Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy barátságban?

Figyelt kérdés

Elvileg barátnők vagyunk (felnőttek 30-40 korosztály azonos neműek). 4 hete nem találkoztunk körülbelül.

Az előzmény, hogy észre vettem, mindig úgy alakítja a találkozásokat, hogy az neki legyen jó, én alkalmazkodjak, pedig ő sem elfoglaltabb nálam. Ha én változtatnék valamin, akkor ő arra rákontrázik, vagy "véletlenül" pont úgy alakulnak a dolgai, hogy mégsem tudunk tálálkozni. Ha megjelenik egy másik ismerőse, barátnője, azt sem várja meg, hogy befejezzem a mondandómat, a másikkal kezd beszélgetni, olyan témában, amibe én nem tudok bekapcsolódni.

Így a legutóbbi pofá. ra esésem óta nem kerestem, ő engem 1x, de eljátszotta ugyanazt, amit fent írtam, h neki sajna mégsem jó...

Neki egyébként sok ismerőse barátja van, gondolom olyanok is, akikkel ezt nem csinálja. Vagy akiket ez nem érdekel.

Én nem ilyennek képzelek el egy barátságot - hozzá teszem, nincs is sok barátom. És az döbbent meg, hogy akikkel barátkozni próbáltam, hasonlóan felszínes ismeretség alakult ki, pedig nem vagyok túl zárkózott, kedves és érdeklődő embernek tartom magam. Viszont pár éve költöztem a jelenlegi városomba, és itt, hogy nincsenek sem gyerekkori barátok sulis társak stb., kevés a lehetőség barátokat szerezni.


Visszatérve... egyszer ez a csaj azt mondta, hogy ő nem akar senkire (barátnőre) akaszkodni azzal, hogy sülve-főve együtt vannak. Igazából ezért írom a kérdést is, mert nekem ez nagyon megütötte a fülemet. Nyilván nem minden nap de én sűrűbben találkoznék a barátaimmal, de legalább is, amikor valaki ráér és kedve van talizni, akkor miért ne? Lehet, hogy egyik héten 4x is találkoznak, a másik héten meg egyszer sem, de ha valakivel jól érezzük magunkat, akkor nem ez lenne normális? Ha nem ér rá, vagy nem szeretne találkozni a másik, akkor úgyis megmondja/ná. Ja és a másik ismerősével, akit fentebb említettem, tud gyakrabban is találkozni, ahogy még el is meséli... , milyen jól szórakoztak. Nem féltékeny vagyok, csak nem szeretnék tartalék játékos lenni.

Szerintetek nekem kéne kevésbé kattognom ezen? Fogadjam el, hogy ilyen ez a barátság? Meg a többi is? Mi a véleményetek erről az egész szituról?



2021. febr. 27. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Hiába kattogsz, megváltoztatni nem tudod. Ha nem akarsz alkalmazkodni, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2021. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem barátság, az ennél sokkal mélyebb. Te csak egy vagy neki a sok közül, akiket lehet keresni ha van valami, de ha bármi jobb, érdekesebb van mégis, inkább pattint.
2021. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 én nagyon szívesen alkalmazkodok, de kettőn áll a vásár. Sokszor megfogadtam, hogy nem keresem, nem kezdeményezek, hát nem kellett sokat erőlködnöm úgy tűnik, hogy megszakítsam a kapcsolatot.


#2 Az esik rosszul, hogy ő konkrétan kimondta, hogy a barátnője vagyok, és mivel amúgy ezt az egész hozzáállást leszámítva jókat tudunk beszélgetni - vagy régebben kikapcsolódni-, én az általam barátság alatt értelmezett kapcsolatként álltam hozzá. Vacak szembesülni az igazsággal.

2021. febr. 27. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Mit dogozol? Gondolom azért nem keres téged, mert belőled nem tud hasznot húzni. A legtöbb "barátság" erre épül.
2021. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anyagi hasznot? Kifejezetten nem. Szülinapra szoktunk egymásnak ajándékozni.

De akiket ismerek, hogy jóban van (jobban mint velem), belőlük sem hiszem. Programokban én is ugyanúgy részt tudnék venni több mindenben, amikre nem hív...anyagilag és időben is, mint haszon.

2021. febr. 27. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy hasonló barátom. Ismerjük már egymást 15 éve, mindig is nagyon jóban voltunk.

Egy ideje már kevesebbet találkozunk, más lett a baráti körünk. A többi, új barátaival szinte mindennap találkozik vagy beszél, velem meg jó ha össze tud hozni két-három hetente egy találkát. Ezzel még semmi problémám nem lenne, hiszen változunk, nincs annyi időnk sem, stb. Engem az zavar, hogy én csak másodlagos lettem számára a többiekkel szemben. Ez abban nyilvánul meg, hogy ha egyszerre velem és egy másik barátjával találkozik, akkor rólam szinte teljesen meg is feledkezik, mintha csak a másik lenne ott, vagy mindig azt csinálja, amit a másik akar.

Ha csak kettesben vagy a közös barátainkkal (egyébként velük is ugyanezt csinálja) vagyunk, akkor minden rendben van, nincsenek ilyenek.

Ez az egész kicsit rosszul tud esni, de tudom, hogy szeret, és néha arra gondolok, hogy ezek a barátok ki tudja meddig lesznek mellette, míg a mi barátságunk, ha ennyi évet kibírt, akkor valószínűleg többet is ki fog (legalábbis nagyon remélem).

Hogy ezt miért csinálhatja, nem tudom. Talán az lehet egy ok, hogy én (úgy érzem) komolyabb vagyok néhány területen, mint ők, de ez csak egy tipp. Igazából, ez nem túl jó érzés, de vannak más barátaim is, akik nem csinálnak ilyeneket, így tudom, hogy ez nem normális és nem is bennem van a hiba, neki kéne változtatni.

2021. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
awww...#6 , nagyon megértő vagy! Számomra a mellőzés az mellőzés, ne rakjon félre egy új barátság miatt. Köszi, hogy leírtad, némileg megnyugtat, hogy nem egyedi az esetem, persze ettől függetlenül gáz... de akkor OK, hogy nem csak én látom így a helyzetet. Nektek szurkolok, hogy sikerüljön!
2021. febr. 28. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!