit gondol erről? Ti mit tennétek? Elfogadnátok, hogy a vendégei vagytok, vagy fizetnétek?

L/25


2021. febr. 24. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Elfogadnám, ha utána én is meghívhatnám valamire őt.

Mondjuk nálam ez vírustól függetlenül is így megy. Mindig oda-vissza.

32N

2021. febr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az más. Mondom hogy ez az ő kocsmája, itt nem hívhatom meg őt. De ezzel kezdtem...
2021. febr. 24. 06:48
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondtam egy szóval sem, hogy az ő kocsmájában kell meghívnod valamire, még csak azt sem mondtam hogy feltétlen valami alkoholra. De oké.
2021. febr. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, fogadd el. Egy ital tényleg nem számít.
2021. febr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el és adj borravalót :D
2021. febr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezt túgondolni, én g

úgy gondolom egy ingyen italtól még egy kocsma sem ment csődbe, nyugodtan el lehet fogadni, ha viszont többet iszol, azt már tényleg érdemes lenne saját zsebből finanszírozni.

Azt is figyeld hogy senki nem rakjson semmit az italodba! (nem árt az óvatosság)

2021. febr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagy mennyiségben vásárolják a dolgokat. Nem egy pohár innivalón fog múlni a megélhetése.
2021. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhívott egy italra, ez kb. egy randi. Nem lehetsz ennyire értetlen...
2021. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Összejöttetek?
2021. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!