Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szuleimet nagyon zavarja...

A szuleimet nagyon zavarja hogy romákkal barátkozok. Tiltanak meg ilyenek. Mit tegyek? Jogosan tiltanak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős vagy? Mit mondanak? Miért zavarja őket a dolog? Próbáltál már velük beszélni erről? Ha igen, mit mondtak?
2021. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 DeMoR ***** válasza:
67%

Attól függ milyen romákról beszélsz:D

Simán lehet csak általánosítanak (rasszisták), de ha mondjuk egy kétes banda, akkor érthető. Ha az előbbi áll fent, akkor, persze ha képesek rá, érdemes bemutatni őket, hogy értelemesek. Ha persze fejetlen fröcsögő típusú rasszisták a szüleid, akkor sok mindent nem tudsz tenni, maximum rábírod őket hogy nézzék meg mondjuk ezeket a videókat ( https://www.youtube.com/watch?v=JfLI4dWNvqE&t=0s , leírásban ott a 2.)

#érzékenyítés

De meg kell érteni bizonyos kor alatt (~16), bizonyos nemi felállás mellet (6 srác te mint 1 lány), érthető és el fogadandó, ha ezt kívánják, persze az érveket érdemes kikérni mindig, ne csak parancsolgasson a szülő, neveljen is érdemben. ;D

2021. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Féltenek téged. Nem akarják hogy rossz irányba vigyenek vagy hogy veszélybe sodorjanak. Sztem nem szép dolog bőrszín alapján megitélni az embereket. Normális cigányokkal én is szivesen barátkoznék viszont olyanokkal akik tudom hogy veszélyesebbek rossz természetűek azokkal én sem barátkoznék.
2021. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Jogosan tiltanak. Ragaszkodnak a tárgyaikhoz.
2021. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Féltenek

hogy rossz

irányba visznek

2021. márc. 2. 09:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

És ennek tényleg fennáll a veszélye? Mert ha amúgy rendes, szorgalmas romákról van szó, akkor talán elég lenne egyszerűen bemutatnod őket a szüleidnek. Ha nehezebb körülmének közül jöttek mint te, de mégis szorgosan tanulnak, akkor ezt is elmondhatod, hiszen ez éppen pozitív példa.


Ha pedig annyira azért nem szentek, akkor azzal érvelhetsz, hogy téged a te szüleid elég jól neveltek. Téged nem lehet csak úgy belevinni dolgokba. Az viszont fontos, hogy megismerd a világot, minél többféle emberrel találkozz, beleláss sokak életébe egy kicsit. Hiszen ez mondjuk 5 év múlva, mikor az egyetemen azt se tudod majd, melyik házinak állj neki előbb vagy inkább a holnapi zh-ra tanulj vagy végülis aludni se ártana pár órát, na akkor majd eszedbe jut, hogy miért is teszel te most ekkora előfeszítést. Mert nem akarsz olyan helyzetbe jutni, mint ezek a barátaid, akik tanulás hiányában nem igazán jutnak előre az életben.

2021. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Akármilyen jó lennél is féltenének, hogy milyen rossz leszel. A végén már az utcára sem engednének le. Ne hagyd, hogy mindentől féltsenek.
2021. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Figyi akiket én látok roma fiatalok többségében nagypofájú, visszaszólós fajta, úgy viselkednek, mintha övék lenne a város. Csajok is kikenve fenve, ott cigznek állandóan a pláza előtti padokon, meg vedelik az energiaitalt és hangoskodnak. És ha az ember bekerül egy társaságba, akkor egy idő után felveszi a stílusukat. A másik, hogy sajnos nem hiába született rengeteg előítélet. Egy barátnőmet csúnyán kihasználták, egy drogériában voltak nézelődni, vásárolni, persze a csajok jól "felpakoltak", és a barátnőm táskájába is dugtak olyat, amin volt csipogó. A barátnőm kifizette a cuccait, majd a csajokkal együtt elindult kifelé, de ő maradt a végére és beriasztrott. Persze azt se tudta mi van, a többi csaj meg gyorsan lelépett. Gondolhatod milyen szar volt neki, mert nem is tudta, hogy a többiek mit csinálnak. Amikor meg kérdőre akarta őket vonni, még azok fenyegetőztek, szóval azóta messzire kerüli mindegyiket. Amúgy vannak jóemberek is köztük én is ismerek egy nagyon rendes fiút, de szegény elég magányos, mert a többi roma nem haverkodik vele, a fehérek meg szintén.
2021. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rothadó Narancs ***** válasza:
0%
Jogosan, mert van eszük.
2021. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A romák közül sokan - persze nem mindenki, tisztelet a kivételnek! -deviáns családból jön, ahol a viselkedési norma az átlag ember számára elfogadhatatlan, ideértve a lopást, hazudozást és durva erőszakot.


Neked kell annyi eszednek lenni, hogy akikkel te barátkozol, azok normális gondolkozásuak-e, vagy nem és, ha azt látod, hogy valami nincs rendben náluk, akkor inkább eltávolodsz tőlük és nem hozzájuk idomulsz. A szüleid féltenek, hogy erre képes vagy-e már. Igazuk van, én is féltenélek. De neked kell tudnod ezt.


Érdemes elolvasnod Pénzes Henrietta történetét: ő teljesen biztos volt benne, hogy az a srác rendes... [link]

2021. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!